Aktualności ze świata kryptowalut

Jakiś czas temu zastanawiałem się czy w tym roku doczekamy historycznych maksimów wartości Bitcoina czyli tzw. ATH. Dziś już można śmiało powiedzieć, że ten atak na maksima nastąpi. 

kurs bitcoin

Chociaż w ostatnich godzinach popyt został nieco przyhamowany to wiele wskazuje na to, że kolejnych dniach będziemy obserwować dalszą próbę wyłamania maksimów w okolicach 20000 dolarów za jednego Bitcoina (BTC). Na wykresie godzinowym widać dość wyraźnie, że mamy do czynienia z korektą, która jeszcze prawdopodobnie wydłuży sprawę ataku na maksima. Jak będzie w rzeczywistości to się okaże niebawem.

aktualności kryptowalutowe

Inne kryptowaluty

Na innych szyfrowanych walutach elektronicznych sytuacja chyba nie wygląda aż tak optymistycznie. Chociaż widać pewne ożywienie na większości najbardziej znanych kryptowalut jak np. Ripple, Litecoin, BSV czy Bitcoin Cash lub Gold na razie nie napawają optymizmem. Ich wykresy zaczynają wykazywać tendencję wzrostową, która w dłuższym terminie zapewne się utrzyma. Z moich obserwacji najlepiej wygląda obecnie wykres Ethereum, który co prawda zatrzymał się na oporach w okolicy 1800 zł za sztukę jednak możliwe, że niebawem je wyłamie.

wykres ethereum

Całkiem przyzwoicie wygląda również wykres Chain Link. Trzyma się dość mocno w tendencji wzrostowej. Całkiem możliwe, że wraz z kolejnymi miesiącami, szalejącą pandemią ludzie rzeczywiście będą windowali kursy coraz wyżej. Podobnie sytuacja wyglądała wiosną gdy ludzie mieli nieco więcej czasu i usiedli do komputerów.

chain link