Najlepsze, najpopularniejsze i najciekawsze kryptowaluty

Najlepsze, najpopularniejsze i najciekawsze kryptowaluty

Ranking najlepszych kryptowalut 2019

Które kryptowaluty są najciekawsze, najlepsze albo najpopularniejsze?

Podjąłeś decyzję o rozpoczęciu inwestowania w rynek kryptowalut. Chciałbyś poznać opinię innych osób na temat tego w które kryptowaluty inwestują i które uznają za najciekawsze, najlepsze lub po prostu najbardziej popularne?

Wielu z Was prawdopodobnie chciałoby tylko zobaczyć prosty ranking o nazwie “Najlepsze kryptowaluty” albo “Najciekawsze kryptowaluty w 2018 roku” itp. niestety zrobienie takiego rankingu nie jest takie proste. Wielu ludzi skłania się ku różnym koncepcjom w zakresie inwestowania w waluty cyfrowe. Niektórzy kupują je z myślą o dłuższym terminie inwestycyjnym, inni zaś decydują się na częsty handel i transakcje kupna/sprzedaży kryptowalut.

Najlepsze kryptowaluty czerwiec 2018

Najlepsze czy najciekawsze kryptowaluty?

Ze względu na mnogość możliwości inwestycyjnych oraz różnorodność podejść stworzenie poniższego rankingu nie było łatwe. Jest on jedynie naszą subiektywną listą najlepszych i najciekawszych kryptowalut w 2018 roku (kolejność nie jest przypadkowa):

 1. NEO – ta kryptowaluta jest naszym faworytem od początku. Głównie ze względu na to, że jest rodzimą chińską szyfrowaną walutą elektroniczną a to jak wiemy olbrzymi rynek. Widać na niej zdecydowany i wyraźny trend wzrostowy zależny oczywiście od wahań kursu Bitcoina. Kupno NEO nie jest dostępne na większości giełd kryptowalut. My znaleźliśmy je na zagranicznej giełdzie kryptowalut Binance.
 2. Ethereum (ETH) – jedna z pierwszych i największych sieci blockchain i kryptowalut daje swoisty eter dla funkcjonowania innych projektów kryptowalutowych. Jednocześnie jej cena jest w stabilnym i wyraźnym trendzie wzrostowym. Jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych kryptowalut dostępnych na giełdach. Kupno Ethereum możliwe jest na giełdzie BitBay (załóż darmowe konto)
 3. Litecoin i Lisk – dwie kryptowaluty zaczynające się na literę “L”. Są na pewno interesujące ze względu na to, że wykorzystują najlepsze rozwiązania technologiczne w świecie kryptowalut co może sprawić, że w przyszłości będą jednymi z dominujących na tym rynku. Należą także do grona najpopularniejszych kryptowalut. Kupno Litecoina i Lisk możliwe jest na polskiej giełdzie kryptowalut Binance (rejestracja)
 4. Bitcoin – oczywiście nie możesz pominąć Bitcoina – kryptowalutowego złota. Pomimo, że jest już nieco przestarzały technologicznie nadal jest najbardziej popularną kryptowalutą. Należy pamiętać, że to od jego kursu zależy wycena wielu innych kryptowalut ze względu na powiązanie handlowe oraz sentymentalne do rynku kryptowalut. Kupno Bitcoina możliwe jest w zasadzie na wszystkich giełdach kryptowalut (czasem tylko giełdach Bitcoina za np. tradycyjne waluty).
 5. Ripple – jedna z najlepszych technologicznie kryptowalut jest już obecnie wykorzystywana przez poważne korporacje finansowe zatem jej przyszłość rysuje się raczej w dobrych barwach. Zakup dostępny jest na polskiej giełdzie bitcoin – BitBay

Inne ciekawe kryptowaluty

 1. Power Ledger – kryptowaluta ta dostępna jest na międzynarodowej giełdzie Binance. Jej głównym zastosowaniem ma być handel i zawieranie kontraktów lub płatności za energię elektryczną pozyskaną z odnawialnych źródeł energii. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość energii pozyskiwanych z odnawialnych źródeł kryptowaluta Power Ledger może mieć przed sobą ciekawą przyszłość. Nie bez znaczenia jest fakt, że na globalnych rynkach często handluje się także tzw. zielonymi certyfikatami i do tego ta szyfrowana waluta elektroniczna nadaje się idealnie. Technologia blockchain jest już wykorzystywana w energetyce do tego typu płatności. Jednak jeszcze nigdy wcześniej nikt nie wykorzystał jej do handlu zielonymi certyfikatami co powoduje, że może ona być jedną z najciekawszych kryptowalut w najbliższych latach.
 2. Po.Et – kryptowaluta i sieć blockchain stworzona z myślą o twórcach i tego by ich wartość twórcza nigdy nie została bezprawnie wykorzystana. Posiadanie tej kryptowaluty umożliwia oznaczanie utworów różnego typu a następnie śledzenie ich wykorzystania w przyszłości. Dostępna jest na giełdzie Binance. Załóż konto tutaj
 3. Substratum – to jedna z najciekawszych sieci blockchain i kryptowaluta, która powstała aby zrealizować idee zdecentralizowanego i rozproszonego oraz zaszyfrowanego Internetu. Każdy użytkownik, który ma uruchomioną aplikację udostępnia swój komputer do obsługi sieci i tym samym otrzymuje za to Substratum. Ta waluta elektroniczna jest dostępna na giełdzie Binance.
 4. Enjin – kryptowaluta stworzona z myślą o branży gamingowej oraz o graczach. Ma zastosowanie w wielu różnych grach i nadal jest rozwijana. Dostępna jest na zagranicznej giełdzie Binance. Dla wielu analityków wydaje się być najciekawszą spośród kryptowalut stosowanych w grach. W naszej opinii ta waluta cyfrowa posiada bardzo dobre wsparcie w zakresie działań e-marketingowych.

Najlepsze kryptowaluty

Będziemy starali się aktualizować ten ranking możliwie często i dzielić się naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi kupna i giełd kryptowalutowych. Będziemy informowali, które z kryptowalut są najlepsze, najciekawsze i najpopularniejsze w danym momencie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony.

Kupno powyższych walut cyfrowych możliwe jest po kliknięciu w ten link lub po rejestracji na zagranicznej giełdzie Binance – tutaj ->

Kupno kryptowalut

Szukasz tego co najlepsze? Skorzystaj z najlepszej polskiej giełdy Bitcoin – Bitbay!

 

Jedna odpowiedź

 1. Piotr pisze:

  Spoko artykuł. Zwłasza fragment o Enjin. Pierwszy raz słyszę na pewno się przyda. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *