Uspokojenie na rynkach kryptowalut

Uspokojenie na rynkach kryptowalut

gdzie kupić kryptowaluty?

Jak wyglądają dziś nastroje? Sprawdzamy: giełda kryptowalut i giełda bitcoin.

Cały świat, media, politycy i zwykli ludzie w ostatnich dniach żyją głównie rozszerzająca się pandemią koronawirusa. Nic w tym dziwnego. W końcu w dobie nowoczesnych technologii i internetu jeszcze nie mieliśmy do czynienia z tak poważną epidemią. Trochę w cieniu tego całego zamieszania są rynki kryptowalutowe. To też nie dziwi. Kryptowaluty w tej sytuacji nie są pierwszą potrzebą. Nie dają pełni możliwości płatniczych jak tradycyjne waluty. Jednocześnie są instrumentem bardzo ryzykownym. Od takich instrumentów inwestorzy odchodzą najszybciej w dobie kryzysu. Widać to było zwłaszcza w końcówce lutego oraz przez cały miesiąc na rynkach akcji. O ile akcje spółek giełdowych runęły ( w większości oczywiście bo nie wszystkie) podobnie było z kryptowalutami.

Czy to trwałe uspokojenie?

W ostatnich dniach rynki akcji i kryptowalutowe nieco łapią oddech. Widać lekkie odreagowanie i wzrosty. Czy jednak możemy liczyć na trwałe i mocne odbicie od dna? Wydaje się, że w przypadku rynków akcji to jeszcze nie koniec problemów ponieważ nie znamy pełnych konsekwencji kryzysu ekonomicznego, który dopiero przed nami. Trochę inaczej sytuacja może wyglądać z kryptowalutami. Bitcoin gwałtownie spadł do bardzo niskich poziomów. Zatrzymał się w okolicy 4000 dolarów gdzie było bardzo mocne wsparcie w linii trendu i zostało obronione przez stronę kupującą.

koniec spadków btc

Tym samym utrzymany został lekki trend wzrostowy w tej linii. To zatem bardzo dobry sygnał. Przy poziomach 4000-5000 dolarów za bitcoina pojawił się też duży wolumen co wzmacnia ten sygnał. Podobnie sytuacja wygląda na innych projektach i kryptowalutach np. Ethereum. Gwałtowne spadki i obroniona linia wsparcia w trendzie może oznaczać w dłuższym terminie wzrosty.

kryptowaluty

Cena zatrzymała się powyżej ostatnich dołków z grudnia 2018. Wolumen może nie powala ale może być sygnałem na dłuższy termin.

Jak długo potrwają wzrosty? Giełda Bitcoin i giełda kryptowalut

Obecne uspokojenie i odreagowanie na rynku kryptowalut jest chyba dość krótkow trwałe. Wskazują na to długoterminowe świece – tygodniowe i miesięczne gdzie nie widać jasnych sygnałów zakupowych oraz wysokiego wolumenu. 

świece tygodniowe

Podsumowanie

Reasumując na rynkach kryptowalutowych widać odreagowanie i uspokojenie. Nie są to chyba jednak trwałe długoterminowe wzrosty. Te mogą jeszcze nadejść ale przed tym prawdopodobnie dojdzie jeszcze do spadków, testu wsparcia w lekkim trendzie wzrostowym. Oczywiście wiele zależy od sytuacji na świecie w kontekście pandemii i wywołanego przez nią kryzysu. Pamiętajcie, że informacje, które wam prezentujemy nie są w żadnym wypadkiem doradztwem inwestycyjnym a jedynie naszą prywatną opinią. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za podjęte decyzje na podstawie tego czy innych artykułów na tej stronie.