Visa uruchomi portfel Bitcoin, Ethereum i Ripple

Visa uruchomi portfel Bitcoin, Ethereum i Ripple

visa

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Visa posuwa się do przodu ze swoim programem kryptowalutowym, składając dwa zróżnicowane wnioski o znak towarowy związany z kryptowalutami.

Visa nawiązała współpracę z ponad 60 firmami kryptowalutowymi, w tym dostawcami usług portfelowych i giełdami kryptowalut, aby umożliwić płatności kryptowalutowe dla ponad 80 milionów akceptantów na całym świecie.

Globalny behemot usług finansowych Visa złożył dwa wnioski o znak towarowy związany z kryptowalutami w United States Patent and Trademark Office (USPTO), szczegółowo opisując plany zarządzania transakcjami kryptowalutowymi i tworzenia wirtualnego środowiska, “w którym użytkownicy mogą wchodzić w interakcje w celach rekreacyjnych, wypoczynkowych lub rozrywkowych”.

Wnioski, które zostały złożone 22 października i ujawnione przez waszyngtońskiego adwokata ds. znaków towarowych Mike’a Kondoudisa 27 października, dalej wskazywały, że firma planuje uruchomienie portfeli kryptowalutowych i oprogramowania do audytu kryptowalut.

visa krypto

Kryptowalutowa podróż Visy sięga 2014 roku, kiedy Charlie Scharf, jej były dyrektor generalny, zauważył, że było kilka “interesujących rzeczy” na temat Bitcoina. Na początku ubiegłego roku Alfred Kelly obecny dyrektor generalny firmy zauważył, że kryptowaluty mogą stać się “niezwykle popularne” w ciągu najbliższych pięciu lat dodając, że nawet jeśli tak nie jest, chciał się upewnić, że firma jest w środku rewolucji kryptowalutowej.

Visa powoli rozciąga swoje macki do ekosystemu kryptowalutowego partnerując ponad 60 firmom kryptowalutowym, w tym dostawcom usług portfelowych i giełdom kryptowalutowym, aby umożliwić płatności kryptowalutowe u ponad 80 milionów sprzedawców na całym świecie. W 2020 roku gigant płatności z San Francisco złożył wniosek patentowy w celu stworzenia cyfrowej waluty na scentralizowanym komputerze przy użyciu technologii blockchain.

W grudniu 2021 roku uruchomił usługi doradcze w zakresie kryptowalut, aby pomóc w edukacji większej liczby klientów na temat rodzącej się klasy aktywów. W sierpniu ubiegłego roku firma zakupiła NFT Crypto Punk o wartości 150 000 USD do swojej kolekcji korporacyjnej później uruchamiając program, aby pomóc twórcom w nawigacji NFT.  Wcześniej w tym miesiącu Visa nawiązała współpracę z FTX, aby pomóc giełdzie we wprowadzeniu kart debetowych pod marką FTX na rynkach Ameryki Łacińskiej, Azji i Europy.

To powiedziawszy, Visa nie jest jedyną instytucją, która dabbling z sektorem kryptowalut. Liczba firm składających wnioski o znak towarowy związany z kryptowalutami w USPTO gwałtownie wzrosła, a Western Union i Paypal złożyły znaki towarowe dla różnych usług kryptowalutowych w zeszłym tygodniu. Formuła 1, Ford, właściciel Facebooka, Meta, gigant handlu elektronicznego E-bay, Mastercard i gigant wyścigowy Formuła 1 to niektóre z innych globalnych marek, które złożyły wnioski o znaki towarowe skoncentrowane na kryptowalutach w ciągu ostatniego roku.

Zastrzeżenie: To jest sponsorowana treść marketingowa. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść artykułu. Bądźcie ostrożni przy klikaniu w linki na stronach internetowych i zostawiając Wasze dane osobowe oraz wrażliwe na niepewnych portalach internetowych. Branża kryptowalut pełna jest oszustów i tzw. scamów. Samo inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem utraty całości kapitału lub jego większości.

 

Dodaj komentarz