Portfel Uniswap został uruchomiony na Androidzie po wydaniu wersji beta.

Portfel Uniswap został uruchomiony na Androidzie po wydaniu wersji beta.

uniswap

Portfel Uniswap działa na ośmiu różnych blockchainach, w tym na wielowarstwowym blockchainie Ethereum 2.

Uniswap udostępnił pełną wersję swojego portfela wszystkim użytkownikom Androida po krótkim okresie testów beta, który rozpoczął się w zeszłym miesiącu.

Aplikacja zapewnia prosty interfejs użytkownika na urządzeniach mobilnych dla zdecentralizowanej giełdy (DEX), która jest zdecydowanie największa w całym ekosystemie kryptowalut.

Zgodnie z wtorkowym ogłoszeniem Uniswap, użytkownicy aplikacji mogą wymieniać tokeny na ośmiu różnych blockchainach, w tym Ethereum, Polygon, Optimism i Arbitrum, a także zarządzać tokenami i NFT w jednym miejscu. Użytkownicy mogą również śledzić innych traderów i sprawdzać ich salda w “sześciu nowych językach i 18 nowych walutach”.

Ponadto systemy transakcyjne w aplikacji są chronione przez MEV. Oznacza to, że są one hostowane w prywatnej puli handlowej, a tym samym są chronione przed atakami typu outpacing i sandwich.
Uniswap Wallet został wydany dla użytkowników iOS w kwietniu.
Wiceprezes ds. projektowania w Uniswap Labs, powiedział, że wersja na Androida była jedną z najbardziej pożądanych funkcji w społeczności i mają nadzieję, że przyciągnie wielu użytkowników.
Biorąc pod uwagę, że urządzenia z Androidem są w różnych rozmiarach i konfiguracjach, i istnieje wiele nietypowych sytuacji, które mogą się pojawić, wersja beta była świetna do zbierania opinii od użytkowników i ulepszania produktu. Jest to jedna z kilku znanych zdecentralizowanych giełd gdzie można kupić i wymienić kryptowaluty na inne tokeny.

Wraz z premierą, Uniswap rozlosowuje wśród 10 losowych użytkowników po 10 USDC.
Całkowita wartość blockchaina Uniswap (TVL), według DefiLlam, wynosi obecnie 3,63 mld USD, co czyni go piątym co do wielkości protokołem DeFi.
Jego natywny token UNI ma kapitalizację rynkową w wysokości 3,8 mld USD; według CoinGecko cena UNI spadła o 7,2% w ciągu jednego dnia.

 

Dodaj komentarz