Giełda BitBay

Giełda BitBay - najpopularniejsza polska giełda kryptowalut

Podstawowe informacje – giełda BitBay

Giełda BitBay to  obecnie największa, najdłużej istniejąca i prawdopodobnie najlepsza polska giełda kryptowalut. Istnieje od 2014 roku i jest pierwszą w Polsce giełdą kryptowalutową. Obecnie ma zarejestrowanych prawie 1 mln użytkowników (najbardziej popularna giełda w Polsce) i liczba ta stale rośnie. Większość użytkowników tej platformy to Polacy ale wśród osób korzystających są również obywatele z całej UE, Azji i USA. 

Ta platforma handlu i wymiany walut cyfrowych z polskimi korzeniami przez wiele lat była największą giełdą w Polsce i jedną z największych w Europie. Założył ja Sylwester Suszek w 2014 roku, na Śląsku. Spółka, która zarządza giełdą to BB Trade Estonia OÜ. Jeśli chcecie od razu założyć bezpłatne konto wystarczy kliknąć w poniższy przycisk.

polska giełda kryptowalut bitbay
giełda kryptowalut polska

Giełda BitBay – dlaczego warto ją wybrać?

W przypadku polskich użytkowników giełda BitBay ma tą przewagę, że posiada polską wersję językowa portalu oraz obsługa klienta w naszym ojczystym języku. W tym momencie ta giełda kryptowalut dostępna jest w 8 językach (oprócz angielskiego i niemieckiego użytkownicy mogą także korzystać z języka chińskiego czy hiszpańskiego). Oczywiście polska wersja językowa oraz support jaki daje giełda BitBay ma również bardzo duże znaczenie. W 2019 roku portal w języku polskim zaoferowała również giełda Binance

Godnym uwagi jest fakt, że giełda BitBay umożliwia kupno kryptowalut w czterech walutach tradycyjnych (złotówka, dolar, euro i funt brytyjski) ponieważ wiele giełd zagranicznych nie daje możliwości kupowania kryptowalut za tradycyjne waluty, a jedynie umożliwia wymienianie jednych kryptowalut na inne. Jeśli te informacje Cię przekonują możesz założyć darmowe konto klikając w ten przycisk:

Polska-giełda-kryptowalut-Bitcoin

Polska giełda kryptowalut BitBay – więcej informacji

BitBay zyskał zaufanie klientów oraz daje spore możliwości i ilość oferowanych do kupna kryptowalut. Wyróżnia się zdecydowanie pod kątem łatwości użytkowania. Z pewnością mocną stroną są też sposoby zabezpieczeń (2 stopniowe) dlatego cieszy się niesłabnącym zaufaniem użytkowników. Niewątpliwie warto również wziąć pod uwagę fakt, że giełda BitBay udostępnia tzw. wtyczkę API, która umożliwia zewnętrznym programom połączenie i handel na giełdzie bez konieczności logowania się użytkownika.

Oczywiście w Polsce powstało już kilka giełd kryptowalut niestety nie uzyskały one do tej pory tak dużej popularności jak giełda BitBay. Jak pokazuje doświadczenie nie wszystkie będą mogły przetrwać na rynku. Pełny regulamin korzystania z giełdy kryptowalut BitBay znajduje się tutaj. Warto się z nim zapoznać przed założeniem konta.

Giełda BitBay – załóż bezpłatne konto

giełda bitbay
wykresy

Dodatkowe informacje – giełda BitBay

Oczywiście platforma ta ciągle się rozwija oraz wprowadza nowe rozwiązania oraz nowe kryptowaluty np. Stellar (XLM) czy Monero (XMR). W czerwcu 2018 roku przeniesiona została na Maltę ze względu na utrudnianie funkcjonowania giełdom kryptowalut w Polsce. W 2019 przeniosła swoją działalność do Estonii i działa tam do dziś. Godnym uwagi jest fakt, że między czerwcem a lipcem zarząd tej giełdy kryptowalut nie próżnował i wprowadził do obrotu kolejne ciekawe waluty cyfrowe np. OmiseGO, Golem, Zcash, a także Agur (REP), Basic Attention Token (BAT) oraz 0x (ZRX) i  TenX czyli PAY. W rezultacie  to nie tylko miejsce gdzie kupić ethereum czy litecoina ale także wiele innych walut cyfrowych. Oczywiście na BitBay standardowo możliwe jest łatwe, wygodne i szybkie kupno Bitcoin za złotówki czy euro.

