Wybrać polską czy zagraniczną giełdę kryptowalut?

Wybrać polską czy zagraniczną giełdę kryptowalut?

Polska czy zagraniczna giełda kryptowalut?

Chcesz zainwestować swoje oszczędności ale nie masz przekonania czy wybrać zagraniczną czy polską giełdę kryptowalut?

Masz wątpliwości, która z giełd kryptowalut jest najlepsza?

Poniższy artykuł ma na celu przedstawić Tobie najlepsze polskie i zagraniczne giełdy kryptowalut oraz pomóc w dokonaniu wyboru na której ulokować swoje pieniądze i kryptowaluty. Do tej pory istniało wiele giełd kryptowalutowych (zamiennie stosuje się także nazwę giełda Bitcoin od pierwszej i najpopularniejszej kryptowaluty) na całym świecie. Niestety kilka z nich już nie istnieje. Dlatego na zanim przelejemy naszej pieniądze warto rozważyć stabilność, bezpieczeństwo oraz płynność danej giełdy. Kilka giełd doznało już ataków hakerskich, które powodowały wielkie straty inwestorów. Również jedna z największych zagranicznych giełd kryptowalut – Binance – doznała ataku. Udało się jednak zabezpieczyć większość środków klientów oraz pokryć straty, które były efektem ataku od wewnątrz.

Obecnie za największe i najlepsze zagraniczne giełdy kryptowalut uchodzą:

  1. Binance
  2. Bitfinex
  3. OKEx
  4. Huobi
  5. GDAX

Inna giełda kryptowalut?

Największy wybór zakupu kryptowalut oferuje giełda Binance jednak nie ma na niej możliwości płacenia za waluty cyfrowe walutami tradycyjnymi. Jeśli chcesz założyć i przetestować bezpłatne konto na tej giełdzie zarejestruj się tutaj. Ciekawą alternatywą może być giełda Bitfinex, która umożliwia na płacenie w dolarach za kryptowaluty. Pozostałe wymienione zagraniczne giełdy kryptowalut należą do największych i najbardziej płynnych na świecie co również jest sporą zaletą. Jest jeszcze kilka zagranicznych (międzynarodowych) giełd walut cyfrowych np. HitBTC, Bithumb czy Bit-Z. Niestety niektóre z tych giełd nie oferują nawet płatności w dolarach amerykańskich. Zatem spośród teoretycznie dużego wyboru zostaje nam kilka giełd. W naszej opinii najłatwiej jest skorzystać najpierw z polskiej giełdy kryptowalut a następnie zakupione kryptowaluty np. Ethereum przelać na konto na giełdzie Binance, gdzie będziemy mogli zaopatrzyć się w wiele innych walut elektronicznych. Poniżej lista polskich giełd kryptowalut, które obsługują klientów w języku polskim u umożliwiają zakupy kryptowalut za złotówki:

  1. BitBay – największa polska giełda kryptowalut
  2. BitMarket24 – jedna z największych i najszybszych giełd
  3. Abucoins – w trakcie likwidacji
  4. BitMarket
  5. Coinbe

Jak widać pośród polskich giełd kryptowalut również jest w czym wybierać. Jednakże patrząc obiektywnie najbardziej rozwiniętą jest obecnie BitBay, który oferuje kupno aż 8 kryptowalut za PLN. W przypadku innych polskich giełd ten wybór jest znacznie mniejszy i sprowadza się do 2-3 kryptowalut. Jednakże jeśli ktoś nosi się z zamiarem dalszej wymiany kupionych najpopularniejszych kryptowalut wówczas taki mały wybór nie będzie miał kluczowego znaczenia. Pod kątem płynności i obrotów zdecydowanie prowadzi najpopularniejsza polska giełda kryptowalut czyli BitBay. Wiele zależy także od tego czy interesuje was kupno Bitcoina, kupno Lisk czy może kupno innych kryptowalut.

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z inwestycjami w szyfrowane waluty elektroniczne załóż bezpłatne konto i spróbuj swoich sił!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.