Giełda kryptowalut Coinbase wprowadzi możliwość kupna Ethereum Classic

Giełda kryptowalut Coinbase wprowadzi możliwość kupna Ethereum Classic

Zakup Ethereum Classic na giełdzie

Giełda kryptowalut Coinbase udostępni możliwość kupna Ethereum Classic

Kilka dni temu zagraniczna giełda kryptowalut Coinbase, która jest jedną z największych na świecie, poinformowała, że za parę miesięcy wprowadzi możliwość kupna Ethereum Classic i handlu nim. Na wieść o tym notowania tej kryptowaluty zaczęły gwałtownie rosnąć. Ethereum Classic to kryptowaluta, która powstała z rozłamu technologicznego w sieci blockchain Ethereum. W tym momencie obie te elektroniczne waluty istnieją równolegle a ich kupno dostępne jest na wielu różnych giełdach kryptowalut. Dotychczas Coinbase umożliwiał tylko kupno Bitcoina, kupno Litecoina, czy Bitcoin Cash oraz Ethereum. Teraz ta pula się zwiększy.

Czym jest Ethereum Classic? W 2016 roku w wyniku błędu w sieci blockchain konieczne było wykonanie tzw. hard fork gdyż jeden z użytkowników wszedł w posiadanie 3 mln jednostek Ethereum. Część społeczności i posiadaczy tej szyfrowanej waluty cyfrowej nie wyraziło na to zgody dlatego powstała nowa waluta elektroniczna Ethereum Classic, która działa tak jakby błąd nie został naprawiony.

Zachęcam do korzystania z pierwszej i jak do tej pory najlepszej polskiej giełdy Bitcoin – Bitbay. Na niej kupno Bitcoin możliwe jest z naprawdę niewielką prowizją odprowadzanej do giełdy.

W zakresie współpracy informatycznej polecamy Autoryzowanego Partnera Comarch firmę Dative Sp. z o.o.. Od wielu lat skutecznie wdrażają i serwisują program dla firm Comarch ERP Optima we Wrocławiu i okolicach. To dobra i rzetelna firma.

 

Jedna odpowiedź

  1. Mariush pisze:

    Dobra wiadomość, szczególnie dla górników. Sam trochę kopię ether razem z classic. Poza tym trochę wiało biedą na tym Coinbase. Same główne krypto 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *