Najlepsze, najpopularniejsze i najciekawsze kryptowaluty

Najlepsze, najpopularniejsze i najciekawsze kryptowaluty

Najciekawsze kryptowaluty sierpień 2018-giełda-bitcoin

Które kryptowaluty są najciekawsze, najlepsze albo najpopularniejsze?

Podjąłeś decyzję o rozpoczęciu inwestowania w rynek kryptowalut. Chciałbyś poznać opinię innych osób na temat tego w które kryptowaluty inwestują i które uznają za najciekawsze, najlepsze lub po prostu najbardziej popularne?

Wielu z Was prawdopodobnie chciałoby tylko zobaczyć prosty ranking o nazwie “Najlepsze kryptowaluty” albo “Najciekawsze kryptowaluty w 2018 roku” itp. niestety zrobienie takiego rankingu nie jest takie proste. Wielu ludzi skłania się ku różnym koncepcjom w zakresie inwestowania w waluty cyfrowe. Niektórzy kupują je z myślą o dłuższym terminie inwestycyjnym, inni zaś decydują się na częsty handel i transakcje kupna/sprzedaży kryptowalut.

najciekawsze-kryptowaluty-tokeny
kupno-kryptowalut

Najpopularniejsze czy najciekawsze kryptowaluty?

Ze względu na mnogość możliwości inwestycyjnych oraz różnorodność podejść stworzenie poniższego rankingu nie było łatwe. Jest on jedynie naszą subiektywną listą najlepszych i najciekawszych kryptowalut w 2018 roku (kolejność nie jest przypadkowa):

NEO – ta kryptowaluta jest naszym faworytem od początku. Głównie ze względu na to, że jest rodzimą chińską szyfrowaną walutą elektroniczną a to jak wiemy olbrzymi rynek. Widać na niej zdecydowany i wyraźny trend wzrostowy zależny oczywiście od wahań kursu Bitcoina. Kupno NEO nie jest dostępne na większości giełd kryptowalut. My znaleźliśmy je na zagranicznej giełdzie kryptowalut Binance. Ze względu na pochodzenie często bywa również kojarzona z chińską marką Xiaomi, która stała się znana na całym świecie w podobnym momencie i dość szybkim czasie choć w przypadku Xiaomi rozwój trwał nieco dłużej.

Ethereum (ETH) – jedna z pierwszych i największych sieci blockchain i kryptowalut daje swoisty eter dla funkcjonowania innych projektów kryptowalutowych. Jednocześnie jej cena jest w stabilnym i wyraźnym trendzie wzrostowym. Jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych kryptowalut dostępnych na giełdach.

kryptowaluty-od-a-do-z
kryptowaluty - gdzie-można-kupić?

Inne popularne kryptowaluty

Litecoin i Lisk – dwie kryptowaluty zaczynające się na literę “L”. Są na pewno interesujące ze względu na to, że wykorzystują najlepsze rozwiązania technologiczne w świecie kryptowalut co może sprawić, że w przyszłości będą jednymi z dominujących na tym rynku. Należą także do grona najpopularniejszych kryptowalut. Kupno Litecoina i Lisk możliwe jest na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay.

Bitcoin – oczywiście nie możesz pominąć Bitcoina – kryptowalutowego złota. Pomimo, że jest już nieco przestarzały technologicznie nadal jest najbardziej popularną kryptowalutą. Należy pamiętać, że to od jego kursu zależy wycena wielu innych kryptowalut ze względu na powiązanie handlowe oraz sentymentalne do rynku kryptowalut. Kupno Bitcoina możliwe jest w zasadzie na wszystkich giełdach kryptowalut (czasem tylko giełdach Bitcoina za np. tradycyjne waluty).

Ripple – jedna z najlepszych technologicznie kryptowalut jest już obecnie wykorzystywana przez poważne korporacje finansowe zatem jej przyszłość rysuje się raczej w dobrych barwach. Zakup dostępny jest na polskiej giełdzie bitcoin – BitBay

Kupno Litecoina (LTC)
Lisk-LSK-kryptowaluta
Kupno Ripple

Inne ciekawe kryptowaluty

Enjin – kryptowaluta stworzona z myślą o branży gamingowej oraz o graczach. Ma zastosowanie w wielu różnych grach i nadal jest rozwijana. Dostępna jest na zagranicznej giełdzie Binance. Dla wielu analityków wydaje się być najciekawszą spośród kryptowalut stosowanych w grach. W naszej opinii ta waluta cyfrowa posiada bardzo dobre wsparcie w zakresie działań e-marketingowych.

Innymi ciekawymi projektami, na które udało nam się trafić w trakcie kilkuletniego zainteresowania tym rynkiem są niewątpliwie:

EOS – w licznych rankingach plasowana na pierwszym miejscu. Przez wielu uważana za najlepszą kryptowalutę na świecie.

Chainlink – który posiada liczne partnerstwa i konkretne zastosowania, a jego cena stale i stabilnie rośnie.

Binance Coin – kryptowaluta stworzona przez giełdę Binance w celu rozliczeń transakcji. Pozwala na oszczędności w portfelu tradera poprzez niższe prowizje.

Zachęcam was również do szukania i wyboru najlepszych giełd kryptowalut, które dają największy wybór najciekawszych kryptowalut. W tym celu pomocny może być ten ranking giełd kryptowalut. Większość takich najciekawszych kryptowalut nie jest dostępna na mniejszych giełdach. Kupno kryptowalut i kilkuset różnych walut cyfrowych umożliwia jedna z największych światowych giełd kryptowalut Binance. Możecie zarejestrować się na niej od razu klikając w poniższy link.

 

Jedna odpowiedź

  1. Piotr pisze:

    Spoko artykuł. Zwłasza fragment o Enjin. Pierwszy raz słyszę na pewno się przyda. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.