Krach na Bitcoinie i innych kryptowalutach

Krach i załamanie rynku na Bitcoinie oraz innych kryptowalutach. Czy to już koniec hossy?

19.05.2021 przejdzie do historii rynku kryptowalut z powodu jednego z najgłębszych krachów Bitcoina. Cena jednego dnia spadła z poziomu 42-43 000 dolarów za sztukę do poziomu 30000. W zasadzie wszystko wydarzyło się w około 4 godzin pomiędzy godziną 12 a 16 gdy wybuchła panika. Nastroje osłabły w momencie gdy Elon Musk powiedział, że Tesla jednak nie będzie akceptować płatności w BTC ze względu na szkodliwy wpływ na środowisko. Następnie władze Chin zabroniły instytucjom finansowym dokonywania oraz umożliwiania płatności w Bitcoinie oraz innych kryptowalutach. Rynek zareagował błyskawicznie wyprzedażą. Czerwono zrobiło się w zasadzie na wszystkich znanych projektach kryptowalutowych. Niestety władze Ludowej Republiki Chin przewidują dalsze utrudnienia łącznie z delegalizacją handlu i obrotu kryptowalut oraz ich wydobywania.

spadki bitcoina btc

Czy Bitcoin i inne kryptowaluty mogą jeszcze wrócić do trendu wzrostowego?

Potencjalnie mogą. Jednak w mojej subiektywnej ocenie jest to mało prawdopodobne. Na rynku rządzą nastroje, a te są w ostatnich dniach bardzo słabe. Sytuacje będą pogarszali nowi, młodzi inwestorzy, którzy kupowali Bitcoina na górce w cenie powyżej 50000 dolarów za sztukę. Do tego cegiełki dołożą media kolejnymi artykułami o negatywnym wydźwięku, które będą miały być ostrzeżeniem o tym, że kupno Bitcoin może być obecnie ekstremalnie ryzykowne. Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. To nie jest dobry moment na kupno kryptowalut ponieważ większość w nich znalazła się w trendach spadkowych i wydostanie się z nich może potrwać bardzo długo. Tym samym osobiście zdecydowanie odradzam inwestowanie jakichkolwiek pieniędzy. W tym momencie lepiej jest zostać poza rynkiem i obserwować rozwój wydarzeń. Powrót do wzrostów jest możliwy jednak osobiście oceniam szanse na to na jakieś 5-10%. Moim zdaniem cykl został zakończony i wchodzimy w około 2 letni okres bessy.

krach na bitcoinie

Czy to koniec hossy na Bitcoinie i altcoinach?

Na Bitcoinie raczej tak o czym już wspomniałem Tego roczna hossa trwała i tak około 2 razy dłużej od poprzedniej. Tym samym prawdopodobieństwo, że bańka pęka na naszych oczach, jest moim zdaniem bardzo wysokie. Co jednak z altcoinami? Tutaj wiele zależy od poszczególnych projektów. Możliwe, że część z nich wpadnie w długi marazm i trendy boczne lub spadkowe. Możliwe, że część z nich, utrzyma swoje trendy wzrostowe lub stopniowo do nich powróci. Które z nich to będą? Ciężko powiedzieć jednoznacznie. Swego czasu przygotowałem dla was swój subiektywny ranking kryptowalut. Możliwe, że któryś z tych projektów wybije się ponad inne. Na ten moment większość odnotowuje głębokie spadki choć wielu uważa, że to może być dobry moment na kupno Ethereum gdyż ten projekt ma przed sobą ciekawą przyszłość. Ja, tak jak wspomniałem już wcześniej, osobiście odradzam obecnie jakiekolwiek inwestycje na tym rynku, gdyż mogą zakończyć się one głębokimi i wieloletnimi stratami. 

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów 0

Oceń artykuł jako pierwszy!