Raport z giełd kryptowalut – aktualności

Raport z giełd kryptowalut – aktualności

Giełdy-kryptowalut

Kryptowaluty – aktualności – giełda kryptowalut oraz giełda bitcoin btc.

Giełdy kryptowalut nie mają zbyt dobrego okresu. W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje, że pośród wielu różnych giełd walut cyfrowych mają miejsca zwolnienia pracowników. Największa z platform handlu kryptowalut w Korei Południowej – Bithumb zamierza zwolnić nawet 50% spośród swoich pracowników czyli około 150 osób z 300.

Z powodu spadków na rynkach walut elektronicznych i związanego z tym zmniejszonego zainteresowania użytkowników, nie tylko giełda kryptowalut Bithumb ograniczyła liczbę pracowników. Redukcja etatów objmuje także wiele innych przedsiębiorstw z tej branży. Znalazły się wśród nich także giełda kryptowalut Steemit, Bitmain,  Consensys czy giełdy kryptowalut Coinsquare i Huobi.

Znany producent koparek ASIC – Bitmain również zdecydował się na zwolnienia pracowników.

Jedną z firm, które zdecydowały się na zwolnienia pracowników, jest znany producent koparek ASIC – Bitmain. W grudniu 2018 i styczniu 2019 roku przekazano informację o decyzji zamknięcia biura tej firmy w Amsterdamie oraz biura w Izraelu. Pojawiły się także pogłoski o planowanej redukcji zatrudnienia o 50%.

Kolejne negatywne informacje przekazał raport agencji The Tie. Raport stwierdził, że giełdy kryptowalut generują blisko 90% podejrzanego wolumenu. Na podstawie danych zebranych z prawie 100 giełd, badacze odkryli, że zdecydowana większość wolumenu zgłaszanego przez użytkowników może w rzeczywistości być fikcyjna.

Oszacowano, że prawie 90% giełd zgłaszało potencjalnie podejrzany wolumen obrotu, a 75% platform handlowych wykazywało w nim jakąś formę podejrzanej działalności – skomentowała firma badawcza w swoich mediach społecznościowych.

Niedawno został opublikowany ciekawy nowy ranking najlepszych giełd kryptowalut. Polska giełda Bitcoin – BitBay – sklasyfikowana została na 46 miejscu, a Coindeal na 46. Natomiast największa światowa giełda kryptowalut Binance znalazła się w tym rankingu na 8 miejscu gdyż nie był brany pod uwagę największy obrót.

Co lepsze – giełda bitcoin czy może giełda kryptowalut?

Na pewno takich problemów nie odczuwa klasyczna branża informatyczna. W dobie rozwijających się przedsiębiorstw rozwijają się również systemy klasy ERP. Świetnym przykładem może być program dla firm i biur rachunkowych Comarch Optima, który jest intensywnie rozwijany przez producenta już od prawie 20 lat. Dzięki temu potrafi sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających przedsiębiorstw, a jego funkcjonalność obsługuje wszystkie procesy biznesowe w firmach. Dzięki z systemu Comarch ERP Optima korzysta już 70000 firm. Ty również możesz zacząć już dziś od bezpłatnego pobrania demo programu Optima i testów przez 60 dni za darmo. Przekonaj się sam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *