Tether deklaruje chęć współpracy z rządem USA

Tether deklaruje chęć współpracy z rządem USA

Tether, twórca czołowego stablecoina, ujawnił treść dwóch listów wysłanych do Komisji Bankowej, Mieszkaniowej i Urbanistycznej Senatu USA oraz Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

Listy te zostały skierowane konkretnie do senator sympatyzującej z Bitcoinem, Cynthii Lummis, i kongresmana French Hilla.

Celem tych listów od Tether było odniesienie się do obaw wyrażonych przez Lummis i Hilla odnośnie potencjalnego wykorzystania stablecoinów do nielegalnych celów, takich jak finansowanie terroryzmu czy pranie pieniędzy.

W jednym z listów, emitent stablecoinów podkreśla swoje standardy w zakresie procedur KYC i AML, stwierdzając:

“IRS zbadał nasz program KYC pod kątem Tytułu 31 w imieniu FinCEN. Tether zatrudnił również renomowaną kancelarię prawną z Waszyngtonu do niezależnej oceny naszych procedur KYC/AML, BSA oraz procesów On-Boarding, aby zapewnić ich zgodność z najwyższymi standardami”.

Dodatkowo, firma wyraziła swoje pełne zaangażowanie w zwalczanie finansowania terroryzmu, przestrzeganie ustawy o tajemnicy bankowej, stosowanie się do amerykańskich regulacji sankcyjnych oraz realizowanie najwyższych standardów należytej staranności wobec klienta i ścisłego monitorowania transakcji.

W liście opisano również niedawno wprowadzoną politykę Tether, umożliwiającą zamrażanie portfeli i środków związanych z domniemaną działalnością nielegalną.

W drugim liście zaznaczono:

“Tether aktywnie wspiera organy ścigania, współpracując z Departamentem Sprawiedliwości USA, Tajnymi Służbami oraz angażując się w współdziałanie z Federalnym Biurem Śledczym. Celem tej współpracy jest walka z przestępczością i pomoc w odzyskiwaniu skradzionych funduszy”.

Nowo mianowany dyrektor generalny, Paolo Ardoino, wyraził wdzięczność za możliwość dialogu z rządem USA. Podkreślił, że Tether aspiruje do bycia “partnerem światowej klasy” dla władz USA, “aktywnie wspierającym organy ścigania i rozszerzającym globalny zasięg dolara”.

Tether pozostaje największym emitentem stablecoinów na świecie, ze stale rosnącą dominacją rynkową i kapitalizacją przekraczającą ostatnio 90 miliardów dolarów.”

 

Dodaj komentarz