SEC Wzywa Sąd do Wpływu na Proces Ujawniania Informacji przez Binance.US

SEC Wzywa Sąd do Wpływu na Proces Ujawniania Informacji przez Binance.US

Regulator oskarża Binance.US o odmowę dostarczenia niektórych danych, co giełda kategorycznie zaprzecza.

Sprawa SEC przeciwko Binance rozpoczęła się w czerwcu, po podobnym pozwie wobec Coinbase.

Przebieg procesu był pełen altów i niedostatków. Ostatecznie, Binance Holdings Ltd osiągnęła ugodę z SEC, płacąc karę wynoszącą do 4,3 miliarda dolarów, a jej ówczesny dyrektor generalny, Changpeng Zhao (CZ), zrezygnował ze stanowiska. CZ obecnie pozostaje na wolności w USA, czekając na wyrok.

Binance.US Nadal Zmagający się z SEC Mimo to Binance.US, znana również jako BAM Trading Services, wciąż toczy batalię sądową z SEC. Po wcześniejszych wnioskach SEC o interwencję, sąd w Waszyngtonie zobowiązał obie strony do współpracy w procesie ujawniania danych. W najnowszym raporcie SEC twierdzi, że nie udało się osiągnąć porozumienia z BAM.

SEC zarzuca, że chociaż Binance.US początkowo zgodziło się ujawnić swoje wewnętrzne oprogramowanie, inspekcja była jedynie kontrolowaną prezentacją bez wglądu w faktyczne działanie systemu.

“Po licznych dyskusjach na temat zakresu i procedur, BAM odmówił wykonania niczego więcej niż niezapisanej, zreżyserowanej prezentacji dotyczącej odpowiedniego oprogramowania i infrastruktury związanej z aktywami klientów. Adwokat BAM także odrzucił prośby SEC o analizę różnych składników oprogramowania BAM, a później zignorował szereg pytań zadanych przez prawnika SEC podczas inspekcji”.

SEC podnosi również wątpliwości co do wyłącznego dostępu BAM do kluczy prywatnych.

“Świadkowie z BAM zeznali, że Binance Holdings Ltd (BHL) utworzył i nadal zarządza kluczami prywatnymi do tych portfeli w Amazon Web Services, gdzie znajdują się serwery BHL i oprogramowanie portfela dla BAM, i że BAM nie miało dostępu do tego środowiska AWS, serwerów ani oprogramowania”.

Mimo to, SEC przyznaje, że BAM wykazało chęć współpracy, uzupełniając swoje odpowiedzi w miarę potrzeby.

Odpowiedź Binance.US W odpowiedzi na te zarzuty, przedstawiciele Binance.US podkreślają, że dostarczyli SEC wszystkich wymaganych informacji, mimo ich szerokiego zakresu.

Prawny zespół BAM twierdzi, że posunęli się poza swoje zobowiązania jako instytucji, odmawiając jedynie udzielenia informacji dotyczących tajemnic handlowych, które nie mają wpływu na posiadanie aktywów klientów.

Dokumentacja dostarczona przez Binance.US obejmuje tysiące stron dokumentów, miesięczne raporty, zeznania pod przysięgą oraz kontrole powierniczych urządzeń.