Kupno Litecoin

Zastanawiasz się jak i gdzie kupić Litecoin (LTC)?

Interesuje Cię łatwe kupno Litecoin za złotówki, dolary, euro i funty.

Kupno Litecoin (jednej z pierszych kryptowalut) dostępne jest na różnych giełdach kryptowalut. Zarówno na polskiej giełdzie kryptowalut Zonda jak również na innych zagranicznych giełdach.

Zanim jednak zdecydujesz się na kupno Litecoina (LTC) warto zapoznać się z tym czym wyróżnia się ta waluta elektroniczna. Konstrukcja technologiczna sieci blockchain Litecoina jest bardzo podobna do Bitcoina z tą różnicą, że opracowano ją w taki sposób aby była bardziej wydajna. Uzyskano 4 krotnie większą szybkość przesyłania i przetwarzania bloków w porównianiu z Bitcoinem. To właśnie zwróciło uwagę pierwszych inwestorów.

Litecoina udostępniono w 2011 roku, kiedy zakup Bitcoina był już możliwe i niedługo później okrzyknięto “cyfrowym srebrem”. Obecnie kupno Litecoin możliwe jest między innymi na giełdzie kryptowalut Zonda. Jeśli masz wątpliwości czy to dobry moment na inwestowanie w kryptowaluty to może warto rozważyć pewniejsze walory jakimi są zdecydowanie akcji spółek dywidendowych notowanych na polskiej GPW.

Rejestracja – giełda Bitcoin i giełda kryptowalut Zonda

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

litecoin-logo-polska-giełda-kryptowalut
Kupno Litecoina (LTC)

Dlaczego warto rozważyć kupno Litecoin?

Litecoin to szyfrowana waluta elektroniczna oparta o sieć blockchain oraz system peer-to-peer. Bloki przetwarzane są w 2,5 minuty co oznacza, że transakcje są czterokrotnie szybsze niż Bitcoina (10 minut). Sieć Litecoin zaprojektowana została w ten sposób aby można było wydobyć 84 mln Litecoinów co oznacza, że docelowo będzie ich około 4 razy więcej niż Bitcoina. Twórcą kryptowaluty Litecoin jest Charlie Lee, który wcześniej pracował w Google, a następnie był dyrektorem w jednej z największych giełd Bitcoin – Coinbase. Z względu na chińskie pochodzenie twórcy Litecoina, nazywa się ją też czasem “chińską kryptowalutą”. Ta waluta cyfrowa  jest internetową walutą peer-to-peer, która umożliwia dokonanie błyskawicznej wysyłki na całym świecie, przy stosunkowo niskim koszcie. Litecoin to w pełni zdecentralizowany system transakcyjny, a jego funkcjonowanie nie jest nadzorowane przez jakichkolwiek administratorów. Kontrolę stanowi sam system oraz użytkownicy, którzy z niego korzystają. Ciekawe czy ze względu na bliskość regionalna pochodzenia wejdą we współpracę z jakimś większym producentem elektroniki jak Huawei, Xiaomi, Samsung czy LG wywodzącym się z Azji. Więcej szczegółowych informacji na temat tego projektu znajdziecie na stronie litecoin.org Wartym podkreślenia jest fakt iż Litecoin jest otwarto-źródłowym programem, dostępnym na licencji MIT/X11. Dzięki czemu możliwe jest uruchamianie, modyfikowanie czy kopiowanie oraz rozpowszechnianie go, nawet w przypadku zmodyfikowanych wersji systemu. Wszystko publikowane jest w transparentny sposób, dlatego można niezależnie weryfikować pliki wykonywalne oraz ich kod źródłowy.

Zonda – polska giełda bitcoin i polska giełda kryptowalut – rejestracja konta:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

kryptowaluta-litecoin-ltc-kurs

Kryptowaluta Litecoin – gdzie kupić?

W maju 2018 roku kupno Litecoina możliwe było w cenie między 120 a nawet 180 dolarów a jego kapitalizacja wynosiła ponad 6 mld dolarów.

Wielu analityków jest zgodnych, że Litecoin będzie jedną z kilkunastu kryptowalut, które wejdą do powszechnego użycia. Głównie ze względu na to, że jest to pierwsza waluta elektroniczna w której znacząco poprawiono szybkość i technologie (w stosunku do Bitcoina) a jednocześnie Litecoin powstał stosunkowo wcześnie i stał się jedną z najpopularniejszych kryptowalut na giełdach. Tym samym warto wziąć pod uwagę kupno Litecoina jako jednej z podstawowych walut altrernatywnych. Dla wielu to po prostu jedna z najlepszych kryptowalut. Inne możesz poznać tutaj.

Gdzie jeszcze można kupić Litecoin (LTC)?

Kupno Litecoina jest możliwe na większości największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut np.

Binance (kupno Litecoin za inne kryptowaluty)

OKEx
Coinbase (najlepsza giełda kryptowalut!, kupno Litecoin możliwe za dolary)
Cryptopia
HitBTC
ZB.COM
Simex
Bitfinex (gdzie kupić Litecoin za dolary)
Huobi
Bittrex 
GDAX (obecnie Coinbase – platforma handlu i wymiany kryptowalut z USA)
EXXEXX
BCEX
bitFlyer (umożliwia zakup Litecoin (LTC) za euro)
Bitstamp
Kraken (umożliwia kupno Litecoin za dolary)
KuCoin 

Darmowa rejestracja – polska giełda bitcoin i giełda kryptowalut – Zonda:

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Kupno Litecoina za euro, dolary, funty i złotówki

Jak widzisz kupno Litecoin (LTC) nie jest wcale takie trudne jak by się wydawało. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym gdzie kupić ripple lub inne kryptowaluty takie jak ether czy bitcoin, zapraszamy do lektury innych naszych artykułów. Na pewno Litecoin to nie jest zwykły złom, który można od tak odsprzedać hurtowo w jakimś miejscu, a przynajmniej raczej nie ma to sensu.

W tworzeniu treści wspiera nas polska giełda kryptowalut – Zonda

Zakup Litecoina (LTC) - pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Co to jest Litecoin?

  To szyfrowana, anonimowa i zdecentralizowana waluta elektroniczna. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej znanych kryptowalut. Często określana mianem cyfrowego srebra. 

 • Jak kupić Litecoin (LTC)?

  Jednym z najprostszych i najwygodniejszych sposobów na zakup Litecoina jest rejestracja bezpłatnego konta na jednej z giełd kryptowalut np. Zonda, a następnie po weryfikacji konta i przelaniu środków będziecie mogli dokonać zakupu Litecoin (LTC).

 • Gdzie kupić Litecoina?

  Zakup Litecoin umożliwia praktycznie każda polska i zagraniczna giełda kryptowalut. Wystarczy zarejestrować konto (zazwyczaj bezpłatne), przelać środki i dokonać transakcji kupna Litecoin.

 • Gdzie możliwy jest zakup Litecoina (LTC) za złotówki?

  Zakup Litecoin za złotówki oraz inne waluty klasyczne (FIAT) umożliwia polska giełda kryptowalut - Zonda.