Kupno Bitcoin Cash

Kupno Bitcoin Cash - giełda bitcoin czy giełda kryptowalut?

Uważasz, że Bitcoin jest gorszy technologicznie i dlatego zainteresowałeś się kupnem Bitcoin Cash?

Na początek przybliżymy skąd właściwie wziął się Bitcoin Cash. Kryptowaluta Bitcoin Cash (BCH) powstała w 2017 roku i od razu wzbudziła olbrzymie zainteresowanie inwestorów. Jej głównym założeniem było poprawienie technologii sieci blockchain na której oparty był sam Bitcoin. W tym celu powiększono bloki dzięki temu sieć stała się bardziej pojemna, szybsza i tańsza. Kupno Bitcoin Cash umożliwia polska giełda kryptowalut – BitBay. Rejestracji darmowego konta można dokonać klikając w poniższy przycisk:

Początki Bitcoin Cash

Początkowo kupno Bitcoin Cash możliwe było po 200-300 dolarów. Obecnie cena oscyluje w okolicach 1000 dolarów. Bitcoin Cash należy obecnie do 5 największych i najpopularniejszych kryptowalut. Jego kapitalizacja przekracza 17 mld dolarów. Łańcuchy Bitcoina (BTC) i Bitcoina Cash (BCH) do 1 sierpnia 2017 były takie same tym samym, każdy kto posiadał Bitcoiny przed 1 sierpnia 2017 po rozłamie otrzymał dokładnie taką samą ilość BTC oraz BCH.

Wielu analityków i inwestorów kryptowalutowych dostrzega coraz częściej przestarzałość pierwszej waluty cyfrowej – Bitcoina. Dlatego też, obie te waluty cyfrowe powstałe po rozłamach w kodzie Bitcoina, czyli Bitcoin Cash i Bitcoin Gold, cieszą się coraz większą popularnością a wielu typuje ich na naturalnego następcę Bitcoina na światowych giełdach kryptowalut. Zatem na pewno warto rozważyć kupno Bitcoin Cash lub Bitcoin Gold gdyż wiele wskazuje na to, że jego cena będzie nadal rosła.

Rejestracja – gielda kryptowalut – BitBay

Na czym polegał rozpad pierwszej kryptowaluty Bitcoina na dwie?

Kupno Bitcoin Cash dostępne jest na wielu międzynarodowych giełdach kryptowalut (popularnie nazywanych też giełdami Bitcoin). Niestety spora część umożliwia jedynie wymianę np. Bitcoina czy Ethereum na Bitcoin Cash. Poniżej znajduje się lista giełd kryptowalutowych, które w ostatnim czasie notowały największe obroty Bitcoin Cash:

OKEx, EXXEXX, HitBTC (Bitcoin giełda), Bitfinex, Huobi, Bit-Z, platforma Binance (największa giełda kryptowalut), GDAX (obecnie Coinbase popularna giełda walut cyfrowych w USA), RightBTC, Bibox, Bithumb, Allcoin, YoBit. Można powiedzieć, że działają one na zbliżonej zasadzie jak sklepy internetowe z różnymi produktami np. sklep BHP online czy też inne podobne pozwalające na transakcje skupu lub sprzedaży poszczególnych kryptowalut.

Zatem co lepsze – duża giełda Bitcoin czy międzynarodowa giełda kryptowalut?

Jeśli szukasz informacji na temat możliwości i miejsc gdzie można zaopatrzyć się w inne bardziej niszowe kryptowaluty zapraszamy do lektury innych artykułów z których dowiesz się np. gdzie kupić EOS za dolary amerykańskie lub wymienić za inne kryptowaluty.