Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w świecie kryptowalut w 2021 r

Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w świecie kryptowalut w 2021 r

najważniejsze-wydarzenia-kryptowaluty-2021

W ostatnim czasie nie opublikowaliśmy zbyt wielu informacji. Nadrabiamy zaległości i śpieszymy przekazać wam garść najciekawszych i naszym zdaniem najważniejszych wydarzeń ze świata kryptowalut w 2021 roku. 2021 rok obfitował w wiele ciekawych momentów, a technologia blockchain i szyfrowane waluty elektroniczne zyskiwały na popularności. 

  • Bitcoin osiąga historyczne maksimum ceny (ATH) na poziomie 64000 dolarów za sztukę w kwietniu 2021 r., a następnie przebija ten rekord ceną 67000 dolarów w listopadzie 2021 r.
  • Ethereum podobnie jak Bitcoin dwukrotnie osiągnęło historyczne maksima. Po raz pierwszy w maju gdy przebiło cenę 4200 dolarów za sztukę, a następnie w listopadzie 2021 roku cena przebiła 4700 dolarów za 1 Ethereum.
  • Kapitalizacja całego rynku kryptowalut dwukrotnie osiągała maksima. Początkowo w maju 2021 roku osiągnęła 1,8 biliona dolarów. Natomiast w listopadzie 2021 roku przekroczyła niebagatelną wartość 2,8 biliona dolarów.

Fenomenalne sukcesy święcił trend tokenów niewymienialnych czyli NFT (ang. non-fungible token). Mocno spekulacyjny, dał zarobić wielu inwestorom i przez wielu nadal jest uważany za bardzo istotny rynek na kolejne miesiące i lata.

  • Największa i najstarsza polska giełda kryptowalut BitBay zmieniła właściciela oraz nazwę na Zonda Global. Rebranding odbył się w listopadzie 2021 roku. Czy ta zmiana wyjdzie giełdzie na dobre okaże się kolejnych miesiącach i latach.
  • Giełda Coinbase zadebiutowała z notowaniami swoich akcji na amerykańskiej giełdzie. Jest to bardzo istotne ponieważ w takiej sytuacji musi publicznie prezentować raporty i wyniki finansowe czego nie robią inne giełdy. To niewątpliwie milowy krok w kierunku większej przejrzystości rynku kryptowalut
  • Fundusze inwestycyjne coraz mocniej i szerzej wchodzą w inwestycje kryptowalutowe oraz ten rynek. Szacuje się, że w 2021 roku fundusze zainwestowały około 30 miliardów dolarów.
  • Salwador legalizuje Bitcoina oraz skupuje go z rynku i adaptuje w swoim kraju. 
  • JPMorgan stworzył swój własny fundusz inwestujący w Bitcoina, a tym samym zaczął oferować go swoim klientom.
  • Historycznie wysoka decentralizacja przetwarzania Bitcoin. Gdy Bitcoin został zdelegalizowany do kopania w Chinach wzrósł jego hashrate do poziomu 35%.

Oczywiście było znacznie więcej innych istotnych, ciekawych i ważnych wydarzeń w świecie kryptowalut w 2021 roku. Wybraliśmy dla was te 10 naszym zdaniem, najważniejszych i najciekawszych. Co przyniesie rok 2022? Z pewnością liczne kolejne ciekawe wydarzenia. Obserwujcie nas na bieżąco.

 

polska-giełda-kryptowalut
polska-giełda-bitcoin-zonda

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.