Etykieta gier stacjonarnych i internetowych: przewodnik dla początkujących

Etykieta gier stacjonarnych i internetowych: przewodnik dla początkujących

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Choć, aby zagrać w gry online nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności, zdolności i wiedzy, to jednak trzeba pamiętać, że wszystkie gry — zarówno te stacjonarne, jak i internetowe — uwzględniają oficjalne zasady zachowania.. Co więcej, wymagają także stosowania ogólnej etykiety zasad. Wszystko przez to, że to sami gracze tworzą atmosferę kasyna, a aby doświadczali w nim gry w najlepszy możliwy sposób, niezbędne jest jej stosowanie, czyli odpowiednie zachowanie.

Bez względu na to, czy odwiedzamy punkty stacjonarne, czy też platformy internetowe, musimy być świadomi ogólnej etykiety, aby wiedzieć, jak zachowywać się podczas gry na automacie czy gry przy stole w blackjacka lub ruletkę. Pozwoli to stworzyć odpowiednio środowisko gry, które zapewni przyjemną rozgrywkę wszystkim graczom. Oto kilka najważniejszych kwestii w zakresie etykiety hazardu, które pozwolą uniknąć popełnienia faux pas.

Bądź miły i uprzejmy

W życiu warto być miłym i zdecydowanie warto praktykować tę kwestię w aspekcie, bo bycie miłym i uprzejmym zwyczajnie popłaca. Będąc miłym w trakcie gry, możemy po prostu emanować dobrą energią, dzięki czemu możemy stworzyć wokół siebie przyjemną atmosferę. Dzięki niej inni gracze będą czuli się w naszym towarzystwie komfortowo, a to bezpośrednio przełoży się na przyjemniejszą rozgrywkę.

Aspekt bycia miłym warto praktykować przede wszystkim w interakcjach z członkami personelu oraz z innymi graczami — i to nie tylko tymi, z którymi aktualnie jesteśmy przy stole, tylko wszystkimi obecnymi w kasynie. Warto pamiętać o tym, aby nie brać gry zbytnio do siebie i zachowywać się w sposób normalny w przypadku serii niepowodzeń — swoich lub innych graczy. Trzeba też mieć na uwadze, aby okazywać innym odpowiedni szacunek. Zarówno do krupierów, jak i graczy należy odzywać się w sposób kulturalny i zachować uprzejmy ton.

Kwestia ta dotyczy co prawda przede wszystkim punktów stacjonarnych, to jednak trzeba o niej pamiętać również w aspekcie gier online. Wiele kasyn oferuje dziś bowiem różnorodne funkcje społecznościowe m.in. czat na żywo, gdzie gracze mogą ze sobą rozmawiać na przeróżne tematy. Taki czat jest też dostępny w większości gier na pieniądze na żywo i pozwala wchodzić w interakcję z krupierem oraz innymi graczami przy stole. Tutaj również warto okazywać szacunek i życzliwość, bo niekulturalne zachowanie może skończyć się nie tyle co pogorszeniem atmosfery podczas rozgrywki, a zwyczajnym zablokowaniem dostępu do czatu czy nawet stałą blokadą konta.

Nie używaj telefonu

Aspekt ten dotyczy wyłącznie punktów gier stacjonarnych, bo w przypadku platform online korzystanie z telefonu jest wręcz wskazane, bo dziś gry online są dostępne zarówno poprzez komputer, jak i urządzenia mobilne. Trzymanie w kieszeni swojego telefonu podczas gry przy stole w kasynie jest tak bardzo istotne, ponieważ większość krupierów i graczy uważa, że przeglądanie smartfona w trakcie rozgrywki jest niestosowne i wręcz niegrzeczne.

Przede wszystkim nie należy stosować smartfona, jako pomoc w rozgrywce — takie zachowanie może być wręcz potraktowane, jako próba oszustwa, co może skutkować wyproszeniem z kasyna i dożywotnią banicją. Warto też unikać nawet najbardziej błahych kwestii, takich jak przeczytanie SMS-a czy przegląd mediów społecznościowych. Jeśli koniecznie musimy zajrzeć w treść SMS-a lub odebrać telefonu, to należy najpierw odejść od stołu, by nie zakłócać rozgrywki innym graczom.

