Aktualności kryptowalutowe – październik-listopad 2019

Aktualności kryptowalutowe – październik-listopad 2019

Binance Coin

Aktualności kryptowalutowe - giełda kryptowalut i giełda bitcoin (BTC)

Technologia blockchain i oparte na niej kryptowaluty nie zwalniają tempa! Pomimo sporej ilości dobrych informacji docierających do nas z różnych zakątków świata, ceny szyfrowanych walut elektronicznych nie rosną. A przynajmniej nie rosną tak dynamicznie jak chciała by tego większość inwestorów. Co się działo ciekawego przez ostatni miesiąc?

Jakie były najważniejsze wydarzenia?
Zapraszamy na najważniejsze (naszym zdaniem) aktualności kryptowalutowe z października (zaległe, o których nie pisaliśmy wcześniej) i z drugiej połowy listopada. W tym tygodniu przygotowaliśmy 5 takich wydarzeń. Ostatnio prezentowaliśmy wam również 5 najważniejszych wydarzeń kryptowalutowych z początku listopada. Zatem sporo się dzieje na tych rynkach… ale do rzeczy:

aktualności kryptowalutowe
polska giełda kryptowalut logo
kurs bitcoina
smutek inwestora kryptowalutowego

Cena Bitcoina w ostatnich tygodniach spada.

Nie pomógł nic błyskawiczny wzrost ceny w dniach 25-27 października. Miał miejsce wówczas jeden z największych dniowych skoków cen pierwszej waluty cyfrowej w historii. Niestety niewiele to dało. Na dzień pisania artykułu cena bitcoina wynosi 7100-7200 ale testowane już było 7000. Raczej nie ma oznak sugerujących wzrosty. Kolejne wsparcie na poziomach 5500-6000 dolarów za kupno Bitcoina.

Wzrosty cen niektórych altcoinów

Pod koniec października doszło również do wzrostów wartości różnych altcoinów np. Bitcoin SV, NEO, Chain Link, czy Ontology. W niektórych przypadkach wzrosty były naprawdę imponujące. Wynosiły między 30 a 56%. Czy to nowe oznaki „wiosny” na rynkach kryptowalutowch?

waluty elektroniczne
wzrost cen altcoinów
polska giełda bitcoin
token ggc

Giełda kryptowalut BitBay wprowadza do obrotu nową kryptowlutę – Global Game Coin.

Czy w końcu doczekamy się jakiejś ciekawej waluty elektronicznej z zastosowaniem gier? W tym przypadku gier loteryjnych. Wygląda na to, że może tak być. Projekt prowadzony jest przez ludzi z doświadczeniem w branży loterii w USA. Widzieliśmy już coś podobnego na GameCredits jakiś czas temu. Projekt prowadzony przez osoby z branży gamingowej doprowadzony praktycznie do wartości 6-7 groszy za sztukę z okolic 10-20 zł. Jak potoczą się losy tej kryptowaluty? Śledźcie na naszej stronie www.gielda-kryptowaluty.pl

Czy Bitcoin może zagrażać władzy?

Pozytywną tezę na ten temat wyraża zastępca sekretarza stanu USA. Jego zdaniem Bitcoin ma zastosowanie w przestępczości. Podobnie inne waluty cyfrowe. Mogą służyć jego zdaniem do omijania systemów podatkowych, prawnych oraz ram finansowych ustalonych w poszczególnych krajach w tym w Stanach Zjednoczonych.

Co to jest Bitcoin
Giełda krytpowalut Binance
Binance Coin

Giełda Binance przejęła dużą giełdę kryptowalut z Indii – WazirX!

To oznacza dość duży krok dla Binance gdyż jak każdy z nas dobrze wie Indie liczą ponad miliard mieszkańców. Ciekawe jak przełoży się to na wartość kryptowaluty Binance Coin, która występuje tylko na tej giełdzie i umożliwia wykonywanie tańszych transakcji kupna-sprzedaży ponieważ pobierana prowizja za pomocą tej kryptowaluty jest niższa niż w innych przypadkach. Chcesz kupić Binance Coin?

Podsumowując aktualności kryptowalutowe z ostatnich dni i tygodni. Cen większości projektów spadają mimo znaczących wzrostów w końcówce października. Natomiast w różnych projektach kryptowalutowych sporo się dzieje i widać zainteresowanie rynku. Są jednak także projekty, które chyba powoli będą przechodziły do historii jak np. GameCredits czy Lisk.

Choć jak doskonale wiecie na tym rynku nigdy nic nie wiadomo. W ostatnich dniach wartość GameCredits nagle wyrwała się z dna i dość dynamicznie urosła o dobre 200-300% w ciągu dwóch dni. Związane to było z komunikatem na Twitterze o tym, że rzekomo projekt przejęła grupa amerykańskich inwestorów. Czy to scam exit? Czy jednak ktoś chce coś jeszcze stworzyć na tej bazie? Czas pokaże. Śledźcie naszą stronę oraz fan page na Facebooku. Postaramy się na bieżąco publikować informacje na ten temat.

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów 0

Oceń artykuł jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *