5 najważniejszych wydarzeń kryptowalutowych – listopad 2019

5 najważniejszych wydarzeń kryptowalutowych – listopad 2019

aktualności kryptowalutowe

5 najważniejszych wydarzeń kryptowalutowych

Zapraszamy was wszystkich na kolejną porcję najciekawszych aktualności kryptowalutowych. W ostatnich dniach i tygodniach oczywiście, jak zwykle na rynku kryptowalut, działo się wiele różnych rzeczy. Wybraliśmy 5 najważniejszych (naszym zdaniem) wydarzeń kryptowalutowych z ostatnich dni listopada 2019:

Hongkong pracuje nad własną kryptowalutą

Hongkong od 2017 roku pracuje nad swoją własną kryptowalutą. Realizacją zajmują się najwyższe jednostki państwowe w porozumieniem z Chinami.

Niestety ta waluta cyfrowa raczej nie będzie dostępna dla użytkowników detalicznych. Ma służyć wyłącznie do rozliczeń między bankami, instytucjami finansowymi oraz innymi przedsiębiorstwami.

kryptowaluta hongkong
blockchain coca cola

Coca Cola zaczyna testować technologię blockchain 

do przetwarzania i szyfrowania danych przewozowych oraz logistycznych. Rozwiązanie jest obecnie testowane i ma zostać wdrożone przez niemiecką firmę SAP, która specjalizuje się systemach informatycznych klasy ERP dla największych światowych koncernów

Microsoft testuje swoje Azure Blockchain Tokens

środowisko, które ma umożliwiać generowanie własnych tokenów w oparciu o standard ERC20. Dzięki prostocie, stworzenie własnego tokenu będzie możliwe w kilkanaście minut. Do wykorzystania będzie kilka gotowych szablonów, z którego będzie można skorzystać. Środowisko Azure Blockchain Tokens ma szansę stać się znaczące w przeciągu kilku lat ze względu na rosnące zainteresowanie zastosowaniem szyfrowanych walut elektronicznych pośród największych firm na świecie.

microsoft azure blockchain
kurs bitcoina

Kurs Bitcoina w 2017 roku został zmanipulowany przez jednego gracza?

Taką tezę stawiają dwaj badacze i analitycy z dwóch różnych amerykańskich uniwersytetów. Pierwsze analizy opublikowali oni już w czerwcu 2018 roku. Obecnie zaktualizowali swoje analizy jednak wniosek nadal jest ten sam – jeden podmiot sterował zachowaniem kursu wykorzystując do tego USD Theter.

Polska giełda kryptowalut” – BitBay – ponownie zmienia siedzibę!

Tym razem działalność została przeniesiona z Malty do Estonii. Od 1 listopada giełdą zarządza estoński podmiot powiązany Pinewood Estonia OÜ. Spółka postawiła na ten kraj głównie ze względu na przychylność projektom walut cyfrowych oraz profesjonalizmie związanym z obsługą i regulacjami. Należy zwrócić uwagę, że w ostatnich miesiącach giełda BitBay nadal się rozwija wprowadzając do obrotu kolejne pary oraz tłumaczenia językowe.

giełda bitcoin bitbay logo

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów 0

Oceń artykuł jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *