Giełda BitBay

Giełda BitBay - najpopularniejsza polska giełda kryptowalut

Podstawowe informacje – giełda BitBay

Giełda BitBay to  obecnie największa, najdłużej istniejąca i prawdopodobnie najlepsza polska giełda kryptowalut. Istnieje od 2014 roku i jest pierwszą w Polsce giełdą kryptowalutową. Obecnie ma zarejestrowanych prawie 1 mln użytkowników (najbardziej popularna giełda w Polsce) i liczba ta stale rośnie. Większość użytkowników tej platformy to Polacy ale wśród osób korzystających są również obywatele z całej UE, Azji i USA. 

Ta platforma handlu i wymiany walut cyfrowych z polskimi korzeniami przez wiele lat była największą giełdą w Polsce i jedną z największych w Europie. Założył ja Sylwester Suszek w 2014 roku, na Śląsku. Obecnie posiada innego właściciela oraz Prezesa, a jej siedziba została przeniesiona na Estonię.

polska giełda kryptowalut bitbay
giełda kryptowalut polska

Giełda BitBay – dlaczego warto ją wybrać?

W przypadku polskich użytkowników ma tą przewagę, że posiada polską wersja językowa portalu oraz obsługa klienta w naszym ojczystym języku. W tym momencie ta giełda kryptowalut dostępna jest w 8 językach (oprócz angielskiego i niemieckiego użytkownicy mogą także korzystać z języka chińskiego czy hiszpańskiego) a kupno kryptowalut możliwe jest w czterech walutach tradycyjnych (złotówka, dolar, euro i funt brytyjski). W 2019 roku portal w języku polskim zaoferowała również giełda Binance

To ważne ponieważ wiele giełd zagranicznych nie daje możliwości kupowania kryptowalut za tradycyjne waluty a jedynie umożliwia wymienianie jednych kryptowalut na inne. Rejestracji bezpłatnego konta można dokonać klikając  w poniższy przycisk:

Polska giełda kryptowalut i Bitcoin

Polska giełda kryptowalut BitBay – więcej informacji

BitBay zyskał zaufanie klientów oraz daje spore możliwości i ilość oferowanych do kupna kryptowalut. Wyróżnia się zdecydowanie pod kątem łatwości użytkowania. Mocną stroną są też sposoby zabezpieczeń (2 stopniowe) dzięki czemu cieszy się niesłabnącym zaufaniem użytkowników. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że ta giełda kryptowalut udostępnia tzw. wtyczkę API, która umożliwia zewnętrznym programom połączenie i handel na giełdzie bez konieczności logowania się użytkownika.

W Polsce powstało już kilka giełd kryptowalut niestety nie uzyskały one do tej pory tak dużej popularności jak BitBay. Jak pokazuje doświadczenie nie wszystkie będą mogły przetrwać na rynku.

Giełda BitBay – załóż bezpłatne konto

giełda bitbay
wykresy

Dodatkowe informacje – giełda BitBay

Platforma ta ciągle się rozwija oraz wprowadza nowe rozwiązania oraz nowe kryptowaluty np. Stellar (XLM) czy Monero (XMR). W czerwcu 2018 roku przeniesiona została na Maltę ze względu na utrudnianie funkcjonowania giełdom kryptowalut w Polsce. W 2019 przeniosła swoją działalność do Estonii i działa tam do dziś. Między czerwcem a lipcem zarząd tej giełdy kryptowalut nie próżnował i wprowadził do obrotu kolejne ciekawe waluty cyfrowe np. OmiseGO, Golem, Zcash, a także Agur (REP), Basic Attention Token (BAT) oraz 0x (ZRX) i  TenX czyli PAY. Zatem to nie tylko miejsce gdzie kupić ethereum czy litecoina ale także wiele innych walut cyfrowych. Oczywiście na BitBay standardowo możliwe jest łatwe, wygodne i szybkie kupno Bitcoin za złotówki czy euro.

Wiele pracy zamiast w rozwój BitBay musiał włożyć w mechanizmy umożliwiające użytkownikom składanie zeznań podatkowych wedle obowiązujących przepisów. Po zmianie siedziby giełda przywróci również wpłaty walutowe w dolarach i euro co na pewno doprowadzi do zwiększenia obrotu w tych walutach. Warto zwrócić uwagę, że giełda BitBay została niedawno sklasyfikowana na 46 miejscu na 100 najlepszych giełd kryptowalut na świecie.

Weryfikacja konta

Giełda BitBay wymaga przesłania dokumentów potwierdzających dane osobowe użytkowników i wnikliwie je weryfikuje dlatego też na początku należy nieco uzbroić się w cierpliwość. Szybkie przesłanie wymaganych dokumentów w odpowiedniej formie znacząco przyśpiesza czas potrzebny obsłudze giełdy na weryfikację Waszego konta.

giełda bitcoin bitbay logo
Giełda bitbay
giełda bitcoin

Wykresy – polska giełda kryptowalut BitBay

Giełda BitBay udostępnia dwa rodzaje widoków wykresów. Jeden podstawowy dostępny jest w głównym panelu użytkownika. Natomiast drugi, bardziej profesjonalny i z inaczej ułożonymi danymi jest dostępny pod zakładką “BitBay PRO”.

Analiza techniczna

Wykres pozwala na wykorzystanie większości najważniejszych narzędzi do szczegółowej analizy technicznej. Zarówno podstawowe rozwiązania takie jak dla zaawansowanych traderów i analityków:

Zaznaczanie – krzyżyk, kropka, a także gumka i strzałka,

Określanie struktury rynku – linia pozioma, linie trendu, kąt trendu, linia pionowa, promień poziomy, promień, rozszerzenie, kąt rozwarcia itp.

Dostępne są również inne bardziej zaawansowane narzędzia do analizy technicznej kryptowalut:

Analizy poprzez metody cenowe i czasowe orasz czasowo-cenowych – widły, a także inne widły np. widły sztywne, wewnętrzne, czas Fibonacciego, trend-based fib extension, pitchfan, gann box, gann square, korekta Fibonacciego, fib speed resistance fan,czas wg trendu Fibonacciego, kręgi Fibonacciego, spirala i klin Fibonacciego.

Narzędzia pomiarowe – krótka i długa pozycja, zakres dat i cen, prognoza, zakres dat i cen,  projekcja oraz ghost feed,

Geometria rynku – począwszy od najbardziej znanych takich jak: formacja ABCD, wzorzec XABCD, głowa i ramiona, cypher pattern,  wzorzec trójkąta, three drives pattern,  fala impulsu Elliotta (12345) oraz inne fale Elliota np. korekty ABC. 

W ostatnim czasie ta platforma przeżywa trudności w mediach. Ciekawe czy jakiś dobry prawnik IT będzie w stanie ich wybronić ze wszystkich kłopotliwych zarzutów, a następie wygrać sprawę w pozwie cywilnym.

BitBay - giełda kryptowalut
giełda krypto
polska gielda krypto

Program partnerski jaki oferuje giełda BitBay

Zarabianie na rynku kryptowalutowym nie musi koniecznie dotyczyć tylko handlu. Wiele osób nie zna się analizie technicznej i nie ma wystarczająco silnych nerwów lub czasu aby na bieżąco śledzić wykresy i dokonywać właściwych transakcji. 

Takie osoby zachęcamy do zapoznania się z programem partnerskim jaki proponuje polska giełda kryptowalut BitBay.

Działa on w następujący sposób:

 1. Rejestrujesz konto na BitBay klikając tutaj lub poprzez któryś z przycisków dostępnych na tej stronie;
 2. Otrzymujesz unikalny link referencyjny lub linki referencyjne jeśli masz potrzebę aby było ich więcej;
 3. Promujesz giełdę na różne sposoby – tutaj wszystko zależy od Ciebie w jaki sposób to zrobisz. Możesz publikować wartościowe materiały na Youtube, Facebooku czy np. tworzyć ebooki lub pisać artykuły lub przygotować stronę taką jak ta.
 4. Zarabiasz pieniądze na obrotach osób, które zarejestrowały się przez Twój link. Jeśli masz dużo znajomych, którzy dysponują środkami na inwestycje może warto rozpocząć od rozmowy z nimi?
 5. Podstawowa prowizja to 20% wartości jaką pobiera prowizja giełdy za transakcje. Jednak może rosnąć w zależności od ilości osób zarejestrowanych poprzez Twój link. 25% osiągniesz po uzyskaniu 1000 osób. Natomiast 30% po przekroczeniu progu 2000.

Brzmi interesująco? Zarejestruj się już dziś i zacznij zarabiać na obrocie innych osób!

Prowizje

BitBay jest platformą, która często stanowi pierwszy krok dla Polaków, chcących zainwestować na rynku kryptowalut. W głównej mierze, dlatego że jest to największa taka platforma, dostępna w całości w jęz. polskim i pierwotnie kierowana wyłącznie na rynek polski. Portal obsługuje wpłaty i wypłaty walut fiducjarnych – Euro, Dolarów oraz Złotych. Użytkownik giełdy ma możliwość kupna kryptowalut oraz możliwość handlu na 85 parach kryptowalutowych i walutowo-kryptowalutowych. Możliwe jest to również poprzez smartfony posiadające system Android lub IOS. Przykładowo dobrze z takimi platformami współpracuje elektronika i portfele na urządzeniach Xiaomi, które od lat skutecznie rozwija swoją ofertę.

