Krwawi na rynku kryptowalut

Spadki wszystkich kryptowalut

Od dnia 14.04.2021 większość inwestorów kryptowalutowych nie ma zbyt dobrych nastrojów. Co prawda tego dnia Bitcoin osiągnął swoje historyczne maksima na poziomie 64500 dolarów za sztukę. Od tego momentu jednak Bitcoin notuje praktycznie nieprzerwanie spadki. W momencie pisania tego artykułu 23.04.2021 cena za 1 Bitcoina to 49750 dolarów. 

Głębokie spadki Bitcoina i co dalej?

Ostatnie głębsze osunięcie notowań przywracają standardowe pytanie “Co będzie dalej?”. Tąpnięcie w ostatnich dniach było prawdopodobnie jednym z najgłębszych w historii tego waloru dlatego nie jest jednoznaczne co wydarzy się dalej. Na wykresie nie wygląda na ten moment zbyt kolorowo dla entuzjastów Bitcoina. Cena od kilku dni się osuwa i nie widać znaczącego popytu przy tych cenach.

spadek ceny Bitcoina

Sytuacja na dłuższych, tygodniowych świecach moim zdaniem również nie wygląda wesoło i może zapowiadać dalsze spadki. Zatem w mojej subiektywnej ocenie przed nami dalsze spadki. 

świece tygodniowe bitcoin

Możliwe poziomy wsparć na jakich nastąpi odbicie to poziomy zniesienia Fibonacciego od całego impulsu czyli okolice 44700 dolarów na 0,382 zniesienia. To raczej dość pewny scenariusz spadkowy. Z tego poziomu może pójść mocniejsze odbicie. Jednak niższe poziomy zniesienia na 0,5 oraz 0,61, które dość często są rozgrywane na rynku kryptowalut, mogą stanowić poziomy, do których będzie dążył wykres.

zniesienie fibonacci bitcoin

Czy na innych kryptowalutach i tokenach też czekają nas spadki?

Większość znanych i lubianych kryptowalut również traci na wartości. Większość z nich ze znacznie większą dynamiką niż Bitcoin. Rynek kryptowalut krwawi… Czy jest tylko ranny czy może już konający? Jak zwykle nie mam dla was jednoznacznej odpowiedzi. Jednak wiem jedno, w tym momencie warto być poza rynkiem i obserwować. Cena Bitcoina oraz innych popularnych kryptowalut ma spory zakres do spadków więc inwestowanie w tym momencie uważam za skrajnie ryzykowne.

spadki cen kryptowalut

Wiele kryptowalut, które do niedawna mocno zyskiwały na wartości, teraz ponosi głębokie spadki i korekty rzędu 20-35% w 7 dni. Należą do nich np. Ripple (XRP), Polkadot, Dogecoin, Stellar czy Tron. Czy takie zawirowania będą w stanie przerwać tą piękną passę i hossę na rynku szyfrowanych walut cyfrowych? Czy może jednak taka korekta zadziała oczyszczająco na walory i pozwoli im wrócić do właściwego trendu wzrostowego. Tego dowiemy się w kolejnych dniach i tygodniach. Oczywistym jest, że nikt z nas nie zna przyszłości więc nie jesteśmy w stanie nigdy w pełni obiektywnie powiedzieć w jaką stronę pójdzie wykres. Czy wybije dynamicznie do góry czy jednak zachowa tymczasową tendencję spadkową.