Niewątpliwie wiele pracy zamiast w rozwój BitBay musiał włożyć w mechanizmy umożliwiające użytkownikom składanie zeznań podatkowych wedle obowiązujących przepisów. Dlatego po zmianie siedziby giełda przywróciła również wpłaty walutowe w dolarach i euro co na pewno doprowadzi do zwiększenia obrotu w tych walutach. Warto zwrócić uwagę, że giełda BitBay została niedawno sklasyfikowana na 46 miejscu na 100 najlepszych giełd kryptowalut na świecie.

Weryfikacja konta

Giełda BitBay wymaga przesłania dokumentów potwierdzających dane osobowe użytkowników i wnikliwie je weryfikuje dlatego też na początku należy nieco uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście szybkie przesłanie wymaganych dokumentów w odpowiedniej formie znacząco przyśpiesza czas potrzebny obsłudze giełdy na weryfikację Waszego konta.

giełda bitcoin bitbay logo
Giełda bitbay
giełda bitcoin

Wykresy – polska giełda kryptowalut BitBay

Giełda BitBay udostępnia dwa rodzaje widoków wykresów. Jeden podstawowy dostępny jest w głównym panelu użytkownika. Natomiast drugi, bardziej profesjonalny i z inaczej ułożonymi danymi jest dostępny pod zakładką “BitBay PRO”.

Analiza techniczna

BitBay pozwala na wykorzystanie większości najważniejszych narzędzi do szczegółowej analizy technicznej. Zarówno podstawowe rozwiązania takie jak dla zaawansowanych traderów i analityków:

Zaznaczanie – krzyżyk, kropka, a także gumka i strzałka,

Określanie struktury rynku – linia pozioma, linie trendu, kąt trendu, linia pionowa, promień poziomy, promień, rozszerzenie, kąt rozwarcia itp.

Oczywiście na BitBay dostępne są również inne bardziej zaawansowane narzędzia do analizy technicznej kryptowalut:

Analizy poprzez metody cenowe i czasowe orasz czasowo-cenowych – widły, a także inne widły np. widły sztywne, wewnętrzne, czas Fibonacciego, trend-based fib extension, pitchfan, gann box, gann square, korekta Fibonacciego, fib speed resistance fan,czas wg trendu Fibonacciego, kręgi Fibonacciego, spirala i klin Fibonacciego.

Narzędzia pomiarowe – krótka i długa pozycja, zakres dat i cen, prognoza, zakres dat i cen,  projekcja oraz ghost feed,

Geometria rynku – począwszy od najbardziej znanych takich jak: formacja ABCD, wzorzec XABCD, głowa i ramiona, cypher pattern,  wzorzec trójkąta, three drives pattern,  fala impulsu Elliotta (12345) oraz inne fale Elliota np. korekty ABC. 

W ostatnim czasie ta platforma przeżywa trudności w mediach. Ciekawe czy jakiś dobry prawnik IT będzie w stanie ich wybronić ze wszystkich kłopotliwych zarzutów, a następie wygrać sprawę w pozwie cywilnym. Jeśli te wszystkie narzędzia analizy technicznej są dla Ciebie wystarczające i chcesz założyć konto na BitBay to kliknij w ten przycisk i dołącz do szerokiego grona traderów z całego świata.

