Kupno Ethereum

Gdzie i jak kupić Ethereum? Kupno Ethereum (ETH) za złotówki krok po kroku!

Interesuje Cię kupno Ethereum?

Nie wiesz jak się do tego zabrać i od czego zacząć?

Zastanawiasz się jak i gdzie kupić Ethereum (ETH)?

Jedną z najważniejszych kryptowalut, której kupno warto rozważyć na samym początku jest Ethereum. Zanim przejdziemy do informacji gdzie i jak kupić ethereum podamy wam kilka informacji na temat tej waluty cyfrowej. Jej twórcą jest Vitalij Buterin, rosyjski programista, który wcześniej pracował przy pierwszej kryptowalucie – Bitcoinie. Sieć Ethereum uruchomiono w 2013 roku. Kupno Ethereum (ETH) było możliwe poprzez publiczną emisję. Obecnie również można pozyskać te monety zarówno “użyczając” moc obliczeniową swojego komputera do przetwarzania sieci blockchain jak również po prostu dokonać zakupu na giełdzie kryptowalut. Jeśli jednak masz wrażenie, że rynek kryptowalut jest dla Ciebie zbyt ryzykowny możliwe, że zainteresuje Cię inwestycja w akcje firmy z potencjałem do rozwoju na kolejne lata, o której przygotowaliśmy osobny artykuł.

Dlaczego właściwie powinno Cię zainteresować kupno Ethereum?

Ponieważ sama istota tego projektu jest dość prosta i jednocześnie ciekawa. Chodzi w niej o to, że sieć blockchain tej kryptowaluty stanowi dosłownie i w przenośni “ether” dla innych projektów oraz tokenów. Innymi słowy dzięki Ethereowi można tworzyć inne projekty kryptowalutowe co czyni ją jedną z najczęściej wykorzystywanych na świecie! Jeśli interesuje Cię kupno Ethereum za klasyczne waluty wystarczy kliknąć w poniższy przycisk i zarejestrować bezpłatne konto na największej polskiej giełdzie kryptowalut:

Ethereum kupno
gdzie można kupić ethereum?

Kryptowaluta Ethereum (ETH) - podstawowe informacje

Uściślając Ethereum to platforma i sieć blockchain w której jednostką płatniczą jest 1 Ether. Bardzo często korzystają z niej programiści, którzy wykorzystują ją do płatności za usługi. Dla przykładu w sieci Ethereum działa wiele innych kryptowalut, które można wymieniać na ETH. Możliwe jest również tworzenie aplikacji i zawierania tzw. smart contracts. Ethereum obecnie znajduje się na czele w wielu rankingach najlepszych kryptowalut. Ważnym aspektem jest to, że w końcówce 2020 roku wdrożona została nowa wersja sieci Ethereum 2.0., która ma być szybsza, wydajniejsza i możliwa do lepszego skalowania co uczyni ten projekt jeszcze ciekawszym!

Wycena i kupno Ethereum obecnie i kiedyś

Kupno Ethereum w lutym 2021 możliwe jest w cenie ponad 7000 dolarów za sztukę gdzie na przełomie 2017/2018 roku dochodziła nawet do 1400 dolarów. Warto zwrócić uwagę, że kryptowaluta Ethereum od dłuższego czasu znajduje się na drugim miejscu w chińskim oficjalnym rankingu najciekawszych i najlepszych kryptowalut. Chociaż cena obecnie rośnie to oczywiście cena ta podlega stałym fluktuacjom zatem niesie za sobą wysokie ryzyko inwestycyjne. 

kupno ethereum
kantor kryptowalut

Dlaczego warto rozważyć kupno Ethereum?

Ponieważ Ethereum oprócz wskazanych właściwości jest bardzo istotnym środkiem płatniczym na międzynarodowych giełdach kryptowalut. Na zagranicznej giełdzie kryptowalut Binance – Ethereum można wymienić na kilkaset różnych innych kryptowalut. Dlatego każdy początkujący inwestor powinien rozważyć kupno Ethereum (ETH) chociażby z tego względu. Coraz więcej różnych projektów korzysta z łańcuchów bocznych (sidechain) do tworzenia własnych tokenów kryptowalutowyc np. ERC-20. To sprawia, że jest to rozwiązanie, które posiada normalne zastosowania użytkowe czego nie można powiedzieć o wielu innych przedsięwzięciach kryptowalutowych.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ta waluta cyfrowa boryka się również z różnymi problemami. Przede wszystkim kluczowym była rosnąca wielkość sieci blockchain obsługujących tą kryptowalutę oraz transakcji w nich zawartych. Potrzebne są zatem poprawki technologiczne albo narastająca moc obliczeniowa aby transakcje nie następowały wolniej niż dotychczas. Rozwiązaniem ma być wdrożenie nowej wersji sieci – Ethereum 2.0. Ważnym aspektem będzie tempo wdrażania płatności w masowym użyciu. 

