Kryptowaluty

Kryptowaluty

kryptowaluty aktualności

Kryptowaluty – rozważania i aktualności

Tworzenie artykułów dotyczących tematyki kryptowalut bywa interesujące ale także kłopotliwe. Rynek walut cyfrowych jest nowym i bardzo innowacyjnym. Dynamicznie zmieniają się technologie i zastosowania w poszczególnych projektach. Niektóre przedsięwzięcia niestety nie wytrzymują próby czasu i znikają z rynku. Inne okazują się zwykłymi oszustwami, które miały na celu jedynie wyciągnięcie pieniędzy od użytkowników. Część projektów zaś dynamicznie się rozwija znajdując kolejne ciekawe zastosowania w różnych branżach.

To wszystko sprawa, że niektóre informacje płynące z rynku są niezwykle interesujące jak np. to, że portal Facebook wprowadzi swoją kryptowalutę Libra, a inne zupełnie odwrotnie np. zakończenie działalności giełda Bitmarket czy Coinroom, które spowodowały straty oszczędności wielu użytkowników.

Niemniej dużo interesujących informacji dostarcza często polska giełda kryptowalut – BitBay. Zazwyczaj chodzi tu o wprowadzanie do obrotu nowych walut cyfrowych.

kryptowaluty aktualności
kryptowaluty i giełdy
aktualności kryptowalutowe
pozytywne informacje
wzrost cen altcoinów
inwestorzy kryptowalutowi
regulacje prawne kryptowaluty

Jakie napływają pozytywne informacje dotyczące kryptowalut?

Na początek zajmijmy się pozytywnymi aspektami oraz sygnałami, które mogą płynąć z rynku. Poniżej wymieniamy kilka najważniejszych z nich:

 • Pierwszy i chyba najważniejszy dla wszystkich inwestorów to wzrost kursu cen poszczególnych kryptowalut znajdujących się w portfelu inwestora;
 • Nowe implementacje poszczególnych projektów i technologii do bieżących zastosowań;
 • Wprowadzenie w obrębie nowego projektu nowych rozwiązań technologicznych np. SDK czy łańcuchy boczne;
 • Wzmianki o poszczególnych projektach w mediach branżowych;
 • Zainteresowanie konkretnymi projektami przez znanych inwestorów indywidualnych lub instytucjonalnych;
 • Oficjalne zaakceptowanie użycia kryptowalut w poszczególnych krajach;
 • Wprowadzanie przyjaznych regulacji prawnych;

Można powiedzieć, że w tych 7 punktach zebraliśmy najważniejsze pozytywne aspekty i tematy będące najciekawszymi pozytywnymi aspektami pojawiającymi się jako aktualności kryptowalutowe.

Dobre informacje dostarcza często polska giełda bitcoin – BitBay np. wprowadzanie nowych języków na platformie. Oczywiście gdy tylko pojawiają się pozytywne sygnały wówczas kupno kryptowalut zaczyna nabierać większego sensu a ludzie szybko starają się nabyć poszczególne tokeny.

Giełda kryptowalut i giełda bitcoin – BitBay oraz Binance raczej publikują dobre newsy.

Negatywne aspekty w aktualnościach kryptowalutowych

W ostatnich miesiącach i przez praktycznie dwa ostatnie lata rynek walut cyfrowych nie rozpieszczał inwestorów pozytywnymi informacjami. Do tych najgorszych przytrafiających się inwestorom można zaliczyć:

 • Spadki (często bardzo gwałtowne) kursu cen poszczególnych kryptowalut;
 • Oszustwa związane z ICO lub prowadzeniem projektów;
 • Publikacja fake news;
 • Nagła i niezapowiedziana likwidacja giełd kryptowalut;
 • Brak praktycznych zastosowań konkretnego projektu;
 • Nieprzychylne komunikaty mediowe;
 • Negatywne regulacje prawne oraz niechęć rządzących do rynków kryptowalutowych;

Jak widzicie tematyka kryptowalut jest bardzo zawiła i skomplikowana. Często może budzić skrajne emocje. Począwszy od stagnacji i stabilizacji po hurra optymistyczne, entuzjastyczne wydarzenia oraz skoki cen po głębokie i gwałtowne spadki lub informacje o oszustwach. Ostatnią tego typu złą o wiadomością było to, że zamknięta została polska giełda kryptowalut Coinroom.

waluty elektroniczne
spadki cen kryptowalut
spadki bitcoina
smutek inwestora kryptowalutowego
aktualny kurs bitcoina
gdzie płacić bitcoinami?