BitBay - giełda kryptowalut
giełda krypto
polska gielda krypto

Program partnerski jaki oferuje giełda BitBay

Zarabianie na rynku kryptowalutowym nie musi koniecznie dotyczyć tylko handlu i inwestowania w poszczególne projekty. Niewątpliwie wiele osób nie zna się analizie technicznej i nie ma wystarczająco silnych nerwów lub czasu aby na bieżąco śledzić wykresy i dokonywać właściwych transakcji. 

Dlatego takie osoby zachęcamy do zapoznania się z programem partnerskim jaki proponuje polska giełda kryptowalut BitBay.

Działa on w następujący sposób:

 1. Rejestrujesz konto na BitBay klikając tutaj lub poprzez któryś z przycisków dostępnych na tej stronie;
 2. Otrzymujesz unikalny link referencyjny lub linki referencyjne jeśli masz potrzebę aby było ich więcej;
 3. Promujesz giełdę na różne sposoby – tutaj wszystko zależy od Ciebie w jaki sposób to zrobisz. Możesz publikować wartościowe materiały na Youtube, Facebooku czy np. tworzyć ebooki lub pisać artykuły lub przygotować stronę taką jak ta.
 4. Zarabiasz pieniądze na obrotach osób, które zarejestrowały się przez Twój link na BitBay. Jeśli masz dużo znajomych, którzy dysponują środkami na inwestycje może warto rozpocząć od rozmowy z nimi?
 5. Podstawowa prowizja to 20% wartości jaką pobiera prowizja giełdy za transakcje. Jednak może rosnąć w zależności od ilości osób zarejestrowanych poprzez Twój link. 25% osiągniesz po uzyskaniu 1000 osób. Natomiast 30% po przekroczeniu progu 2000.

Brzmi interesująco? Zarejestruj się już dziś i zacznij zarabiać na obrocie innych osób!

Prowizje

Giełda BitBay jest platformą, która często stanowi pierwszy krok dla Polaków, chcących zainwestować na rynku kryptowalut. W głównej mierze, dlatego że jest to największa taka platforma, dostępna w całości w jęz. polskim i pierwotnie kierowana wyłącznie na rynek polski. Portal obsługuje wpłaty i wypłaty walut fiducjarnych – Euro, Dolarów oraz Złotych. Godnym uwagi jest fakt, że użytkownik giełdy BitBay ma możliwość kupna kryptowalut oraz  handlu na 85 parach kryptowalutowych i walutowo-kryptowalutowych. Możliwe jest to również poprzez smartfony posiadające system Android lub IOS. m prowizji BitBay jest mieszany – częściowo regresywny, częściowo stały. Dla par krypto-krypto, prowizja maker wynosi 0%, taker zaś 0,1%. Dla par powiązanych z jednej strony z walutą fiducjarną, prowizja jest naliczana regresywnie, w zależności od obrotów klienta. W tym wypadku taker wynosi od 0,43% do 0,25% a maker od 0,30% do 0,17%. 

Prowizje wypłat na BitBay dla kryptowalut są zależne od danej monety. Dla BTC jest to obecnie $3,90, a dla innych tokenów – średnio $0,48. Wypłacanie walut fiducjarnych wiąże się z innymi kosztami. Koszt przelewu zwykłego wynosi 6 PLN a wypłata w bankomacie 10 PLN (wypłata na kwotę 100-1000PLN). Koszt przelewu SEPA to 0,1% wypłacanej kwoty, a koszt przelewu SWIFT to 0,25% wypłacanej kwoty. Do przeliczeń i księgowań nie jest Ci potrzebny żaden większy system informatyczny klasy ERP np. Comarch ERP XL czy Comarch ERP Optima, które służą do takich celów. Pełna tabela opłat i prowizji obowiązująca na giełdzie BitBay znajduje się tutaj. Warto się z nią zapoznać zanim rozpoczniecie handel kryptowalutami na tej platformie.

PAMIĘTAJCIE!

Inwestowanie w projekty kryptowalutowe jest skrajnie ryzykowne. Ze względu na anonimowość tej technologii jest ona podatna na różnorodne oszustwa, kradzieże oraz wykorzystanie do celów niezgodnych z prawem. Między innymi z tego powodu giełdy kryptowalutowe bywają celami ataku, gdyż wyprowadzane środki są bardzo trudne do namierzenia.

