Światowa Koalicja 40 Państw Jednoczy Się, by Zaprzestać Płacenia Okupów Cyberprzestępcom

Światowa Koalicja 40 Państw Jednoczy Się, by Zaprzestać Płacenia Okupów Cyberprzestępcom

40 państw jednoczy siły pod przewodnictwem USA, by walczyć z cyberprzestępczością. Międzynarodowa Inicjatywa Przeciwdziałania Oprogramowaniu Szantażującemu zakłóca mechanizmy finansowania poprzez lepszą wymianę informacji.

Sojusz czterdziestu państw pod wodzą Stanów Zjednoczonych staje do walki z narastającym zagrożeniem cyberprzestępczością.

W odważnym geście, wysokiej rangi urzędnik Białego Domu przedstawił Międzynarodową Inicjatywę Przeciwdziałania Oprogramowaniu Szantażującemu, której celem jest rozbicie finansowego kręgosłupa, pozwalającego hakerom na prowadzenie ich przestępczej działalności.

Czterdzieści Państw Zjednoczonych Przeciwko Zagrożeniom Ransomware W znaczącym kroku do walki z rosnącym zagrożeniem ataków ransomware, sojusz czterdziestu krajów planuje podpisać zobowiązanie, by nigdy nie płacić okupów cyberprzestępcom. Ataki ransomware wzrastają na całym świecie, ze szczególnie niszczycielskim wpływem w Stanach Zjednoczonych, które odpowiadają za 46% takich ataków.

Międzynarodowa Inicjatywa Przeciwdziałania Oprogramowaniu Szantażującemu dąży do zakłócenia mechanizmów finansowania tych cyberprzestępców poprzez zwiększenie wymiany informacji na temat płatności okupów. Dwie platformy wymiany informacji zostaną ustanowione, jedna przez Litwę, a druga wspólnie przez Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Państwa partnerskie będą współpracować nad stworzeniem „czarnej listy” poprzez Departament Skarbu USA, która będzie zawierała informacje o portfelach cyfrowych używanych do przekazywania płatności ransomware. Ponadto, sztuczna inteligencja zostanie wykorzystana do analizy danych blockchainowych w celu identyfikacji nielegalnych funduszy.

Płatności Kryptowalutowe za Ransomware Wzrosły do 449,1 Miliona Dolarów w I Półroczu 2023 Duża ilość płatności kryptowalutowych dla atakujących ransomware dodaje pilności potrzebie działania. Zgodnie z lipcowym raportem firmy analitycznej blockchain Chainalysis, płatności kryptowalutowe dla atakujących ransomware osiągnęły 449,1 miliona dolarów w pierwszej połowie 2023 roku, co oznacza wzrost o 175,8 miliona dolarów w porównaniu do zeszłego roku. Jeśli tendencja ta się utrzyma, atakujący ransomware są na dobrej drodze do zapisania drugiego najlepszego roku w historii.

Ataki ransomware polegają na tym, że hakerzy szyfrują systemy organizacji i żądają płatności okupu w zamian za klucze deszyfrujące. Często cyberprzestępcy również kradną wrażliwe dane.

Dodaj komentarz