Nowoczesne oprogramowanie dla firm

Nowoczesne oprogramowanie dla firm

comarch erp optima program

Dzisiejszy artykuł poświęcimy nieco innemu tematowi niż zwykle, a mianowicie kwestii wyboru właściwego oprogramowania dla firmy. Sprawa na pozór wydaje się prosta i oczywista. Jednak w praktyce właściwe dobranie rozwiązań IT w firmie może mieć bardzo duże znaczenie w tworzeniu przewagi konkurencyjnej. Informatyzując przedsiębiorstwo chcemy aby skróceniu i usprawnieniu ulegały nasze procesy biznesowe. Jest to oczywiście dużo bardziej skomplikowane niż np. tworzenie stron internetowych.

Oprogramowanie dla firmy – to dość szerokie pojęcie. Mieści się w nim zarówno zwykłe oprogramowanie biurowe takie jak Microsoft Office jak również rozwiązania branżowe np. AutoCAD do rysowania dla biur projektowych. W tej kategorii mieszczą się zarówno proste programy do fakturowania, jak również bardziej zaawansowane systemy ERP lub MES do zarządzania produkcją. W wielu firmach coraz częściej wykorzystywane są systemy do skanowania o odczytywania dokumentów tzw. OCR oraz następnie elektronicznego obiegu pośród zainteresowanych osób.

Obecnie jednym z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych programów dla firm wydaje się być Comarch ERP Optima. Posiada kilkanaście różnych modułów działających w oparciu o jedną bazę danych. Dzięki temu wszystkie dane dostępne są w innych miejscach i przetwarzane na bieżąco. Dodatkowo moduł Business Intelligence umożliwia ciągłe przetwarzanie tych danych oraz zestawianie ich w formie ładnych wykresów. Wykorzystana technologia in-memory sprawia, że obliczenia wykonywane są na bieżąco.

Ten program dostępny jest do testów zupełnie bezpłatnie. Możesz zainstalować go na swoim komputerze i bez problemu testować przez 60 dni zupełnie za darmo. Poniżej zamieszczamy logo Comarch Optima oraz link do strony, z której dowiecie się wszystkiego co najważniejsze o tym programie:

Comarch Optima w wersji demo

Kto wie może za jakiś czas producent tego programu dojdzie do wniosku, że warto wbudować w nim opcję płatności w walutach elektronicznych? To byłaby innowacja jakiej takie systemy w Polsce (na świecie zapewne też) jeszcze nie widziały. Czas pokaże czy to będzie kolejny kierunek w rozwoju systemów ERP dla firm.

A czy was ciekawi z jakiego systemu do rozliczeń księgowych oraz płatności korzysta polska giełda kryptowalut BitBay?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *