Komisarz SEC Hester Peirce wypowiada się na temat spot Bitcoin ETF

Komisarz SEC Hester Peirce wypowiada się na temat spot Bitcoin ETF

crypto-news

Hester Peirce, komisarz SEC, wyraziła opinię, że nie ma żadnych przeszkód, dla których agencja miałaby blokować powstanie spot Bitcoin ETF. Jednakże, nie jest jasne, który z ETFów zostanie zatwierdzony jako pierwszy.

Rynki z niecierpliwością oczekują na decyzję SEC dotyczącą spot Bitcoin ETF przez cały rok. Spekulacje o nadchodzącej decyzji SEC w październiku przyczyniły się do wzrostu wartości Bitcoina.

12 października Bitcoin był wyceniany na średnio 26 750 USD, a po uwagach Peirce w wywiadzie dla Bloomberg TV, jego wartość wzrosła o 40%, osiągając 37 490 USD.

Peirce krytykuje podejście Genslera w SEC

Podczas rozmowy z Kailey Leinz z Bloomberg Television w programie “Bloomberg Crypto”, Peirce skomentowała:

“Od dłuższego czasu jestem zdania, że nie powinniśmy przeszkadzać w wprowadzeniu spotowego produktu Bitcoin na giełdę. Otrzymaliśmy pewne wskazówki od sądu. Zobaczymy, co będzie dalej” – powiedziała Peirce.

Jej słowa odnosiły się do wyroku Sądu Apelacyjnego USA, który uznał, że odmowa SEC w sprawie przeglądu wniosku ETF Bitcoin firmy Grayscale Investment była nieuzasadniona.

Analityk kryptowalut Michaël van de Poppe określił uwagi Peirce jako “bardzo pozytywne wieści!”. Zauważył również, że cena Bitcoina zbliża się do testowania ważnego poziomu oporu.

SEC analizuje 12 wniosków o spot Bitcoin ETF

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd obecnie analizuje 12 wniosków dotyczących utworzenia funduszu ETF Bitcoin.

Na pytanie, czy wniosek Grayscale zostanie zatwierdzony jako pierwszy, czy wszystkie 12 jednocześnie, Peirce odpowiedziała, że nie może komentować tej kwestii. “Wszystkie wnioski są w trakcie rozpatrywania, więc nie mogę na ten temat dyskutować” – dodała.

Cathie Woods z Ark Invest oraz analitycy Bloomberga przewidują możliwość jednoczesnego zatwierdzenia wniosków. Tymczasem SEC nie wykorzystała okazji na początku miesiąca, aby zatwierdzić wszystkie oczekujące wnioski naraz, przesuwając terminy ostatecznych decyzji.

14 firm czeka na zatwierdzenie przez SEC. Wśród nich znajdują się BlackRock, Grayscale Investments, Invesco współpracujące z Galaxy Digital, 21Shares współpracujące z Ark Invest, Bitwise, VanEck, Wisdomtree, Fidelity, Valkyrie, Global X ETFs oraz Hashdex we współpracy z Franklin Templeton

 

Dodaj komentarz