Kryptowaluty w zakładach bukmacherskich

Kryptowaluty stają się coraz popularniejsze na całym świecie, więc nic dziwnego, że i w Polsce obserwujemy wzrost zainteresowania wirtualnymi pieniędzmi. Podobnie zakłady bukmacherskie w ostatnim czasie zyskują na rozpoznawalności i coraz więcej graczy chce regularnie obstawiać mecze. Czy więc można połączyć kryptowaluty z zakładami? Bukmacherzy oferują różne sposoby płatności, a kolejnym krokiem w stronę nowoczesności byłoby umożliwienie składania depozytów poprzez np. Bitcoin. Prawdopodobnie blockchain mógłby pomóc w dokonywaniu operacji finansowych u bukmacherów.

Czym są kryptowaluty i czy można za nie obstawiać?

Czym właściwie są kryptowaluty i wspomniany Bitcoin? Wyjaśnijmy sobie podstawowe pojęcia, a następnie będzie nam łatwiej zorientować się w bardziej złożonych kwestiach. Kryptowaluty to inaczej waluty wirtualne. Możemy na nich przechowywać cyfrowe aktywa, w których wykorzystuje się specjalne szyfrowanie, żeby zabezpieczyć dokonywane transakcje. Kilka lat temu każdy człowiek mógł nabyć kryptowaluty, a po pewnym czasie zyskały one mocno na wartości przez co dziś niektóre z nich trzeba liczyć w tysiącach dolarów.

Zmienność wartości Bitcoina jest obserwowana od dłuższego czasu, ale mimo swojej nierówności wciąż osiąga ogromną wartość. Kryptowaluty zapewniają większą anonimowość przy dokonywaniu transakcji, ponieważ nie są monitorowane przez banki. Bitcoin jest najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą na świecie, a odpowiadając na pytanie zawarte w nagłówku to tak, część bukmacherów je akceptuje, więc tam można dzięki nim obstawiać zakłady.

kryptowaluty w zakładach bukmacherskich

Plusy i minusy zakładów za kryptowaluty

Oczywiście jak w wielu przypadkach, obstawianie zakładów bukmacherskich za kryptowaluty ma swoje lepsze i gorsze strony. Przykładowo płatności poprzez Bitcoin u bukmachera wiążą się z następującymi minusami:

brak zgody polskiego rządu na transakcje kryptowalutami

wypłaty tylko na indywidualne konto bankowe gracza

brak gwarancji wypłaty zainwestowanych środków

brak organu nadzorującego

Jak się łatwo domyślić brak zgody naszych rządzących oznacza, że w Polsce legalni bukmacherzy nie mogą operować kryptowalutami zgodnie z polskim prawem. Jednak dla tych graczy, którzy obstawiają zagranicą lub też po prostu u zagranicznych bukmacherów, operacje finansowe związane z kryptowalutami mogą przynieść szereg korzyści. Mianowicie nie ma tam potrzeby weryfikacji danych osobowych gracza, a do tego otrzymujemy gwarancję zachowania anonimowości. Błyskawiczne wypłaty oraz wpłaty na konto bukmacherskie. Wbrew częstym komentarzom nie obowiązują tu żadne prowizje od składanych depozytów, ani od wypłacanych wygranych.

Bitcoin a zakłady bukmacherskie

Wiesz już że Bitcoin i inne kryptowaluty nie są dostępne u polskich bukmacherów. Nie oznacza to jednak, że nie występują nigdzie indziej. Jest kilka możliwości na zagranicznym rynku bukmacherskim. Gdzie można dokonać depozytu za pomocą Bitcoina i obstawiać zakłady bukmacherskie?

Cloudbet – najbardziej rozpoznawalny z bukmacherów oferujących transakcje kryptowalutowe. Posiada ciekawy bonus 100% od pierwszej wpłaty do maksymalnej kwoty 5 BTC. Dodatkowo możemy tam trafić na ciekawy program lojalnościowy.

Anonibet – warto zwrócić również uwagę na założonego już w 2011 roku Anonibeta. Możemy tam liczyć na wysokie kursy oraz szeroką ofertę na zakłady piłkarskie. Zwłaszcza wrażenie na graczach robią tutaj zakłady na żywo.

Nitrogen Sports – sami o sobie piszą, że są największą i najbardziej zaufaną stroną do zakładów z Bitcoinem. Powstali w 2013 roku i obecnie mogą się pochwalić chociażby interesującą ofertą na e-sport.

Od dłuższego czasu można również doładowywać swoje portfele elektroniczne przy pomocy kryptowalut. W Polsce bardziej znane metody płatnicze tego rodzaju to Skrill oraz Neteller. W przypadku Bitcoina pobierana jest jednak niewielka prowizja wahająca się od 1% do 2,5%. Dzięki kryptowalutom możesz przelewać pieniądze do dowolnego miejsca na świecie i nie biorą przy tym udziału żadni pośrednicy. Dla niektórych graczy utrudnienie może stanowić niestałość kursowa, ale akurat w tym przypadku może być to też dla nich korzystne. Warto śledzić rynek kryptowalut i czekać aż w Polsce również będzie można obstawiać przy pomocy choćby Bitcoina.

Artykuł sponsorowany opracowany przez partnera portalu gielda-kryptowaluty.pl. Nie odpowiadamy za informacje zawarte w tej publikacji oraz ich wartość merytoryczną.