Ustal ograniczenia

W dzisiejszych czasach wiele osób zapomina, że hazard to rozrywka, a nie sposób na zarabianie pieniędzy. Podczas gry trzeba o tym koniecznie pamiętać, aby nie stracić kontroli. Najlepiej już przed grą warto ustalić sobie konkretnie limity i ograniczenia, co do rozgrywki. Przede wszystkim należy z góry określić budżet na grę i trzymać się go bez żadnych ustępstw i bez względu na okoliczności. Trzeba też pamiętać, aby nie wpaść w amok odgrywania się po notorycznym przegrywaniu, bo to może prowadzić tylko do pogłębienia się frustracji, problemów finansowych oraz złego zachowania względem innych użytkowników. 

W przypadku kasyn stacjonarnych jest to niewątpliwie o wiele większe wyzwanie niż w przypadku stron internetowych, bo hazard tradycyjny nie oferuje żadnych pomocy w zakresie budowania zdrowych ograniczeń — poza samowykluczeniem, które sprawi, że możemy na stałe zablokować sobie dostęp do danego kasyna. Gry online oferują zaś szereg przydatnych narzędzi w ramach odpowiedzialnej gry, bo na większości platform, obok samowykluczenia, gracze mogą także ustawić limity na:

  • wpłaty,
  • stawki,
  • przegrane,
  • czas gry.

Nie przesadzaj z alkoholem

Czy to podczas gry w punkcie stacjonarnym, czy też w trakcie rozgrywki online, warto pamiętać, aby nie przesadzać z alkoholem. Drink do rundy na slotach czy partyjki w blackjacka to oczywiście nic szkodliwego — o ile jest to rzeczywiście jeden drink.

Przede wszystkim nie można doprowadzić się do stanu totalnej nietrzeźwości. W przypadku kasyn stacjonarnych taka postawa będzie miała dość wyraźne konsekwencje fizyczne — najprawdopodobniej zostaniemy wyproszeni. W przypadku zaś gier online upijanie się podczas rozgrywki może mieć negatywne skutki w aspekcie finansowym, bo będąc pod wpływem alkoholu, nie myślimy do końca trzeźwo i podejmujemy błędne decyzje — dotyczy to szczególnie gier stołowych.

Nie pytaj o rady i nie udzielaj ich

Gry online nie są grami drużynowymi — tutaj każdy walczy o swoje. Dlatego podczas rozgrywki w kasynach stacjonarnych i internetowych nie warto pytać o rady w aspekcie gry innych graczy lub krupierów. Do stołu zawsze należy zasiadać przygotowanym, znając wszystkie zasady gry. Warto też unikać różnych komentarzy względem strategii innych osób przy stole, bo nikt nie chce być rozpraszany zbędnymi uwagami. Na tego typu dyskusję można sobie pozwolić dopiero po zakończeniu gry, a nie w jej trakcie. 

Pamiętaj o dress codzie

Większość kasyn stacjonarnych nie wymaga dziś określonego ubioru, tylko umożliwia rozgrywkę w swobodnych ubraniach, które nosi się na co dzień. Niemniej jednak na rynku nadal istnieją miejsca, które mają swój unikalny dress code, a przestrzeganie go jest bardzo istotne, bo bez odpowiedniego ubioru możemy zostać zwyczajnie nie wpuszczeni do budynku.

Gra to rozrywka znana od czasów starożytnych i jest chętnie praktykowana po dziś dzień przez ludzi na całym świecie. Aktualnie legalnie grać na pieniądze można tylko za pośrednictwem punktów stacjonarnych, do których trzeba udać się osobiście. Współcześni gracze mają bowiem do dyspozycji innowacyjne gry internetowe, takie jak Casino Verde, gdzie za sprawą tysięcy gier i atrakcyjnych bonusów, mogą oni doświadczyć gry online na najwyższym poziomie. Takie gry w  Polsce nie są jednak legalne. 

Materiał zewnętrzny sponsorowany – właściciel portalu gielda-kryptowaluty.pl nie odpowiada za treści w nim zawarte, ich poprawność merytoryczną czy prawną. Nie odpowiadam również za linki wychodzące z artykułu. Pamiętajcie, że gry i zakłady na pieniądze online na różnych platformach są w Polsce zabronione. Nie zachęcamy do korzystania z tego typu gier w internecie oraz klikania w niesprawdzone odnośniki. Niebezpieczne może być również podawanie danych osobowych oraz wpłacanie pieniędzy na platformy online.

Dodaj komentarz