Patrząc z tej perspektywy polska giełda BitBay ma sporo szczęścia, że do tej pory nie przydarzyła im się tego typu wpadka. Trzymamy kciuki aby nigdy się to nie przydarzyło. Dlatego nie traktujcie w żadnym przypadku naszego artykułu w kategorii porady inwestycyjnej a jedynie drogowskazu. Życzymy dobrych decyzji inwestycyjnych i zapraszamy do lektury innych artykułów.

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za działania giełdy BitBay oraz nie jesteśmy z nimi w żaden sposób powiązani osobowo czy kapitałowo, a jedynie współpracujemy partnersko polecając ich usługi.

O samej platformie można by pisać jeszcze długo oraz prezentować różne informacje. Najlepiej jednak by było gdybyście samodzielnie zweryfikowali to co napisaliśmy. Możecie poszukać samodzielnie opinii w internecie lub po prostu przetestować tam konto. Jeśli Wam się nie spodoba możecie po prostu bez żadnych konsekwencji przestać korzystać z tej giełdy.

Aktualizacja informacji 2021

Giełda BitBay jest na pewno jednym z beneficjentów dużej hossy jaka ma miejsce od końca 2020 roku i trwa w 2021. Oczywiście sprzyja jej nie tylko rynek ale przede wszystkim to, że ciągle rozwijała swoje możliwości wprowadzając kolejne kryptowaluty oraz możliwości zakupu za waluty fiducjarne FIAT. Dlatego wiele wskazuje na to, że jej rozwój będzie trwał nadal. Widać to po ciągłym wzroście liczby użytkowników z całego świata.

Niewątpliwie obserwujemy wyjątkową hossę na tym rynku. Większość cen szyfrowanych walut elektronicznych rośnie. Jedne w nieco większej dynamice, inne nieco wolniej i stabilniej układając się w trwałe trendy wzrostowe. Jeśli chodzi o nowości i zmiany wprowadzone to niewątpliwie jedną z ważniejszych było wprowadzenie par oraz obsługi dla USD Theter. Ta kryptowaluta, której cena w założeniu ma być zawsze równa 1 dolarowi, jest bardzo popularnym środkiem płatniczym na wielu giełdach dlatego dodanie jej może dodatkowo uatrakcyjnić BitBay w oczach bardziej zaawansowanych oraz zagranicznych inwestorów. Godnym uwagi jest fakt, że giełda BitBay wprowadziła również szybkie płatności w Euro oraz funtach GBP.

Inne ciekawostki i wydarzenia z 2020 i 2021 roku

W roku 2020 oraz 2021 niewątpliwie sporo się działo na rynku szyfrowanych walut elektronicznych. Począwszy od głębokiego krachu z marca, wywołanego paniką na rynkach giełdowych wynikającą z epidemii koronawirusa poprzez osiągnięcie maksimów Bitcoina z poprzedniej hossy. Niewątpliwie ważną informacją było wprowadzenie handlu w parze z Ethereum co nie było do tej pory dostępne oraz kilku nowych kryptowalut. Giełda zweryfikowała także niektóre projekty. Dlatego doszło do delistingu kilku projektów np. FTO czy KZC.

Giełda BitBay - najważniejsze pytania i odpowiedzi FAQ

 • Czy giełda BitBay wymaga weryfikacji konta?

  Tak. Każda osoba, która chce mieć możliwość handlu kryptowalutami musi mieć zweryfikowane konto. Jeśli nie chcecie handlować, a jedynie zobaczyć wygląd konta wówczas może ono być bez weryfikacji.

 • Czy konto na BitBay jest darmowe?

  Tak. Nie pobieramy żadnych opłat za prowadzenie konta. Opłaty pobierane są od wykonywanych transakcji i opisane zostały w tabeli opłat i prowizji.

 • Jak założyć konto na giełdzie BitBay?

