Najnowsze aktualności i wydarzenia ze świata kryptowalut listopad 2022 r

Najnowsze aktualności i wydarzenia ze świata kryptowalut listopad 2022 r

krypto-aktualności

W ostatnich dniach kurs Bitcoina odbija od dna i doszedł do poziomu 21400 dolarów za sztukę. Choć marne to pocieszenie dla osób, które kupiły Bitcoina w ostatnich tygodniach czy miesiącach (chyba, że przy cenie 18000-19000 dolarów wówczas mają lekki plus). Lekkie ożywienie jest dość zaskakujące zwłaszcza na dalsze zacieśnianie polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną i Bank of England, które w ostatnim czasie podnosiły stopy procentowe.

Inne najważniejsze wydarzenia października i listopada:

  • jedna z największych sieci supermarketów w RPA akceptuje płatności w kryptowalutach. Sieć Pick n Pay, o której mowa udostępniła tę formę płatności w 39 sklepach;
  • naukowcy zbadali tokeny znajdujące się na giełdzie Uniswap i doszli do wniosku, że 98% z nich ma związek ze scamami;
  • Instagram nawiązuje współpracę z projektem Polygon (MATIC);
  • media koreańskie twierdzą, że twórca projektu LUNC zlecał manipulowanie cenom tokenu. Informacje te mają pochodzić z koreańskiej prokuratury.
  • Revolut udostępnia płatności kryptowalutami dla wszystkich kart debetowych;
  • Znany inwestor i edukator rynku Trader 21 wskazał Polygon (MATIC) jako projekt, który jego zdaniem ma wysoką użyteczność.

To w naszej opinii jedne z najciekawszych wydarzeń kryptowalutowych oraz blockchain z ostatnich dni. Niebawem przedstawimy Wam kolejne.

 

Dodaj komentarz