Co to jest giełda kryptowalut?

Chcesz dowiedzieć się co to jest giełda kryptowalut?

Być może niektórzy z was zastanawiają się czym tak naprawdę jest giełda kryptowalut i czym różni się ona od kantoru lub giełdy Bitcoin. Giełda kryptowalut to innymi słowy platforma do handlu i wymiany szyfrowanych walut elektronicznych. Innymi słowy jest to strona internetowa, która pozwala na zakup oraz późniejszą wymianę różnych kryptowalut za waluty tradycyjne jak złotówki czy euro lub za inne kryptowaluty. Przykładowe, najbardziej znane giełdy kryptowalut to Binance, BitBay, Coinbase, Kraken, Bitstamp, Bitfinex, Huobi Global czy bitFlyer. Oczywiście wymieniam tutaj raczej tylko przykładowe i największe giełdy kryptowalut. Jeśli chcecie poznać ranking najlepszych platform zobaczcie koniecznie ten ranking.. Ich cechą różniącą je od kantorów czy giełd jest dostępność dużej ilości kryptowalut oraz płatności nie tylko poprzez Bitcoina ale także (albo głównie poprzez waluty FIAT). Zazwyczaj takie większe giełdy kryptowalut cieszą się także większą popularnością, a co za tym idzie większą ilością użytkowników oraz płynnością.

Ile kryptowalut jest dostępnych na poszczególnych giełdach?

Ta ilość bywa dość różna. Czasami te liczby idą w dziesiątki albo nawet setki jak np. w przypadku giełdy kryptowalut Binance jak skromne liczące kilka czy kilkanaście par. Nie zawsze to powinno decydować o wyborze przez was tej najbardziej właściwej. Dlaczego? Do tej pory powstały tysiące różnych projektów. Niestety wiele z nich jest nadal w obrocie choć wcale nie rokuje dalszego rozwoju oraz wzrostu zainteresowania inwestorów. Dlatego też nie warto sobie nimi zawracać głowy. Mam nadzieję, że w tym krótkim artykule udało mi się przybliżyć najważniejsze cechy jakie posiada giełda kryptowalut!

Podsumowanie

Nie każda giełda bitcoin jest giełdą kryptowalut ale każda giełda kryptowalut to giełda Bitcoin. Tak można podsumować w skrócie dzisiejszy artykuł.

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają przykładowe strony giełd kryptowalut oraz panele wewnątrz. Prezentowane strony to Huobi Global oraz Bitstamp a panele handlowe z giełdy Binance oraz BitBay!

bitstamp
giełda kryptowalutowa co to?