Altcoiny, które najbardziej ucierpiały podczas ostatniego spadku Bitcoina (BTC)

Altcoiny, które najbardziej ucierpiały podczas ostatniego spadku Bitcoina (BTC)

Solana i Dogecoin są wśród największych przegranych ostatnich 24 godzin.

Bitcoin doświadczył gwałtownego spadku ceny wczoraj, kiedy zanurkował poniżej progu 60 000 USD pierwszy raz od miesiąca.

Większość altcoinów znalazła się dzisiaj w znacznej zapaści, z wyróżnieniem dla SOL, DOGE i TON, które zanotowały spadki o ponad 5-6%.

Ostatnie zawirowania na rynku BTC Niedawno, w ubiegły piątek, główna kryptowaluta przekroczyła 70 000 USD, osiągając nawet 71 000 USD. Ten wzrost okazał się jednak efemeryczny, a wpływ nań miały zewnętrzne wydarzenia, takie jak komentarze z amerykańskiego Fed i eskalacja napięć między Iranem a Izraelem, które przyczyniły się do dramatycznych spadków.

Wszystko zaczęło się w piątek wieczorem od zniżki do 65 000 USD. Bitcoin odzyskał kilka tysięcy dolarów w sobotę, jednak jeszcze tego samego wieczoru spadł, gdy Iran zaatakował Izrael, osiągając poziom 61 000 USD.

Niedziela i poniedziałek przyniosły krótkotrwałe odreagowanie, lecz szybko Bitcoin ponownie zaczął tracić na wartości. Najniższy punkt osiągnął wczoraj, kiedy jego cena spadła poniżej 60 000 USD pierwszy raz od początku marca 2024 roku.

Chociaż obecnie Bitcoin jest wyższy o ponad 1500 USD od tego najniższego poziomu, jego cena wciąż jest niższa o 3% w ciągu dnia, oscylując tuż powyżej 61 000 USD. Jego kapitalizacja rynkowa spadła do 1,210 biliona USD, a dominacja nad innymi kryptowalutami wynosi 51,5%.

Altcoiny także czerwone W ślad za Bitcoinem, altcoiny również zanotowały spadki w ciągu ostatnich 24 godzin. Na przykład Ethereum spadło z ponad 3 100 USD do poniżej 3 000 USD i teraz także boryka się z trudnościami. Oprócz BNB, który nieznacznie wzrósł, pozostałe główne altcoiny zaznaczyły wyraźne spadki.

Na czele spadków jest Dogecoin, który stracił ponad 8%. Toncoin zanotował spadek o 6,5%, a Solana o 5%. Dalej są ADA, AVAX, SHIB, TRX i LINK.

Widoczne są także większe straty, takie jak WIF, który stracił 10%, TAO (-7,5%) i OKB (-7,5%).

Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 60 miliardów dolarów w ciągu ostatniej nocy, osiągając poziom 2,350 bilionów dolarów.