Tajemnicza postać z ekosystemu Ethereum zgromadziła ponad 150 milionów dolarów w ETH

Tajemnicza postać z ekosystemu Ethereum zgromadziła ponad 150 milionów dolarów w ETH

 Cena altcoina zmierza ku 3 tysiącom dolarów: raport. Intensyfikacja działań inwestycyjnych wielorybów Ethereum skutkuje popychem ceny kryptowaluty do niemal 3000 USD.

ETH odnotowuje imponujący skok wartości w ślad za ogólną tendencją rynkową, zyskując blisko 20% w ciągu ostatniego tygodnia. Z istotnym wzrostem zbliżającym się do 3000 USD, aprecjacja altcoina jest wspierana przez pokaźne nagromadzenie aktywów przez strategicznych graczy.

Fenomenalna tendencja zakupów przez wpływowych uczestników rynku altcoinów odzwierciedla wzrastającą pewność, jako że sektor anticipuje przyjęcie bezpośredniego ETF Ethereum w bieżącym roku.

Inwestor Ethereum, zauważony przez analityczną platformę blockchain Spot On Chain, rzekomo przeprowadził pokaźne zakupy w krótkim okresie. W weekend inwestor ten początkowo zakupił 32 002 ETH o wartości 90 milionów dolarów, głównie przez wymianę 60 milionów USDT na 21 353 ETH za pośrednictwem 1inch i transfer 10 649 ETH o wartości 30 milionów dolarów z Binance. Niedługo potem, inwestor nabył dodatkowo 22 719 ETH, warte 65,7 milionów dolarów, z transakcjami obejmującymi transfer 19 226 ETH, warte ponad 55 milionów dolarów, z Binance i wymianę 10,1 miliona USDT na 3 493 ETH przez 1inch. Łącznie, inwestor zgromadził 54 721 ETH poprzez Binance i 1inch, o całkowitej wartości 155,7 milionów dolarów, w ciągu 24 godzin. Ta błyskawiczna akumulacja przypadła w czasie, gdy cena Ethereum przekroczyła 2900 USD, stanowiąc istotny punkt zwrotny w jego ostatnim trendzie wzrostowym. Ethereum prezentuje tendencję wzrostową przez cały luty. Jest to odzwierciedlone w zastawionym Etherze w Beacon Chain, który wzrósł do 30 206 801 ETH, blokując prawie jedną czwartą całkowitej podaży w obiegu, co jest wspierane przez 943 974 aktywnych walidatorów. W związku z tym spodziewa się, że ograniczona podaż dominującego altcoina jeszcze bardziej podwyższy jego trajektorię cenową. Innym katalizatorem jest rywalizacja o bezpośredni ETF Ethereum, który przyciągnął intensywne zainteresowanie od firm takich jak Franklin Templeton, BlackRock, Fidelity, Ark, 21Shares, Grayscale, VanEck, Invesco, Galaxy i Hashdex. Po triumfie bezpośrednich ETF-ów Bitcoina uruchomionych w połowie stycznia, które zgromadziły 11 miliardów dolarów, te instytucje poszukują analogicznych możliwości dla ETH.