Najważniejsze wydarzenia z ostatnich dni

Aktualności kryptowalutowe – polska giełda bitcoin i polska giełda kryptowalut

Poniżej przedstawiamy zestaw najważniejszych informacji dotyczących kryptowalut i giełd z ostatnich dni:

  1. Naukowcy z University of Miami twierdzą, że waluty elektroniczne mają wartość fundamentalną, a na ich cenę wpływa coś więcej niż tylko spekulacyjne transakcje. Na ową wartość fundamentalną składają się głównie zaadaptowanie konkretnej sieci w świecie rzeczywistym oraz moc obliczeniowa. Badacze skupili się na największych walutach wirtualnych takich jak: Ethereum, Litecoin czy pierwsza kryptowaluta Bitcoin, a także Monero i Dash. Naukowcy z University of Miami odkryli, że w długim terminie istnieje ścisła korelacja kursu a ilością energii przeznaczonej na „kopanie” tych kryptowalut oraz adopcją tych rozwiązań w realnym świecie.
  2. 19 marca firma Digitec Galaxus AG (największy sprzedawca internetowy w Szwajcarii – ok. 2,7 miliona produktów) ogłosiła, że zaczęła akceptować kryptowaluty: Bitcoina, Ethereum, Ripple, Litecoin, Binance Coin (waluta, którą stworzyła giełda kryptowalut Binance), Litecoin (gdzie kupić litecoin?), NEO, OmiseGO oraz TRON i Bitcoin Cash ABC czy Bitcoin Cash SV. Aby móc zapłacić kryptowalutą wartość transakcji musi przekraczać 200 CHF, czyli ok. 750 PLN i więcej.
  3. Avnet (jedna z największych firm świata, notowana na listach Fortune 500 zajmująca się sprzedażą elementów elektronicznych) włączyła do swojej oferty płatności kryptowalutami. Wszystko we współpracy z BitPay.
  4. Producenci telefonów otwierają się na blockchaini kryptowaluty. Bezpieczne płatności i zarządzanie portfelem kryptowalut z poziomu telefonu stają się możliwe dzięki specjalnym schronom, na których zapisywane są klucze i tokeny elektroniczne. Coraz więcej producentów telefonów włącza się w wyścig o klienta zorientowanego na korzystanie z technologii blockchain. Zdaniem analityków w najbliższym czasie rynek ten będzie notować dalszy wzrost. HTC Exodus 1 jest pierwszym blockchainowym telefonem dla ludzi korzystających z tej technologii.
  5. IBM uruchomił kolejny projekt związany z wdrożeniem technologii blockchain do sektora bankowego. Firma przekazała informacje, że współpracują z sześcioma bankami spoza USA w sprawie emisji kryptowalut. Są to takie banki jak np. filipiński Rizal Commercial Banking Corporatio, Busan Bank czy Banco Bradesco. Plany emisji stablecoinów datowane są na drugi kwartał 2019. Zgodnie z oświadczeniem IBM, globalna sieć o nazwie „IBM Blockchain World Wire” została oficjalnie udostępniona do coraz większej ilości klientów. Według IBM, World Wire umożliwia płatności w czasie rzeczywistym dla regulowanych instytucji finansowych. Jednocześnie przyspiesza procesy operacyjne związane z transferem pieniężnym i poprawia przejrzystość transakcji. Blockchainowa platforma World Wire wykorzystuje protokół Stellar do obsługi transferów pieniężnych, eliminując pośredników konwencjonalnej bankowości korespondencyjnej.

Giełda Bitcoin | Giełda kryptowalut

Jak widzicie w świecie walut cyfrowych wiele się dzieje. Nie tylko polska giełda kryptowalut BitBay dużo działa. Podobnie od lat jest na rynku oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwami. Oprócz ciągle zmieniających się przepisów, do których oprogramowanie musi być dostosowywane, producenci prześcigają się w nowinkach technologicznych oraz funkcjonalnym np. udostępniają oprogramowanie w wersji online. Świetnym przykładem jest tutaj system Comarch Optima – opinie na jego temat (zazwyczaj pozytywne) można znaleźć w wielu miejscach np. artykułach czy forach internetowych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stał się obecnie najchętniej wybieranym oprogramowaniem dla firm w Polsce.