Giełda kryptowalut | giełda Bitcoin (BTC) – aktualna sytuacja na rynkach kryptowalutowych

Na przełomie ostatnich kilku miesięcy sporo działo się na rynkach kryptowalutowych. Aktualności płynące ze świata zwłaszcza w kwietniu były bardzo optymistyczne. Po wielu miesiącach spadków i stagnacji, kurs pierwszej kryptowaluty – Bitcoina, wystrzelił w górę. Z poziomu 3300-3500 do 4000 dolarów dotarł do ceny 13000 dolarów za sztukę. Oznacza to wzrost o około 300-400%!

W tym momencie jednak nic nie zapowiada ataku na historyczne szczyty. Cena oscyluje w okolicach 10000 dolarów. Eksperci również nie są zgodni jak będzie dalej wyglądały wykresy Bitcoina. W naszej opinii wiele zapowiada spadki do poziomu cenowego 6000-7000 dolarów. Czy tak będzie? Zobaczymy. Ten rynek jest bardzo nieprzewidywalny i zmienny.

Co z alternatywnymi kryptowalutami tzw. altcoinami?

Tutaj sytuacja wygląda różnie. W zależności od projektu wykresy zdają się wykazywać lekki trend wzrostowy np. Ethereum, Litecoin czy EOS. W miarę dobrze prezentują się też Bitcoin Cash oraz NEO. Patrząc z punktu widzenia inwestycji długoterminowych obecnie może to być dobry moment na zaopatrywanie się w te altcoiny. Niewątpliwie największymi pozytywnymi zaskoczeniami ostatnich miesięcy są Binance Coin oraz Chain Link, które mocno poszły do góry.

Binance Coin od wielu miesięcy utrzymuje się w silnym trendzie wzrostowym. Warto obserwować tą kryptowalutę gdyż jest jedną z niewielu obecnie, która posiada realne praktyczne zastosowanie w postaci wspierania rozliczeń na jednej z największych światowych giełd kryptowalut – Binance.

Ciekawe czy swoją kryptowalutę stworzy kiedyś polska gielda kryptowalut BitBay?

Co z innymi altcoinami? Giełda Bitcoin i giełda kryptowalut

Tutaj w wielu przypadkach nie mamy dobrych informacji. Wiele różnych kryptowalut, których cena rosła jak na drożdżach podczas ostatniej hossy, obecnie sięga kolejnych dołków np. Lisk czy Gamecredits (które chyba powoli można zacząć uznawać za walutę martwą, gdyż nie dość, że nie ma żadnych zastosowań w grach ale także nie jest rozwijana). W przypadku Lisk ostatnio też nieco ciszej jeśli chodzi o rozwój projektu i próżno szukać obiecywanych kolejnych wersji rozwiązań a cena idzie ciągle w dół. Kupno tych kryptowalut umożliwia np. polska giełda bitcoin BitBay choć my nie rekomendujemy inwestowania w te walory.

Niemiłą niespodzianką dla inwestorów jest też chyba Ripple (chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego gdzie kupić Ripple?) , które obecnie oscyluje w okolicach wielomiesięcznych oraz wieloletnich dołków. Czy wybiją się z dna? Czy i kiedy ewentualnie nadejdzie kolejna hossa na altcoinach? Tego chyba nie wie nikt. Mamy taką cichą nadzieję, że wydarzy się to niebawem. Być może jeszcze w tym roku. Tego Wam wszystkim życzymy!

Dziękujemy za przygotowanie tego artykułu i wsparcie w tworzeniu treści na naszą stroną internetową dla firmy Evolve Poznań – treści i artykuły, które dobrze się czyta i posiadają dobry content.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *