Binance, światowy lider w branży kryptowalut, ogłosił uruchomienie nowatorskiego rynku dla tokenów z napisami

Binance, światowy lider w branży kryptowalut, ogłosił uruchomienie nowatorskiego rynku dla tokenów z napisami

Pomysł ma na celu ułatwienie transakcji zakupu, sprzedaży oraz tworzenia różnorodnych aktywów cyfrowych. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Binance Inscriptions Marketplace korzysta z interfejsu programowania aplikacji (API) UniSat, specjalizującego się w rynku napisów Bitcoin oraz w usługach portfela, i jest zintegrowany z portfelem Binance Web3.

Inicjatywa ta umożliwia użytkownikom handel i tworzenie tzw. Tokenów Inskrypcji, czyli zamiennych aktywów cyfrowych służących do przechowywania unikatowych danych, takich jak teksty czy obrazy. Po raz pierwszy zyskały one na popularności w 2023 roku, kiedy to wprowadzono protokół Ordinals na blockchainie Bitcoina. Badania przeprowadzone przez Binance wykazały wzrost zainteresowania tymi tokenami, szczególnie po wprowadzeniu tokenów BRC-20, które stały się jednymi z najbardziej poszukiwanych aktywów w świecie kryptowalut.

Binance Inscriptions Marketplace zapewnia użytkownikom dostęp do szeregu narzędzi umożliwiających eksplorację świata tokenów inskrypcyjnych, w tym aktywów BRC-20 i Ethereum Virtual Machine (EVM). Daje to możliwość przenoszenia napisów pomiędzy platformą handlową Binance a portfelem Web3, a także realizacji transakcji przy wsparciu akceleratora transakcji Bitcoin.

Rohit Wad, Dyrektor Techniczny w Binance, podkreśla znaczenie partnerstw branżowych w przyspieszaniu innowacji, łącząc wygodę użytkowania z najnowszą technologią. “Mamy nadzieję, że Binance Inscriptions Marketplace wesprze rozwój branży i zapewni kompleksową platformę dla większej liczby osób do odkrywania i korzystania z tokenów inskrypcyjnych,” mówi Wad.

Kluczowym elementem Binance Inscriptions Marketplace jest wykorzystanie API UniSat, co ma ułatwić użytkownikom dostęp do rynku napisów. Dzięki UniSat, który zapewnia dostęp do płynności ponad 60 000 tokenów BRC-20, nowy produkt Binance może oferować szeroki wybór tokenów w połączeniu z bezpieczeństwem i wygodą portfela Binance Web3.

Dyrektor UniSat wyraził przekonanie, że aktywa inskrypcyjne mają ogromny potencjał na przyszłość i że krok ten może zainspirować więcej programistów i entuzjastów kryptowalut do zgłębiania tej fascynującej dziedziny.