Kryptowaluta EOS

Jedną z najmłodszych kryptowalut na rynkach światowych jest kryptowaluta eos, która powstała 1 lipca 2017 roku. Ta młoda kryptowaluta jest już bardzo popularna. Jakie były jej początki i na jakich mechanizmach jest oparta?

kupno-kryptowalut

Rys historyczny

Projekt Eos powstał 1 lipca 2017 roku za sprawą zespołu doświadczonych programistów, działających na rzecz block.one. Swoją siedzibę ma na Kajmanach, a sama firma dostarcza rozwiązania i usługi informatyczne głównie dla sfery biznesowej, oparte na łańcuchach bloków. Można powiedzieć, że eos jest dziełem profesjonalistów w dziedzinie kryptowalut, o czym świadczy fakt, że ta wirtualna waluta została dopracowana do najdrobniejszych szczegółów.

Czym jest eos?

Podstawą funkcjonowania kryptowaluty eos jest technologia blockchain. Ma ona zdecentralizowany system operacyjny i pozwala na wygodną obsługę aplikacji komercyjnych.  Tym, co ją wyróżnia, jest brak opłat transakcyjnych, w zamian za współwłasności sieci. Użytkownik, który zechce przeprowadzić transakcje przy użyciu eos, nic za to nie zapłaci, ale wykupując token EOS stanie się właścicielem części sieci kryptowalutowej i ma prawo do korzystania z jej zasobów, w sposób proporcjonalny do posiadanego udziału.

W eos przywiązuje się wysoką wagę do bezpieczeństwa, dlatego wprowadzono odpowiednie systemy obronne, aby eos było w stanie odeprzeć ataki typu DdoS.

Struktura tokenu EOS jest otwarta i opiera się na dokumentacji OS – open source, zaś sam token opiera się o sieć Ethereum. Przesyłanie monet EOS wiąże się z koniecznością poniesienia opłat, które pobierane są przez sieć ETH.

Specyfikacja eos

Przyjmuje się, że podaż monet EOS wyniesie 2 000 000 000. Istotą kryptowaluty eos jest jeden zdecentralizowany algorytm konsensusu – Delegated Proof of Stake (DPOS), który spełnia wymagania wydajnościowe dla aplikacji na blockchainie. Zgodnie z takim algorytmem wszyscy, którzy posiadają tokeny EOS, mogą wybierać producentów bloków poprzez ciągły system głosowania. Każdy użytkownik może brać udział w produkcji bloków, a to, ile ich wyprodukuje decyduje o proporcjonalnej liczby całkowitej otrzymanych głosów, w stosunku do wszystkich innych producentów.

kryptowaluta eos

Zastosowanie eos

Kryptowaluta eos jest najczęściej wykorzystywana w Azji. Świadczy o tym fakt, że notuje wysokie obroty na chińskich i koreańskich giełdach, a na koniec 2017 roku zajęła wysokie, 10 miejsce w rankingu cenionych kryptowalut, pod względem swej kapitalizacji.

Eos wprowadziło wraz ze swoim oprogramowaniem zupełnie nową architekturę blockchain. Jej twórcy położyli w niej nacisk na to, aby umożliwiała ona pionowe i poziome skalowanie zdecentralizowanych aplikacji. Możliwe było to do osiągnięcia dzięki stworzeniu konstrukcji podobnej do systemu operacyjnego, czyli środowiska, w którym można budować aplikacje. Użytkownicy eos mają oprogramowanie, w którym zakładają konta, uwierzytelniają rejestrację, mają zapewnione bazy danych, szeregowanie aplikacji i komunikację asynchroniczną w setkach rdzeni procesora.

Wszystko to doprowadziło do tego, że eos ma architekturę blockchain, która jest zdolna do skalowania się do milionów transakcji w każdej pojedynczej sekundzie. W eos nie ma opłat transakcyjnych dla użytkowników, a oni sami mogą w szybki i łatwy sposób wdrażać zdecentralizowane aplikacje.

Oprogramowanie kryptowaluty eos – EOS.IO pozwala na tworzenie bloków co 3 sekundy i zawsze tylko jeden producent jest upoważniony do wyprodukowania bloku w danym momencie. Jeśli tego nie zrobi, blok dla tego przedziału jest czasowo pomijany. Kiedy jeden bądź więcej bloków jest pominiętych, istnieje 6 lub więcej sekund przerwy w łańcuchu bloków. Warto podkreślić, że tworzenie bloków odbywa się w rundach, z których każda zawiera 21 bloków. Pociąga to za sobą konieczność wyłonienia w każdej rundzie, na samym początku 21 unikalnych użytkowników (producentów) bloków. Wygląda to w ten sposób, że 20 użytkowników, którzy mają największą ilość głosów, jest wybieranych automatycznie w każdej rundzie, a ostatni producent trafia do niej w ramach wyboru proporcjonalnego do liczby głosów w stosunku do innych producentów.

Jak pozyskać eos?

Inwestorzy zainteresowani kryptowalutą eos mogą ją pozyskać z giełd kryptowalutowych. Chcąc wziąć udział w dystrybucji eos trzeba mieć kompatybilny portfel Ethereum lub aplikację pozwalającą na tworzenie klucza prywatnego. Dystrybucja kryptowaluty eos rozpoczęła się 26 czerwca 2017 roku i trwała przez kolejne 341 dni. Eos można też wydobywać w ramach miningu. Więcej informacji o tej i innych kryptowalutach znajdziecie tutaj https://gielda-kryptowaluty.pl/gdzie-jak-kupic-kryptowaluty-kupno/

Zastrzeżenie: To jest sponsorowana zewnętrzna treść marketingowa. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść artykułu. Bądźcie ostrożni przy klikaniu w linki na stronach internetowych i zostawiając Wasze dane osobowe, pieniądze oraz dane wrażliwe na niepewnych portalach internetowych. Branża kryptowalut pełna jest oszustów i tzw. scamów. Samo inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem utraty całości kapitału lub jego większości.