Kwestie technologii

Prawdopodobnie wielu z was chciałoby szczegółowo poznać technologię w jakiej stworzona jest sieć Ethereum 2.0. Niewątpliwie jest to bardzo innowacyjny projekt. My jednak nie będziemy tutaj bardziej szczegółowo opisywali specyfikacji technicznej tej sieci blockchain i waluty elektronicznej. Niemniej reasumując uważamy, że kupno Ethereum można rozważyć od razu w pierwszych krokach na giełdach kryptowalut.

ethereum (eth)

Gdzie jeszcze można kupić Ethereum?

Chcesz wiedzieć gdzie kupić Ethereum (ETH)? Kupno Ethereum jest możliwe na wielu różnych platformach handlu walutami elektronicznymi. Poniżej przedstawiamy listę największych lub najbardziej popularnych międzynarodowych giełd kryptowalut:

Bitfinex (gdzie kupić ethereum za dolary (USD))
Huobi
GDAX
HitBTC (giełda umożliwiająca kupno Ethereum (ETH) za waluty tradycyjne)
bitFlyer (umożliwia zakup Ethereum za euro)
Bitstamp
Kraken (również umożliwia zakup Ethereum (ETH) za euro)
KuCoin
Bittrex 
Coinbase – najlepsza giełda kryptowalut (kupno Ethereum za dolary)

Niegdyś, na początku gdy powstawały kryptowaluty, nie było to takie proste aby je kupić. Dziś jest to znacznie prostsze i bardziej dostępne. Prawie jak to aby kupić alkohol w sklepie stacjonarnym lub internetowym w zależności od naszych preferencji,

kupno ethereum

Kupno Ethereum (ETH) – Podsumowanie – jak i gdzie kupić Ethereum?

Zastanawiasz się jak kupić Ethereum (ETH)? Większość tych giełd kryptowalut są dostępne tylko w anglojęzycznych wersjach i nie umożliwiają płatności za kupno kryptowaluty Ethereum w zwykłych walutach a jedynie umożliwiają ich “wymianę” na inne waluty cyfrowe. Jeśli interesuje Cię kupno Ethereum na polskojęzycznej giełdzie oraz support w języku polskim wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie polska giełda BitBay.

Dlatego jak widzisz zakup ether nie jest taki trudny jak może się wydawać na początku. Warto zwrócić uwagę, że od wielu miesięcy Ethereum znajduje się w czołówce (1-3 miejsce) w rankingach najlepszych kryptowalut. Tego niestety nie można powiedzieć o pierwszej kryptowalucie Bitcoinie. Choć to on nadal jest najpopularniejszy na rynku a jego cena ciągle rośnie. Nie wiesz gdzie możliwe jest kupno bitcoin za złotówki, euro czy inne waluty tradycyjne FIAT. Zapraszamy do lektury tego artykułu.

gdzie kupić ethereum?

Kupno Ethereum (ETH) - co warto wziąć pod uwagę?

Ethereum (ETH) to projekt znany nawet osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z technologią blockchain oraz kryptowalutami. Jego wartość rynkowa stale plasuje go w czołówce największych kryptowalut zaraz za Bitcoinem. Skąd wzięła się popularność Ether? Po pierwsze to jeden z pierwszych projektów. Po drugie ma realne zastosowanie w postaci udostępniania bocznych bloków do tworzenia własnych projektów i tokenów. 

Dlatego właśnie Ethereum jest prawdziwym eterem dla rynku szyfrowanych walut elektronicznych. Warto zauważyć, że jest ona jedną z najbardziej popularnych na całej naszej witrynie. W ten sposób zrozumieliśmy jak ważne i popularne wśród użytkowników jest Ethereum. Poniżej możecie zobaczyć w miarę aktualne wykresy cenowe tej szyfrowanej waluty elektronicznej. Nie jesteśmy jednak w stanie jednoznacznie wskazać wam czy obecna cena jest jeszcze niska czy już wysoka. 

