Jak zacząć kupować kryptowaluty?

Kryptowaluty - jak zacząć kupować?

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem i potencjalnym inwestorem w kryptowaluty z pewnością chcesz dowiedzieć się jak zacząć kupować kryptowaluty. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego projektu lub giełdy? Wykonanie pierwszych kroków jest jednak dużo prostsze niż się wydaje. Dziś postaramy się wam przybliżyć wszystkie aspekty tego jak krok po kroku zacząć kupować kryptowaluty?

Kryptowaluty - jak zacząć?

Najpierw warto wiedzieć czym są kryptowaluty. Jeśli można to opisać jednym zdaniem to będzie ono nieco długie. Kryptowaluty to technologia oparta o zapis cyfrowy w szyfrowanym łańcuchu bloków (blockchain). W uproszczeniu to zaszyfrowana i anonimowa elektroniczna waluta pozwalająca na transfer wartości globalnie z pominięciem klasycznego systemu bankowego. 

jak-kupowac-kryptowaluty

Jak kupować kryptowaluty?

Z głową i ostrożnie. Dobieraj projekty, w które inwestujesz ostrożnie. Czytaj o nich oraz poznaj dokładnie zanim podejmiesz decyzję o zakupie. Należy pamiętać, że kryptowaluty i tokeny NFT to niezwykle ryzykowne instrumenty. Historia pokazuje, że łatwo mogą prowadzić do utraty nawet całego zainwestowanego kapitału. Jednak ostrożni i dociekliwi inwestorzy, którzy zaczynają kupować kryptowaluty w dołkach albo na początku istnienia projektu. Warto zwrócić uwagę, że coraz częściej poszczególne kryptowaluty w terminie 3-5 lat dają znacznie lepsze możliwości pomnożenia kapitału niż jakiekolwiek akcje, obligacje czy inne instrumenty inwestycyjne. 

Bezpieczne przekierowanie - giełda kryptowalut Zonda

Ile trzeba zainwestować w kryptowaluty?

Nie ma ani dolnego, ani górnego limitu inwestycyjnego. Co ciekawe wielu inwestorów kupuje Bitcoina lub inne kryptowaluty małymi kwotami przez dłuższy okres. To daje im bardzo dobrą uśrednioną cenę w dłuższym terminie i ostatecznie najlepszą stopę zwrotu. Natomiast aby faktycznie uzyskać dobrą stopę zwrotu trzeba zainwestować 10 000 albo 20 000 złotych. To pozwala zdywersyfikować portfel na najlepsze dostępne projekty.

gdzie-kupić-kryptowaluty?

Jak zacząć kupować kryptowaluty?

Jeśli masz już zdefiniowany budżet oraz projekty czas wybrać najbardziej odpowiednią platformę do handlu Bitcoinem i innymi kryptowalutami lub tokenami. Najłatwiejszym wyborem jest giełda kryptowalut gdzie można się łatwo zarejestrować i wykonać pierwsze transakcje. Alternatywą może być także kantor Bitcoin. Czasem dostępne są tam też inne kryptowaluty bo przecież na Bitcoinie ten rynek się nie kończy. Jednak to giełdy kryptowalut dają największe możliwości do zakupu i sprzedaży szyfrowanych walut elektronicznych.

Kryptowaluty - chcę już dziś zacząć kupować.

To nic trudnego. W zalewie ofert inwestycyjnych warto podejmować decyzje świadomie gdyż giełda na którą wpłacamy swoje pieniądze musi być możliwie pewna i stabilna. Choć nigdy nie da się tego określić z wyprzedzeniem w 100%. Dlatego musicie być niezwykle czujni i ostrożni. Wybierajcie platformy tylko z licencjami w danym kraju. Taką giełdą jest polska giełda kryptowalut Zonda. Możecie łatwo zarejestrować bezpłatne konto klikając w poniższy przycisk

Bezpieczne przekierowanie - giełda kryptowalut Zonda