Czy Bitcoin jest przyszłością gier online?

Czy Bitcoin jest przyszłością gier online?

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Choć Bitcoin zawitał do branży gier online dopiero jakiś czas temu, to jego impakt na całą działalność branży jest niezwykle widoczny i znaczący. Dzięki technologii blockchain, na której oparty jest Bitcoin, sprawił on dużą rewolucją w aspekcie płatności hazardowych.

Przede wszystkim transakcje hazardowe z wykorzystaniem BTC wypadają zdecydowanie lepiej pod względem anonimowości i prywatności niż płatności klasycznymi walutami fiducjarnymi. Tradycyjne metody płatności, takie jak karty płatnicze czy e-portfele, nie mogą w żadnym stopniu dorównać Bitcoinowi w kontekście anonimowości. BTC ma bowiem zdecentralizowany charakter, co oznacza, że płatności Bitcoinem nie są kontrolowane przez rząd ani żadne zewnętrzne podmioty. W transakcjach BTC nie ma pośredników – transfer kryptowaluty odbywa się z portfela nadawcy bezpośrednio do portfela odbiorcy. Dzięki temu Bitcoin stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla wszystkich tych graczy, którzy cenią sobie anonimowość, prywatność i dyskrecję.

Istotną zaletą BTC jest również to, że znosi on wszelkie granice geograficzne, jeśli chodzi o transakcje hazardowe, promując globalną dostępność. Wiele tradycyjnych metod płatności posiada restrykcje terytorialne, a w przypadku Bitcoina czegoś takiego nie ma. Jako że funkcjonuje on w oparciu o zdecentralizowaną sieć, płatności BTC w kasynie można dokonywać bez względu na lokalizację.

Wpływ Bitcoina na branżę iGaming

Branża hazardu przez internet doświadczyła w ostatnim czasie wiele ważnych momentów i innowacji, zwiększających komfort rozgrywki. Jakość i ilość gier kasynowych gwałtownie skoczyła w górę, dostępność platform hazardowych na urządzeniach mobilnych wskoczyła na nieosiągalny dotąd poziom, a kasyna online z Blikiem stały się standardem na rynku, zapewniając graczom z Polski niebywałą wygodę płatności. Niemniej jednak najgłośniejszym wydarzeniem, które wzbudziło wiele entuzjazmu, było wejście do świata hazardu online Bitcoina – pionierskiej kryptowaluty.

Już teraz Bitcoin jest powszechnie akceptowany w kasynach internetowych, dzięki czemu za BTC można grać w takie gry jak sloty online, blackjack, wideo poker czy ruletka online. A to nie koniec, bo wiele osób spekuluje, że Bitcoin ma duży potencjał, aby zmienić zasady gry w zakresie hazardu przez internet, i rzeczywiście może być rewolucyjnym czynnikiem, który ukierunkuje przyszłość całej branży.

Ponadto transakcje Bitcoinem są w wielu przypadkach tańsze niż płatności z wykorzystaniem klasycznych opcji płatniczych – szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy międzynarodowe transfery, gdzie w grę wchodzi przewalutowanie. BTC cechuje się też bardzo szybkim przetwarzaniem płatności, co pozwala graczom dokonywać błyskawicznych wpłat i wypłat. 

Nie da się jednak ukryć, że kluczową zaletą BTC w obszarze płatności hazardowych jest aspekt bezpieczeństwa. Technologia blockchain, która jest fundamentem Bitcoina, zapewnia ogromny poziom bezpieczeństwa i przejrzystości transakcji, a to zaś sprawia, że płatności BTC są wolne od jakichkolwiek nadużyć.

Bitcoin a klasyczne metody płatności

Bitcoin okazał się tak rewolucyjnym rozwiązaniem w świecie hazardu online nie przez przypadek. Wszystko to ze względu na fakt, iż płatności BTC zapewniają zdecydowanie więcej zalet w głównych obszarach transakcji hazardowych od tradycyjnych metod płatniczych. Niemniej jednak w niektórych aspektach wypada on nieco gorzej.

Aspekt

Bitcoin

Tradycyjna metoda płatności

Szybkość transakcji

Szybsze

Wolniejsze

Opłaty transakcyjne

Niższe

Wyższe

Anonimowość

Pseudo-anonimowość

Brak anonimowości

Dostępność

Globalna

Restrykcje terytorialne

Zmienność wartości

Wysoka

Niska

Obciążenie zwrotne

Nie

Tak

Wyzwania i przyszłość BTC w hazardzie online

Pomimo tego, że w integracji Bitcoina z hazardem przez internet drzemie ogromny potencjał, ma ona przed sobą wiele wyzwań. Przede wszystkim największą bolączką są regulacje w zakresie Bitcoina i gier hazardowych online, które różnią się w zależności od jurysdykcji. To nie pozwala stworzyć spójnego, intuicyjnego środowiska gry. Ponadto wielu graczy i operatorów kasyn pomija wykorzystanie BTC w obszarze płatności hazardowych ze względu na dużą zmienność tej kryptowaluty, bo jej wartość z dnia na dzień potrafi zwiększyć się lub zmniejszyć o kilka, lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co więcej, Bitcoin nie jest jeszcze powszechnie dostępny we wszystkich kasynach i budzi też obawy w zakresie bezpieczeństwa, bo portfele BTC mogą być ofiarą włamania i kradzieży.

Jednak pomimo licznych wyzwań, jakie czekają BTC w branży iGaming, ta pionierska kryptowaluta ma rewolucyjny potencjał. Wraz z polepszeniem się środowiska regulacyjnego, większej stabilizacji rynku i rozwoju technologii blockchain, BTC i inne kryptowaluty z pewnością na stałe zagoszczą w coraz większej ilości kasyn internetowych.