Kupno Ethereum łatwe i wygodne za waluty tradycyjne - złotówki, funty, dolary i euro.

Zakup Ethereum (ETH) - pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Co to jest Ethereum (ETH)?

  To sieć blockchain, w której głównym środkiem płatniczym jest kryptowaluta Ether (ETH). Jest to jeden z najbardziej popularnych światowych projektów. Ethereum stanowi eter dla innych projektów kryptowalutowych umożliwiając tworzenie odrębnych monet i ich przetwarzanie.

 • Jak kupić Ethereum?

  Najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest zakup Ethereum poprzez polską giełdę kryptowalut BitBay. Wystarczy założyć bezpłatne konto, zweryfikować, a następnie przelać środki. To najwygodniejszy sposób jak kupić Ethereum (ETH) w Polsce!

 • Gdzie kupić Ethereum?

  Najbardziej dostępnym miejscem gdzie można kupić Ethereum (ETH) jest polska giełda kryptowalut BitBay. Ethereum jest oczywiście także dostępne na większości (setki) innych platform do handlu i wymiany kryptowalut.

 • Czym jest Ethereum 2.0?

  To najnowsza, udoskonalona wersja sieci blockchain Ethereum, która jest szybsza oraz bardziej skalowalna. Wdrożona została na początku grudnia 2020 roku.

 • Czy możliwy jest zakup Etehereum (ETH) bez weryfikacji?

  To dość trudne w realizacji ponieważ większość giełd oraz innych platform udostępniających możliwość kupna Ethereum wymaga również podania co najmniej danych osobowych. Jedyną możliwością na zakup Ethereum (ETH) bez weryfikacji to transakcja kupna-sprzedaży indywidualna z osobą posiadającą tą kryptowalutę. Wtedy nie będą wymagane żadne dodatkowe dokumenty weryfikujące tożsamość.

Jak kupić Ethereum (ETH)? Aktualizacja 2021

Wielu z was zwraca się do nas z pytaniem jak kupić Ethereum? Prosicie o informację co należy zrobić krok po kroku aby dokonać zakupu Ethereum 2.0. Zasadniczo dla inwestorów z Polski sprawa jest dość prosta. Chyba najbardziej dostępnym miejscem gdzie kupić Ethereum za złotówk, euro, dolary czy funty jest polska giełda kryptowalut BitBay. W przeciwieństwie do innych giełd gdzie kupno Ether nie jest możliwe za waluty FIAT. 

Wystarczy założyć darmowe konto klikając w poniższy przycisk, przesłać wymagane dokumenty do weryfikacji konta na giełdę, następnie przelać dowolną ilość środków. Rekomendujemy niewielkie ilości tak aby utrata nie była dla was bolesna. Następnie po zaksięgowaniu przelewu możecie dokonać zakupu Ethereum (ETH) w panelu głównym giełdy BitBay lub w panelu BitBay PRO. Screen z tego panelu widzicie poniżej. 

jak kupić etherum eth

Kilka słów na koniec

Na koniec chcielibyśmy wam życzyć tego aby obecna hossa (2021) trwała jak najdłużej ponieważ to da wam szasnę aby zarobić więcej. Mamy nadzieję, że ten artykuł w sposób wyczerpujący przedstawił wam jak kupić Ethereum krok po kroku i przede wszystkim gdzie kupić Ethereum (ETH) za złotówki oraz inne klasyczne waluty fiducjarne (FIAT). Jak widzicie nie jest to takie trudne jak by się początkowo wydawało jednak dla osób, które stawiają pierwsze kroki na tym rynku i ta tematyka jest zupełnie obca może to sprawiać pewne problemy. 

Bezsprzecznie inwestowanie w kryptowaluty, a tym samym w Ether jest bardzo ryzykowne i może wiązać się z utratą całości ulokowanego kapitału. Tym samym kluczowym problemem oraz wyzwaniem i pytaniem jakie sobie stawiacie nie powinno być to jak kupić Ethereum (ETH) lub gdzie kupić Ethereum, a w jakiej cenie kupno etheru będzie dobrą inwestycją i przy jakiej wartości należy je sprzedać by zarobić. Do tej pory kryptowaluty stanowią głównie narzędzie inwestycyjne i spekulacyjne dlatego takie pytanie jest w naszej opinii najbardziej istotne.

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 4.7 / 5. Licznik głosów 174

Oceń artykuł jako pierwszy!