Kolejna polska giełda kryptowalut – Coinroom – kończy działalność!

Kolejna polska giełda kryptowalut – Coinroom – kończy działalność!

Polska-giełda-kryptowalut-coinroom

Giełda Bitcoin Coinroom

Kolejna po Abucoins i Bitmarket24, polska giełda kryptowalut – Coinroom – kończy swoją działalność. Taki komunikat pojawił się niedawno na stronie internetowej coinroom.com. Wszystkim użytkownikom została wypowiedziana umowa. Użytkownicy dostali czas do dziś tj. 3 kwietnia aby wypłacić wszystkie środki z giełdy. Wszystko odbywa się w zgodzie z regulaminem choć na pewno użytkownicy musieli być zszokowani takim oświadczeniem. Obecnie w Polsce rządzący, organy ścigania oraz KNF zupełnie nie sprzyjają rozwojowi rynku kryptowalut. Szkoda, zwłaszcza w momencie, w którym na rynek wraca ożywienie. Jak zakomunikowała giełda kryptowalut – Coinroom – głównym powodem zakończenia działalności jest dodanie ich na listę ostrzeżeń publicznych przez KNF.

Podobnie sytuacja wyglądała wcześniej ze wspomnianymi już Abucoins oraz Bitmarket24. Chyba tylko giełda BitBay w tej sytuacji zachowała się sprytem i szybko przeniosła całą działalność na Maltę ratując się przed problemami z polskimi władzami.

Niedługo po oświadczeniu Coinroom pojawiła się kolejna tego typu informacja. Na listę ostrzeżeń KNF trafiła również polska giełda Bitcoin – Bitelon.com. Wywodząca się z Warszawy spółka podejrzewana jest o popełnienienie przestępstwa dot. nieuprawnionej działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego. Nie dziwi więc, że w ostatnim rankingu najlepszych giełd kryptowalut zajęli miejsce zaraz poza pierwszą setką, na 110 sklasyfikowanych giełd.

Giełda Bitcoin czy giełda kryptowalut? Oto jest pytanie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.