Kupno Ripple – polska giełda kryptowalut

Kupno Ripple (XRP)

Gdzie kupić Ripple? Kupno Ripple za euro, dolary, funty i złotówki

Wielu inwestorów swoją początkową uwagę kieruje w stronę kupna Ripple (XRP), które jest obecnie 3 pod kątem wielkości kapitalizacji kryptowalutą na świecie. Ripple jest jedną z pierwszych kryptowalut na świecie. Pracę nad nią rozpoczęto już w 2004 roku a pierwsze transakcje wykonane zostały w 2012 roku. Ze względu na swoją technologię Ripple zwróciło uwagę największych instytucji na świecie. Obecnie kupno Ripple umożliwia polska giełda kryptowalut – giełda BitBay. Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk.

gdzie kupić ripple?

Dlaczego warto rozważyć kupno Ripple?

Protokół do płatności Ripple (nazywany bywa także Ripple Transaction Protocol (w skrócie RTXP)) nie jest typowym rozwiązaniem blockchain ale działa bardzo podobnie. Dlaczego sam Ripple wzbudza takie zainteresowanie i coraz większą chęć kupna u inwestorów? Zapewne dlatego, że jest wielokrotnie szybszy (przetwarzanie transakcji trwa kilka sekund) oraz tańszy od innych kryptowalut. Po drugie ponieważ korzysta już z niego wiele znanych i cenionych instytucji finansowych (Santander, UniCredit czy Narodowy Bank Abu Dhabi). Oprócz tego planują go wdrożyć również banki w Japonii.

RippleNet wykorzystywane jest obecnie przez np. American Express do przekazywania transakcji bez użycia kart. Jest to w pewnym sensie konkurencja dla obecnego systemu SWIFT. Ponadto władze Ripple mają ambitne plany rozszerzania partnerstw i podmiotów współpracujących (głównie z branży bankowej i finansowej) np. z MUFG (Japonia), BBVA (Hiszpania), SEB (Szwecja), Akbank (Indie), YES Bank (Indie), Axis Bank (Indie). Pośród tych instytucji Ripple ma bardzo dobre opinie.

BitBay – polska giełda bitcoin i polska giełda kryptowalut – rejestracja konta:

Kupno Ripple
Kryptowaluta Ripple

Giełda kryptowalut i giełda Bitcoin, które umożliwiają kupno Ripple

Kupno kryptowaluty Ripple (XRP) możliwe było za 0,55 do 0,9 dolara. Łączna kapitalizacja tej waluty cyfrowej na giełdach przekracza 23 mld dolarów.

Analitycy w przypadku Ripple są zgodni. Jest to jedna z walut cyfrowych. która na długo zakorzeni się w naszych systemach płatniczych dlatego na pewno warto rozważyć jej kupno już dziś gdyż z czasem może zyskiwać na wartości. Biorąc pod uwagę, że projekt Ripple ma już konkretne komercyjne zastosowania obecnie stawia go na czele najciekawszych i najlepszych kryptowalut na świecie. Jeśli będzie nadal rozwijał się w takim tempie inwestorzy na pewno w przyszłości będą zadowoleni z kupna Ripple dziś.

Gdzie jeszcze można kupić Ripple (XRP)?

Kupno Ripple jak również kupno kryptowalut możliwe jest na większości międzynarodowych platformach wymiany i handlu walutami elektronicznymi. Oprócz wspomnianej powyżej polskiej giełdy kryptowalut między innymi na tych giełdach:

Binance
OKEx
Cryptopia
Bittrex
Coinbase
BCEX
HitBTC (Bitcoin giełda)
ZB.COM
Simex
bitFlyer
Bitstamp
Kraken (duża giełda Bitcoin z USA)
KuCoin
Bitfinex (gdzie kupić Ripple za dolary)
Huobi
GDAX (obecna nazwa to Coinbase. Kupno Ripple (XRP) dostępne za USD)

Jak widzisz kupno Ripple wcale nie jest takie trudne jak by się mogło wydawać. Teraz już wiesz dokładnie gdzie kupić Ripple (XRP). Zapraszamy również do lektury innych naszych artykułów z których dowiesz się np. gdzie kupić Litecoin albo inne kryptowaluty.

Te i inne waluty elektroniczne udostępnia polska giełda bitcoin BitBay