Top 10 i Top 20 kryptowalut 2023

Top 10 i top 20 kryptowalut - kryptowaluty 2023

Jeśli zastanawiasz się jak wygląda obecnie lista top 10 i top 20 kryptowalut w 2023 roku specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Będziemy je aktualizowali na bieżąco w zależności od zmieniającej się sytuacji na rynku kryptowalut. Poniżej możecie zobaczyć aktualną i bieżącą listę top 10 kryptowalut 2023 pod względem kapitalizacji.

Top 10 - kryptowaluty 2023

1. Bitcoin BTC

2. Ethereum ETH

3. Tether USDT

4. BNB

5. USD Coin USDC

6. Binance USD

7. XRP

8. Dogecoin

9. Cardano ADA

10. Polygon MATIC

Powyższa lista opracowana została po raz pierwszy w końcówce marca 2022 ale będzie aktualizowana na bieżąco. Aby być bardziej precyzyjnym na naszych listach znajdują się także tokeny, które różnią się nieco w swej istocie oraz konstrukcji oraz istocie od kryptowalut. Są tutaj także tzw stablecoiny, które także różnią się w swojej istocie. Jeśli chcesz kupić którąś z top 10 kryptowalut to możesz to zrobić zakładając bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut Zonda lub Binance – więcej informacji https://gielda-kryptowaluty.pl/binance (daje możliwość zakupu także Binance Coin czego nie możesz zrobić na giełdzie Zonda).

Bezpieczne zaszyfrowane przekierowanie na giełdę Zonda Global

Bezpieczne zaszyfrowane przekierowanie na giełdę Binance

Kryptowaluty-tokeny-top-10-top-20-2022-2023

Top 20 - kryptowaluty 2023

Zaraz poza top 10 kryptowalut znajduje się również wiele interesujących projektów, które zjednały sobie zaufanie tysięcy inwestorów na całym świecie. Druga część naszego rankingu jest znacznie bardziej ruchoma i dynamiczna niż top 10. Wynika to z ciągłego rozwoju wielu projektów, a także ich spekulacyjnego charakteru co powoduje szybkie zmiany cen w dół lub w górę.

11. Polkadot DOT

12. DAI

13. Solana

14. Shiba Inu SHIB

15. Tron TRX

16. Uniswap UNI

17. Litcoin LTC

18. Wrapped Bitcoin WBTC

19. Avalanche AVAX

20. UNUS SED LEO

Co ciekawe do zestawieniem top 10 i top 20 kryptowalut oraz tokenów 2023 niedawno wrócił Litcoin LTC czyli jedna z najstarszych kryptowalut, która większość czasu znajdowała się na czołowych miejscach tych zestawień ale we wcześniejszych miesiącach była poza zestawieniem. Podobnie jak w przypadku kryptowalut i tokenów z top 1o większość dostępnych jest na polskiej giełdzie kryptowalut Zonda lub na międzynarodowej platformie Binance. Możesz już teraz założyć tam bezpłatne konto i kupić wybrany projekt. Pamiętaj jednak, że związane jest to z bardzo dużym ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków.

Zabezpieczone i zaszyfrowane przekierowanie na platformę Zonda

Zabezpieczone i zaszyfrowane przekierowanie na platformę Binance

Całe zestawienie top 10 i top 20 kryptowalut 2023 r.

Poza top 10 i top 20 - tokeny i kryptowaluty 2023 r.

Sporo znanych i cenionych projektów wypadło poza top 10 i top 20 kryptowalut i tokenów w 2022 i 2023 pod kątem największej kapitalizacji. Do najbardziej znanych i popularnych można zaliczyć takie projekty jak ChainLink, UniSwap , Bitcoin Cash,  Cosmos, Stellar XLM czy Monero XMR na 40 miejscu. Warto jednak śledzić na bieżąco nasze zestawienie gdyż podlega ono silnym zmianom i fluktuacjom w zależności od sytuacji rynkowej oraz wydarzeń w poszczególnych projektach. Zachęcamy was do zapoznania się także z opisami poszczególnych projektów lub naszym osobnym rankingiem najlepszych kryptowalut. Znajdziecie go pod tym linkiem. 

Dodatkowo na bieżąco publikujemy różne aktualności, nowości oraz ciekawostki więc dodajcie stronę do ulubionych i polubcie nasz Fan Page na Facebooku. Powyższe zestawienie oparte jest na kapitalizacji rynkowej poszczególnych projektów i nie jest w żadnym przypadku rekomendacją inwestycyjną. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za straty poniesione w związku z inwestycjami na rynku kryptowalut, a treści tu opracowane nie stanowią doradztwa inwestycyjnego w myśl obowiązujących przepisów prawa. Tym samym poznaliście najważniejsze kryptowaluty 2023!

Zabezpieczone i zaszyfrowane przekierowanie na platformę Zonda

Zabezpieczone i zaszyfrowane przekierowanie na platformę Binance