  Wystarczy wejść na stronę bitbay.net i wypełnić formularz rejestracyjny. Zajmuje to mniej niż 5 minut.

 • Czy BitBay to polska giełda kryptowalut?

  Można tak ją określić choć obecnie siedziba spółki znajduje się w Estonii. Wywodzi się jednak z Polski, a jej założycielem był Polak Sylwester Suszek?

 • Kto jest właścicielem giełdy BitBay?

  Właścicielem giełdy kryptowalut BitBay jest spółka BB Trade Estonia OÜ

 • Jak zarabiać na giełdzie kryptowalut BitBay?

  Zapraszając znajomych do korzystania i aktywnie promując giełdę poprzez linki referencyjne. Giełda posiada uczciwy i przejrzysty Program Partnerski. Udział w nim mogą brać wszystkie osoby mające zweryfikowane konto.

 • Co to jest giełda BitBay?

  Giełda kryptowalut umożliwiająca zakup i wymianę walut elektronicznych w kilkudziesięciu różnych parach.

 • Gdzie zarejestrowana jest giełda BitBay?

  Spółka prowadząca giełdę BitBay zarejestrowana jest w Estonii.

Giełda BitBay - opinie klientów

Ponieważ często zadajecie nam pytanie jakie są opinie klientów o BitBay przygotowaliśmy dla was krótkie zestawienie wybranych opinii dostępnych na profilu Google Moja Firma. Poniżej znajdziecie wybrane opinie o BitBay. My do tej pory nigdy nie mieliśmy żadnych negatywnych doświadczeń czy przygód z tą platformą więc podpisujemy się pod tymi najbardziej pozytywnymi opiniami.

opinie o BitBay
opinie
kolejna opinia

Jednak pośród pozytywnych opinii daje się znaleźć także wiele kiepskich. Na wszystkie giełda stara się odpowiadać i tłumaczyć. Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie czy i które z tych opinii są prawdziwe, a które tworzone przez nieprzychylną konkurencję. Do wyjaśnienia pozostają one na linii klient – BitBay. Tak jak już napisaliśmy, my do tej pory nie mieliśmy żadnych negatywnych “przygód” z tą platformą przez prawie 3 letni okres użytkowania dlatego możemy i polecamy ją innym użytkownikom.

Chyba najlepszym sposobem aby przekonać się czy giełda BitBay jest dobra będzie jeśli sami z niej skorzystacie. Rejestracja konta jest bezpłatna i możecie bez problemu zobaczyć jak wygląda od środka. Niestety nie będziecie mogli wykonywać żadnych transakcji do momentu zweryfikowania konta, a to bywa czasem kłopotliwe ponieważ przy dużym natłoku zgłoszeń może ono trwać nieco dłużej. Patrząc jakie oblężenie przeżywają obecnie giełdy kryptowalut trudno się dziwić. Bezsprzecznie jest to jeden z najbardziej intensywnych w historii tych platform okres dla nich. Jeszcze nigdy przypływ kapitału i użytkowników nie był tak duży.

Podsumowanie

Szukając właściwej giełdy kryptowalut na pewno na początku traficie na informacje o BitBay. Niegdyś giełda BitBay nie miała zbyt wielu par walutowych. Dziś posiada kilkadziesiąt różnych par walutowych co z pewnością stawia ją w czołówce europejskich platform do handlu i wymiany szyfrowanych walut elektronicznych. Z pewnością jest to jedna z bardziej popularnych platform w Polsce i Europie. Cieszy stały rozwój oraz wprowadzane nowości i innowacje oraz poprawa ergonomii użytkowania. To co może martwić to spora ilość negatywnych opinii na temat BitBay co nie buduje jej pozytywnego wizerunku.

Na koniec chcielibyśmy życzyć wam jak najwięcej sukcesów przy inwestowaniu oraz handlu kryptowalutami. Ponieważ jesteśmy w trakcie hossy dlatego chcielibyśmy sobie i wam życzyć aby trwała ona jak najdłużej.