Czy inwestowanie w kryptowaluty jest wciąż dobrą opcją w 2023 roku?

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest wciąż dobrą opcją w 2023 roku?

czy inwestować w kryptowaluty w 2023

Materiał zewnętrzny sponsorowany

W dzisiejszych czasach każdy, kto interesuje się inwestowaniem, jest nieustannie bombardowany informacjami i reklamami na temat kryptowalut.

Ogromna wartość, jaką niektóre z tych walut osiągnęły w ciągu ostatnich kilku lat, oraz znane przypadki wielkich fortun zgromadzonych w ciągu jednej nocy w wyniku inwestycji w kryptowaluty sprawiły, że tysiące ludzi na całym świecie zdecydowało się w nie zainwestować.

Jeśli ty również chcesz inwestować w krypto, ale nie masz wystarczającego doświadczenia, możesz skorzystać z aplikacji trader ai. Ta aplikacja do automatycznego handlu pomoże zmniejszyć ryzyko.

Należy jednak pamiętać, że inwestowanie w waluty wirtualne, takie jak bitcoin czy ethereum, to nie to samo, co inwestowanie na giełdzie czy w zwykłą firmę.

Ważne jest, aby znać grunt, po którym się stąpa, i unikać błędów, które popełnili inni.

Najgorsze błędy przy inwestowaniu w kryptowaluty

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. Wie o tym większość doświadczonych inwestorów i powinni o tym wiedzieć także ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym ekscytującym światem.

Nie ważne, w co inwestujesz, zawsze istnieje ryzyko utraty inwestycji. W temacie kryptowalut jest to wyjątkowo prawdziwe.

Zachowaj ostrożność, jeśli chodzi o inwestowanie wszystkich swoich pieniędzy w kryptowaluty. Nie rób tego. Nie bądź jednym z tych entuzjastów, którzy zwracają uwagę tylko na momenty, gdy bitcoin rośnie, zapominając o spadkach, jakich waluta ta doświadczyła w przeszłości.

Istnieje taka myśl, która podsumowuje to, co powinieneś zrobić: inwestuj tylko tyle pieniędzy, na ile możesz sobie pozwolić, aby je stracić. To najlepsza rada, jaką można otrzymać.

Nie kupuj niewłaściwej kryptowaluty. Może to być mylące, ale są takie kryptowaluty, które używają słowa “bitcoin”, ale nie są oryginalnym bitcoinem. Byłbyś zaskoczony, jak wiele osób zainwestowało w niewłaściwą walutę z powodu pomylenia jej nazwy.

Inwestycja w jedną kryptowalutę jest też często jednym z powszechnie popełnianych błędów. Prawdopodobnie słyszałeś o bitcoinie, ethereum, dogecoinie i litecoinie. Eksperci najbardziej zalecają posiadanie zdywersyfikowanego portfela. Niektórzy nawet twierdzą, że korzystnie jest zainwestować trochę pieniędzy na mniej znane i bardziej obiecujące kryptowaluty.

Ostatnio mój niemiecki inwestor stracił 200 milionów dolarów w bitcoinach. Uwierzysz, co się stało? Po prostu zgubił hasło do swojego cyfrowego portfela.

Jest to błąd częstszy, niż można by przypuszczać. Niektóre szacunki mówią, że 20% wszystkich bitcoinów jest zamkniętych w portfelach, których właściciele zapomnieli hasła. Niewiarygodne, ale prawdziwe!

Należy zachować ostrożność, gdy informuje się o trendach na rynku kryptowalut. Kilka tweetów Elona Muska skłoniło tysiące ludzi do zainwestowania w dogecoin. Niektórzy zarobili trochę pieniędzy, ale zdecydowana większość poniosła straty po tym, jak wartość tej kryptowaluty gwałtownie spadła.

Istotne jest, aby opierać własne inwestycje na danych i statystykach, a nie tylko na wiadomościach i opiniach celebrytów lub bogaczy, którzy kochają zabawę rynkami, jakby byli ekonomicznymi bogami.

MIej na uwadze, że inwestowanie w kryptowaluty jest czymś stosunkowo nowym i pełnym możliwości, ale także pułapek i przeszkód, które próbują wykorzystać zainteresowanie drobnych inwestorów. Nie wszystko, co się świeci, jest złotem.

Materiał zewnętrzny reklamowy – właściciel portalu gielda-kryptowaluty.pl nie odpowiada za treści w nim zawarte, ich poprawność merytoryczną czy prawną. Nie odpowiadam również za linki wychodzące z artykułu. Nie zachęcamy do klikania w niesprawdzone odnośniki. Niebezpieczne może być również podawanie danych osobowych oraz wpłacania pieniędzy na platformy online. Bądźcie ostrożni. W świecie kryptowalut dochodzi często do oszustw.

 

Dodaj komentarz