System prowizji BitBay jest mieszany – częściowo regresywny, częściowo stały. Dla par krypto-krypto, prowizja maker wynosi 0%, taker zaś 0,1%. Dla par powiązanych z jednej strony z walutą fiducjarną, prowizja jest naliczana regresywnie, w zależności od obrotów klienta. W tym wypadku taker wynosi od 0,43% do 0,25% a maker od 0,30% do 0,17%. 

Prowizje wypłat dla kryptowalut są zależne od danej monety. Dla BTC jest to obecnie $3,90, a dla innych tokenów – średnio $0,48. Wypłacanie walut fiducjarnych wiąże się z innymi kosztami. Koszt przelewu zwykłego wynosi 6 PLN a wypłata w bankomacie 10 PLN (wypłata na kwotę 100-1000PLN). Koszt przelewu SEPA to 0,1% wypłacanej kwoty, a koszt przelewu SWIFT to 0,25% wypłacanej kwoty. Do przeliczeń i księgowań nie jest Ci potrzebny żaden większy system informatyczny klasy ERP np. Comarch ERP XL czy Comarch ERP Optima, które służą do takich celów.

PAMIĘTAJCIE!

Inwestowanie w projekty kryptowalutowe jest skrajnie ryzykowne. Ze względu na anonimowość tej technologii jest ona podatna na różnorodne oszustwa, kradzieże oraz wykorzystanie do celów niezgodnych z prawem. Między innymi z tego powodu giełdy kryptowalutowe bywają celami ataku, gdyż wyprowadzane środki są bardzo trudne do namierzenia.

Patrząc z tej perspektywy polska giełda BitBay ma sporo szczęścia, że do tej pory nie przydarzyła im się tego typu wpadka. Trzymamy kciuki aby nigdy się to nie przydarzyło. Dlatego nie traktujcie w żadnym przypadku naszego artykułu w kategorii porady inwestycyjnej a jedynie drogowskazu. Życzymy dobrych decyzji inwestycyjnych i zapraszamy do lektury innych artykułów.

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za działania giełdy BitBay oraz nie jesteśmy z nimi w żaden sposób powiązani osobowo czy kapitałowo, a jedynie współpracujemy partnersko polecając ich usługi.

O samej platformie można by pisać jeszcze długo oraz prezentować różne informacje. Najlepiej jednak by było gdybyście samodzielnie zweryfikowali to co napisaliśmy. Możecie poszukać samodzielnie opinii w internecie lub po prostu przetestować tam konto. Jeśli Wam się nie spodoba możecie po prostu bez żadnych konsekwencji przestać korzystać z tej giełdy.

Giełda Bitcoin i giełda kryptowalut - BitBay

Giełda BitBay - najważniejsze pytania i odpowiedzi FAQ

 • Czy giełda BitBay wymaga weryfikacji konta?

  Tak. Każda osoba, która chce mieć możliwość handlu kryptowalutami musi mieć zweryfikowane konto. Jeśli nie chcecie handlować, a jedynie zobaczyć wygląd konta wówczas może ono być bez weryfikacji.

 • Czy konto na BitBay jest darmowe?

  Tak. Nie pobieramy żadnych opłat za prowadzenie konta. Opłaty pobierane są od wykonywanych transakcji i opisane zostały w tabeli opłat i prowizji.

 • Jak założyć konto na BitBay?

  Wystarczy wejść na stronę bitbay.net i wypełnić formularz rejestracyjny. Zajmuje to mniej niż 5 minut.

 • Czy BitBay to polska giełda kryptowalut?

  Można tak ją określić choć obecnie siedziba spółki znajduje się w Estonii. Wywodzi się jednak z Polski, a jej założycielem był Polak Sylwester Suszek?

 • Kto jest właścicielem BitBay?

  Właścicielem giełdy kryptowalut BitBay jest spółka BB Trade Estonia OÜ

 • Jak zarabiać na BitBay?

  Zapraszając znajomych do korzystania i aktywnie promując giełdę poprzez linki referencyjne. Giełda posiada uczciwy i przejrzysty Program Partnerski. Udział w nim mogą brać wszystkie osoby mające zweryfikowane konto.

 • Co to jest BitBay?

  Giełda kryptowalut umożliwiająca zakup i wymianę walut elektronicznych w kilkudziesięciu różnych parach.

 • Gdzie zarejestrowany jest BitBay?

  Spółka prowadząca giełdę BitBay zarejestrowana jest w Estonii.

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 5 / 5. Licznik głosów 8

Oceń artykuł jako pierwszy!