Sieć Dogecoin (DOGE) osiągnęła niedawno znaczący etap rozwoju, z rekordowym wzrostem liczby nowych adresów.

Sieć Dogecoin (DOGE) osiągnęła niedawno znaczący etap rozwoju, z rekordowym wzrostem liczby nowych adresów.

To rosnące zainteresowanie siecią DOGE może mieć pozytywny wpływ na jej wartość rynkową.

Mimo długotrwałej ciszy w kontekście ceny, Dogecoin zdaje się przeżywać pewne ożywienie, co ilustruje dane z czołowej platformy badawczej Intotheblock, które pokazują, że w ciągu ostatniego tygodnia liczba nowych adresów DOGE wzrosła o aż 1,100%.

29 stycznia było dniem przełomowym, gdy na sieci DOGE zarejestrowano rekordową liczbę 247,240 nowych adresów, sygnalizując szczyt w historii tej kryptowaluty. Ten gwałtowny wzrost aktywności sieciowej nastąpił, gdy rynek pozostawał stosunkowo spokojny pod względem cen.

Niemniej jednak, ostatnio Dogecoin doświadczył spadku o 3,28% w ciągu jednego dnia, osiągając cenę poniżej 0,08 USD w momencie pisania tego tekstu. Jest to dziesiąty co do wielkości aktyw kryptograficzny pod względem kapitalizacji rynkowej, który nieco oparł się ogólnemu wzrostowi rynku, odnotowując znaczące miesięczne straty na poziomie niemal 13%.

W ubiegłym roku wprowadzenie standardu DRC-20, zainspirowanego modelem BRC-20 Bitcoina, stało się głównym czynnikiem napędzającym rozwój sieci i przyczyniło się do znaczącego wzrostu liczby transakcji Dogecoina w trakcie spadków cen.

Kilka miesięcy później liczba adresów na sieci Dogecoin po raz pierwszy przekroczyła 5 milionów. Chociaż poprzedni wzrost sieci nie miał istotnego wpływu na cenę Dogecoina, obecny kamień milowy wydaje się przynosić nadzieję na przyszłość.

Jednym z powodów jest sugestia popularnego analityka on-chain, Ali Martineza, że trwały wzrost ekspansji sieci może obiecywać pozytywne skutki dla przyszłych cen DOGE.

W międzyczasie Dallas Mavericks, drużyna NBA Marka Cubana, kontynuuje akceptowanie DOGE jako metody płatności obok Bitcoina, który został wprowadzony w 2019 roku. Ta integracja umożliwia fanom Mavs korzystanie z DOGE do zakupu biletów na mecze i produktów online, co wskazuje na rosnące zaufanie do tej kryptowaluty.

W Indiach Dogecoin cieszył się znacznym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób w wieku 26-35 lat. Najnowsze dane branżowe wskazują, że w tej grupie wiekowej DOGE przewyższa Bitcoina pod względem popularności jako inwestycji, stanowiąc 40% z 19 milionów inwestorów kryptowalutowych w Indiach.

 

Dodaj komentarz