Kupno Stellar

Interesuje Cię kupno Stellar XLM??

Nie wiesz jak i gdzie kupić Stellar?

W tym artykule przybliżę wam kompleksowe informacje na temat kryptowaluty Stellar oraz informacje o tym gdzie możliwe jest kupno Stellar (XLM lub lumen) za złotówki, euro, funty czy dolary czyli waluty klasyczne FIAT. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej niezwykle interesującej i innowacyjnej kryptowalucie zapraszam Ciebie do lektury dalszej części. Jeśli jednak interesuje Cię kupno Stellar już teraz to możesz spokojnie kliknąć w poniższy przycisk i zarejestrować bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut BitBay, gdzie możesz kupić lumen Stellar (XLM) za złotówki i inne waluty!

Najważniejsze informacje o kryptowalucie Stellar

Czym jest Stellar?

Na początek na pewno chcesz pozyskać możliwie dużo informacji na temat projektu, w który zainwestujesz. W tym przypadku w Stellar. Jakie ma przewagi i jak działa ta kryptowaluta? Stellar to sieć i protokół typu open source, którego celem jest zapewnienie wydajnych i niedrogich globalnych usług finansowych. Sieć umożliwia transakcje transgraniczne pomiędzy dowolnymi parami walut. Lumeny (XLM) to natywne aktywa sieci Stellar, które pomagają zabezpieczyć sieć i zapewnić płynność transakcji. Jeden lumen to jednostka waluty cyfrowej sieci Stellar. Najważniejszymi zaletami tej kryptowaluty są niewątpliwie szybkość działania, skalowalność oraz niska cena transakcji co stawia ją w czołówce najlepszych projektów na świecie. Maksymalna ilość lumen Stellar XLM określona została na 50 miliardów sztuk, a obecnie w obiegu jest około 44% czyli około 22 miliardy. Kupno Stellar budzi coraz większe zainteresowanie także w Polsce. Jeśli interesuje Cię kupno Stellar za złotówki możesz to zrobić już dziś rejestrując bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut BitBay klikając w poniższy przycisk zostaniesz skierowany na giełdę!

kupno lumen stellar

Kupno Stellar czy Ripple? Co wybrać?

Stellar po dziś dzień bywa porównywany do Ripple. Czy słusznie? W tym momencie po ostatnim kryzysie czy wręcz krachu na tej kryptowalucie okazało się, że Ripple był i zbyt scentralizowaną siecią blockchain. Więcej informacji o Ripple można znaleźć w moim poprzednim artykule.

Co więcej, kod Ripple nie jest open source, chociaż XRP Ledger został zbudowany na źródle Rippled i jest open source.
Z drugiej strony Stellar jest prawdziwie open source i zdecentralizowany. Decentralizacja polega na wykorzystaniu niezależnych węzłów, dzięki czemu cały system jest bardzo stabilny. Stellar Consensus Protocol jest w zasadzie rodzajem FBA (Federated Bizantine Agreement).

Zalety Stellar

Oprócz tego, że jest open source, Stellar jest wysoce skalowalny: Stellar może przetwarzać tysiące transakcji na sekundę.
„Stellar Consensus Protocol to sfederowany model konsensusu na poziomie Internetu”. Stellar Development Foundation: David Mazieres
Więcej szczegółów na temat protokołu konsensusu Stellar można znaleźć na stronie internetowej.
Moim zdaniem inną mocną stroną jest to, że technologia SCP (Stellar Consensus Protocol) może przetwarzać wymianę nie tylko walut fiducjarnych i kryptowalut, ale także monet / tokenów i wielu innych rodzajów aktywów.
Ogólnie rzecz biorąc, Stellar jest stosunkowo niedrogi i szybki.
Wreszcie, Stellar obsługuje teraz inteligentne kontrakty, które nazywane są SSC – Stellar Smart Contracts.
W porównaniu do Ethereum, Stellar jest szybszy i bardziej skalowalny:
średni czas rozliczenia Stellar vs Ethereum (ETH): 5 sekund vs 2–5 minut.

Wady lumen Stellar XLM

Niektórzy ludzie postrzegają Stellar jako widelec Ripple (co, ściśle mówiąc, jest w 100% prawdziwe), stąd dyskusyjne jest, czy był to oryginalny pomysł, czy nowy widelec z lepszą koncepcją.

Zespół Stellara jest znacznie mniejszy niż Ripple; Stellar zebrał również znacznie mniej pieniędzy, które można przeznaczyć na rozwój, operacje i marketing.
Stellar ma w przybliżeniu około 19 miliardów na łączną podaż XLM 104 miliardów, czyli około 18%. Tak więc, jeśli do obiegu zostanie dodanych więcej monet, może to spowodować niepożądaną zmienność cen.
Odsetek pozostaje znacznie mniejszy niż współczynnik Ripple, który wynosi 41 miliardów XRP / 99,99 miliardów XRP = 41%.
Wreszcie, Stellar nie został jeszcze w znacznym stopniu przyjęty. Najbardziej znaczącym i znanym dotychczas partnerstwem jest właśnie to z IBM.

Zebrane fundusze na Stellar

W porównaniu z Ripple, który zebrał ogromne sumy pieniędzy (najważniejsze wydarzenie, które miało miejsce w 2016 roku, kiedy Ripple zebrał 55 milionów dolarów od bardzo solidnych organizacji, w tym Google, Stellar zebrał znacznie mniej (3 miliony dolarów na SDF od Stripe na samym początku plus kilka innych późniejszych rund finansowania w podobnym rzędzie wielkości).
Co więcej, Ripple może otrzymać zastrzyki gotówki, odblokowując XRP, które posiada (obecnie posiada 60 miliardów XRP przy obecnie około 0,358 USD za każdy XRP).

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 5 / 5. Licznik głosów 3

Oceń artykuł jako pierwszy!