Kupno Tron TRX

Interesuje Cię kupno Tron?

Kupno Tron (TRX) – co powinniście wiedzieć?

Tron to kryptowaluta, która szybko zyskała popularność na świecie. Dzięki swoim zaletom technologicznym Tron stał się jedną z dziesięciu najlepszych kryptowalut na świecie, jeśli chodzi o kapitalizację rynkową. Dodatkowo jest wysoko klasyfikowany w rankingach najlepszych kryptowalut. W tym artykule postaram się przybliżyć wam czym się wyróżnia i co trzeba wiedzieć, decydując się na kupno TRX? Jeśli jednak znacie już tę kryptowalutę i chcecie już ją kupić możecie tego dokonać w łatwy sposób rejestrując bezpłatne konto na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay klikając w poniższy przycisk:

trx

Co to jest Tron?

Tron, oznaczany też jako TRX, to platforma, która dzięki specyficznej budowie umożliwia dostęp do zdecentralizowanego internetu (tzw. Internet 3.0). Podobnie jak między innymi Ethereum oparty jest na technologii blockchain. Pozwala na tworzenie protokołów przy użyciu smart-kontaktów. Taka struktura zapewnia użytkownikom prywatność i gwarantuje odporność na wszelką cenzurę i kontrolę z zewnątrz. Platforma Tron jest doceniana za szybkość transakcji – może obsłużyć 2000 transakcji w ciągu sekundy – oraz za bardzo dynamiczne CEO. Taka prędkość jest porównywalna z szybkością działania najpopularniejszych platform płatniczych takich, jak PayPal. Dodatkową zaletą jest brak opłat za transakcje.

Stakowanie Tron – co to jest?

Budowa Tron działa na mechanizmie Delegate-Proof-of-Stake. Stakowanie pozwala użytkownikom na otrzymywanie odsetek w kryptowalucie za magazynowanie jej na określonym portfelu. Stakowanie odbywa się w stosunku 1:1. Oznacza to, że im więcej monet postawi użytkownik, tym więcej uzyska tzw. Mocy, czyli Tron Power. Jest ona wykorzystywana do głosowania na Super Przedstawicieli, którzy w imieniu głosujących, zarządzają łańcuchem bloków, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo. Reprezentanci za każdy nowy zatwierdzony blok otrzymują 32 TRX. Po trzech dniach można również wymienić Tron Power na monety TRX. Jeśli uważasz, że kupno Tron ma sens i chciałbyś go mieć wystarczy kliknąć w poniższy przycisk i zarejestrować bezpłatne konto na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay:

kupno Tron TRX

Krótka historia kryptowalut Tron (TRX)

Początki kryptowaluty i platformy Tron sięgają 2017 roku. Właśnie wtedy Justin Sun, znany już wcześniej w branży FinTech między innymi za sprawą Peiwo – popularnej aplikacji do transmisji na żywo, założył organizację non-profit pod nazwą Tron Foundation. Celem było stworzenie struktury, która umożliwiałaby dostęp do zdecentralizowanego, prowadzonego wyłącznie przez użytkowników Internetu oraz wypracowanie demokratycznego systemu zarządzania.  

Wprowadzenie TRX na giełdę kryptowalut wspomagała zbiórka ICO. W tym czasie wartość TRX wynosiła zaledwie 0,0019 dolara. Jednak dzięki pomocy inwestorów udało się zebrać 70 milionów dolarów na rozwój struktury. Już w 2018 roku Tron był jedną z najpopularniejszych kryptowalut. Sun postanowił uruchomić własny blockchain i przenieść platformę z tokenów ERC-20, należących do sieci Ethereum, do rodzimego protokołu Tron. Kilka miesięcy później o Fundacji Tron ponownie zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą zakupu Bittorrent, czyli największej na świecie platformy do wymiany plików peer-to-peer. 

Z powstaniem platformy Tron wiązały się również pewne kontrowersje. Kod źródłowy posiada wiele elementów pochodzących między innymi z sieci Ethereum. Przez to krytykowano teoretycznie innowacyjny projekt za brak nowych pomysłów. W styczniu 2018 roku opublikowano tzw. white paper. Jak się okazało wiele rozwiązań było łudząco podobnych do tych zastosowanych w projektach IPFS czy Filecoin. Twórca, Justin Sun, odpowiedział na zarzuty, mówiąc, że wynika to z problemów z tłumaczeniem tekstu na język angielski, ponieważ w oryginale dokument był zapisany po chińsku.

Jaki portfel do TRX?

Tron posiada własny wieloplatformowy portfel – Tron Wallet. Można go używać za pośrednictwem przeglądarki, jako wtyczkę do przeglądarki Chrome, jest dostępny również na urządzenia z systemem Windows oraz w formie aplikacji mobilnej na urządzenia oparte na systemie iOS oraz Android. Po zmianie sieci bloków TRX przestał być kompatybilny z portfelami, które obsługują Ethereum. 

Wycena TRX na giełdach kryptowalut

Moneta Tron jest dostępna na największych światowych giełdach. Najczęściej użytkownicy zaopatrują się w TRX za pośrednictwem giełdy Binance. Na początku, we wrześniu 2017 roku, Tron był warty 0,0019 dolara, a kilka miesięcy później osiągnął najwyższą jak dotąd cenę – 0,27 dolara. Od momentu spadku wartość wahała się pomiędzy 0,015 a 0,025 dolara. Obecnie, na początku 2021 roku, jego wartość wynosi około 0,030 dolara. Według ekspertów moneta może jednak rosnąć w siłę, dzięki innowacyjnym pomysłom twórców i dynamicznemu rozwojowi.