Kryptowaluty i giełdy – aktualności wrzesień 2019

Kryptowaluty i giełdy – aktualności wrzesień 2019

kryptowaluty i giełdy

Zapraszamy do lektury najnowszych aktualności kryptowalutowych z kraju i ze świata.

Cena Bitcoina w ostatnich dniach spada. Niestety atak na historyczne maksima był nierealny. Czy bitcoin jeszcze w tym roku osiągnie swoje szczyty cenowe? Wygląda na to, że przestaje to być realne. Obecna cena to około 7900 dolarów za 1 bitcoina co oznacza, że wybite dołem zostały – zarówno bariera psychologiczna na poziomie 10000 dolarów (dość długo popyt bronił tego poziomu), jak również wsparcie techniczne w okolicach 9300 i 8600. To prawdopodobnie oznacza dalsze spadki. Świece tygodniowe i miesięczne potwierdzają dalszy scenariusz spadkowy. W tym momencie wygląda to na koniec pierwszej fali spadkowej lub koniec 3 fali spadkowej. Kolejną strefą popytową będą poziomy między 6000-6300 dolarów za jednego Bitcoina.

Jako, że wielu z was handluje w złotówkach to szybko przeliczamy wartości. Polska giełda Bitcoin – Bitbay – umożliwia obecnie kupno Bitcoina w cenie 31500 zł za sztukę. Natomiast szacowany przez nas zakres korekty to około 22000-23000 zł.

 

 

 

błyskawica

Lightning network bitcoina zyskuje coraz większą popularność. Sieć, która umożliwia byłyskawiczne transakcje btc. Liczba węzłów LN przekroczyła 10 tysięcy jednak daleko jej do pobicia właściwej sieci Bitcoina, która obecnie stanowi około 56 000 węzłów. Niestety w ostatnim czasie sieć ta wykazuje minimalne spadki (1-2%) ilości transakcji i użytkowników. 

Dodatkowo niedawno poprawione zostały wykryte luki w tym systemie, które umożliwiały przejęcia środków przez osoby niepowołane.

Wedle informacji od instytucji finansowej BBShares, która zajmuje się inwestycjami w kryptowaluty, rośnie ilość inwestorów w Azji zainteresowanych lokowaniem swoich oszczędności w cyfrowe aktywa. Chodzi tutaj nie tylko o inwestorów indywidualnych ale również instytucjonalnych co może stanowić poważny sygnał o tym, że technologia ta może mieć dobrą przyszłość i że za jakiś czas czekają nas wzrosty cen. Co ciekawe już jakiś czas temu polska giełda kryptowalut BitBay wprowadziła język chiński jako jeden z obsługiwanych.

aktualności kryptowalutowe azja
portfel krypto

Giełda Bitcoin | giełda kryptowalut – informacje

Na całym świecie rośnie liczba portfeli do przechowywania kryptowalut. Liczba ta wedle szacunków wzrosła z około 8 milionów w 2016 roku do około 40 milionów w pierwszej połowie 2019 roku. Wzrosty ilości portfeli są najmocniej skorelowane ze wzrostami cen. Sam wybór portfeli kryptowalutowych jest coraz większy. Dostępne są zarówno portfele cyfrowe jak i te bezpieczniejsze sprzętowe.

Wielu użytkowników trzyma swoje środki na platformach handlu i wymiany bitcoina. Nie jest to jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie. Oczywiście różne podmioty np. polska giełda kryptowalut BitBay umożliwia trzymanie środków, to jedynym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest szybkość dostępu do sprzedaży w przypadku np. gwałtownych spadków gdyż przelew z portfela na giełdę kryptowalut może zająć kilka do kilkunastu czy kilkudziesięciu minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *