Społeczność Terra Classic zdecydowała o zaprzestaniu kreacji i rekreacji tokenów USTC

Społeczność Terra Classic zdecydowała o zaprzestaniu kreacji i rekreacji tokenów USTC

Terra-Luna-kurs-cena-wykres

Blisko 59% uczestników była za tą zmianą, która nastąpiła przeszło rok po krachu pierwotnego Terra Luna. Społeczność Terra Classic postanowiła zakończyć proces tworzenia i ponownego tworzenia tokenów Terra Classic USD (USTC) dobrze ponad rok po katastrofie, która wywołała globalne trzęsienie na rynkach kryptowalut.

Siedem dni głosowania na temat zakończenia emisji tokenów zakończyło się 21 września, przy czym większość, bo 59% społeczności, opowiedziała się za zaprzestaniem wszelkich działań emitujących. Przeciwnych było 40%, a nieco poniżej 7% postanowiło się wstrzymać od głosu.

Społeczność w oświadczeniu powiedziała, że celem inicjatywy jest “ochrona społeczności i inwestorów zewnętrznych, którzy ‘spalają’ USTC” w celu osiągnięcia re-peg. Jakakolwiek forma emisji była “w pełni niezgodna z działaniami społeczności”. W maju poprzedniego roku, Terra UST gwałtownie straciła na wartości, kiedy zarówno ona, jak i token zarządzający LUNA straciły swoją wartość, co zmusiło inwestorów do poszukiwania bezpiecznego wyjścia. Po utracie wartości, Terra – kiedyś czwarta największa stabilna moneta – spadła do mniej więcej $0,13, a wartość LUNA osiągnęła zaledwie ułamek centa.

Z ruin ekosystemu Terra, powstała społeczność Terra Classic, tworząc oddzielną sieć, która pozwoliła na staking LUNA w jej blockchainie. Mimo krachu pierwotnej sieci, Luna zachowała szacunkową kapitalizację rynku na poziomie nieco powyżej $361 milionów, zgodnie z danymi CoinGecko.

Projekt otrzymał wsparcie w styczniu, kiedy Binance zdecydował się poprzeć upgrade sieci, który miał na celu eliminację rekreacji spalonych tokenów Terra Luna Classic (LUNC). Ta inicjatywa była wspierana przez 66% głosujących w sieci, a 96% było za aktualizacją. W najnowszej propozycji społeczność Terra Classic zaznaczyła, że ten krok “umożliwia instytucjom takim jak Binance rozpoczęcie procesu spalania USTC”, mając świadomość, że każdy proces emisji i reemisji jest zakończony.

Proces spalania polega na wycofywaniu tokena kryptowaluty z obiegu i przesyłaniu go do portfela, z którego nie ma możliwości odzyskania, czyli tak zwany adres spalania.

Dane z CoinGecko ujawniają, że Binance ma udział w około 26% całkowitego wolumenu handlu LUNC, a w obiegu jest przewidywana liczba 5,8 biliona tokenów LUNC.

 

Dodaj komentarz