Koniec gry – token Squid Game wyzerowany

Koniec gry – token Squid Game wyzerowany

kryptowaluta-squid-game

W ostatnich tygodniach na całym świecie głośno było o serialu Squid Game. Zyskał on sporą popularność na znanym portalu z serialami Netflix. W tym momencie Squid Game Od pewnego czasu docierały do nas informacje o tym, że powstał również token o tej nazwie. Szczerze powiedziawszy nawet nie zdążyliśmy zapoznać się bardziej szczegółowo z tym projektem, a okazało się, że było on kompletnym oszustwem. 1 listopada, w ułamku sekundy, cena spadła z 2800 dolarów praktycznie do 0. 

Ta krótka i spektakularna historia rozpoczęła się około 26 października, a początek notowań tego tokenu miał przy cenie około 0,019 dolara. Już kolejnego dnia cena przekroczyła 2 dolary za jeden SQUID co oznaczało bardzo duże wzrosty. Cena rosła w błyskawicznym tempie i już 29.10 przekroczyła wartość 10 dolarów USD. Z pewnością taka dynamika wzrostów wzbudziła rosnące zainteresowanie inwestorów. To z kolei prawdopodobnie przełożyło się na jeszcze większy szum medialny i zainteresowanie tym tokenem. W efekcie 1 listopada cena wzrosła do ponad 2800 dolarów za jeden SQUID co oznaczało niebagatelną kapitalizację rynkową ponad 2 miliardy dolarów. Jednak chwilę później cena w ułamku sekundy spadła do poziomu z początku notowań czyli 0,003 dolara USD.

Reakcje na taki obrót sprawy możecie zobaczyć w tym filmiku nagranym na żywo

 

W nieco późniejszym komentarzu twórcy tokena oświadczyli, że opuszczają ten projekt ze względu na rosnący stres z nim związany. Zakomunikowali, że są odpierali próby ataków hakerskich, a gwałtowny spadek ceny uniemożliwia dalszą pracę nad rozwojem projektu. W naszej ocenie był to jednak prawdopodobnie tylko zwykły SCAM tych osób. Prawdopodobnie to one, na górce, pozbyły się wszystkich posiadanych tokenów, a teraz zniknęły bez śladu. Pamiętajcie w świecie kryptowalut i tokenów musicie być bardzo ostrożni i nie dawać się nabierać na takie projekty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.