Kupno Ethereum

Gdzie kupić Ethereum? Kupno Ethereum za złotówki, euro i dolary - krok po kroku!

Kupno Ethereum

Interesuje Cię kupno Ethereum ale nie wiesz jak się do tego zabrać i jak zacząć?

Nie wiesz gdzie kupić Ethereum?

Jedną z najważniejszych kryptowalut, której kupno warto rozważyć na samym początku jest Ethereum. Zanim przejdziemy do informacji gdzie kupić ethereum podamy wam kilka informacji na temat tej waluty cyfrowej. Jej twórcą jest Vitalij Buterin, rosyjski programista, który wcześniej pracował przy pierwszej kryptowalucie – Bitcoinie. Ethereum uruchomiono w 2013 roku. Kupno Ethereum (ETH) było możliwe poprzez publiczną emisję. Obecnie również można pozyskać te monety zarówno “użyczając” moc obliczeniową swojego komputera do przetwarzania sieci blockchain jak również po prostu dokonać zakupu na giełdzie kryptowalut. Wystarczy wejść w poniższy przycisk i zarejestrować bezpłatne konto na największej polskiej giełdzie kryptowalut:

Ethereum kupno
gdzie można kupić ethereum?

Kryptowaluta Ethereum (ETH) - dodatkowe informacje

Uściślając Ethereum to platforma i sieć blockchain w której jednostką płatniczą jest 1 Ether. Bardzo często korzystają z niej programiści, którzy wykorzystują ją do płatności za usługi. Dla przykładu w sieci Ethereum działa wiele innych kryptowalut, które można wymieniać na ETH. Możliwe jest również tworzenie aplikacji i zawierania tzw. smart contracts. Ethereum obecnie znajduje się na czele w wielu rankingach najlepszych kryptowalut.

Kupno Ethereum w maju 2018 możliwe było w cenie 600-700 dolarów za sztukę gdzie na przełomie 2017/2018 roku dochodziła nawet do 1400 dolarów. Kapitalizacja w maju 2018 roku przekraczała 62 mld dolarów co sprawiało, że była to druga co do wartości kryptowaluta na świecie. Warto zwrócić uwagę, że kryptowaluta Ethereum od dłuższego czasu znajduje się na drugim miejscu w chińskim oficjalnym rankingu najciekawszych i najlepszych kryptowalut. 

kupno ethereum
gdzie kupić ethereum?

Dlaczego warto rozważyć kupno Ethereum?

Ethereum jest bardzo istotnym środkiem płatniczym na międzynarodowych giełdach kryptowalut. Na zagranicznej giełdzie kryptowalut Binance Ethereum można wymienić na kilkaset różnych innych kryptowalut. Więc każdy początkujący inwestor powinien rozważyć kupno Ethereum (ETH) chociażby z tego względu. Coraz więcej różnych projektów korzysta z łańcuchów bocznych (sidechain) do tworzenia własnych tokenów kryptowalutowyc np. ERC-20. To sprawia, że jest to rozwiązanie, które posiada normalne zastosowania użytkowe czego nie można powiedzieć o wielu innych przedsięwzięciach kryptowalutowych.

Ta waluta cyfrowa boryka się również z różnymi problemami. Jednym z nich jest rosnąca wielkość sieci blockchain obsługujących tą kryptowalutę oraz transakcji w nich zawartych. Potrzebne są zatem poprawki technologiczne albo narastająca moc obliczeniowa aby transakcje nie następowały wolniej niż dotychczas.

Nie będziemy tutaj bardziej szczegółowo opisywali specyfikacji technicznej tej sieci blockchain i waluty elektronicznej. Niemniej reasumując uważamy, że kupno Ethereum można rozważyć od razu w pierwszych krokach na giełdach kryptowalut.

ethereum (eth)

Gdzie jeszcze można kupić Ethereum?

Kupno Ethereum jest możliwe na wielu różnych platformach handlu walutami elektronicznymi, poniżej przedstawiamy listę największych lub najbardziej popularnych międzynarodowych giełd kryptowalut:

OKEx

Cryptopia (giełda kryptowalut w Nowej Zelandii)

Bitfinex (gdzie kupić ethereum za dolary (USD))
Huobi
GDAX
EXXEXX
BCEX
HitBTC (giełda kryptowalut/Bitcoin z Hong Kongu)
ZB.COM
Simex
bitFlyer (platforma handlu walutami elektronicznymi w Japonii)
Bitstamp
Kraken (amerykańska giełda Bitcoin)
KuCoin
Bittrex 
Coinbase – najlepsza giełda kryptowalut (kupno Ethereum za dolary)

kupno ethereum

Podsumowanie – gdzie kupić Ethereum?

Większość tych giełd kryptowalut są dostępne tylko w anglojęzycznych wersjach i nie umożliwiają płatności za kupno kryptowaluty Ethereum w zwykłych walutach a jedynie umożliwiają ich “wymianę” na inne waluty cyfrowe. Jeśli interesuje Cię kupno Ethereum na polskojęzycznej giełdzie oraz support w języku polskim wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie polska giełda BitBay.

Jak widzisz zakup ether nie jest takie trudne jak może się wydawać na początku. Jeżeli zainteresował Cię ten temat zapraszamy do rejestracji swojego konta na jednej z giełd kryptowalut. Warto zwrócić uwagę, że od wielu miesięcy Ethereum znajduje się w czołówce (1-3 miejsce) w rankingach najlepszych kryptowalut. Tego niestety nie można powiedzieć o pierwszej kryptowalucie Bitcoinie. Choć to on nadal jest najpopularniejszy na rynku a jego cena ciągle rośnie. Nie wiesz gdzie możliwe jest kupno bitcoin za złotówki, euro czy inne waluty tradycyjne FIAT. Zapraszamy do lektury tego artykułu. Z niego dowiesz się wszystkiego na ten temat.

gdzie kupić ethereum?

Ethereum (ETH) to projekt znany nawet osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z technologią blockchain oraz kryptowalutami. Jego wartość rynkowa stale plasuje go w czołówce największych kryptowalut zaraz za Bitcoinem. Skąd wzięła się popularność Ether? Po pierwsze to jeden z pierwszych projektów. Po drugie ma realne zastosowanie w postaci udostępniania bocznych bloków do tworzenia własnych projektów i tokenów. To sprawia, że Ethereum jest prawdziwym eterem dla rynku szyfrowanych walut elektronicznych. Również użytkownicy i czytelnicy naszej strony gielda-kryptowaluty.pl w pewnym sensie potwierdzają to swoją obecnością na tej podstronie. Jest ona jedną z najbardziej popularnych na całej naszej witrynie. W ten sposób zrozumieliśmy jak ważne i popularne wśród użytkowników jest Ethereum.