Jak znaleźć najciekawsze projekty kryptowalut?

Ludzie, którzy bardzo wcześnie odkryli, czym jest Bitcoin – jego ideę, technologię, jaka za nim stoi, oraz potencjał – o ile nie sprzedali za wcześnie, dzisiaj mogą cieszyć się dostatnim życiem. Wszak kiedyś BTC było wyceniane na ułamek Dolara – dzisiaj jest to już kilkadziesiąt tysięcy USD. Czasu niestety nie da się cofnąć, więc cała rzesza ludzi chciałaby odnaleźć projekt, który choć w małym stopniu powtórzy sukces kasowy najstarszej kryptowaluty. Dowodem, że jest to możliwe, są setki altów, których ROI (stopa zwrotu z inwestycji) kształtuje się nierzadko na poziomach, sięgających setek tysięcy procent. Wystarczy więc znaleźć projekt, który ma szanse wzrosnąć 10000x, poczekać i voilà! W praktyce jednak nie jest to takie proste, a sukces jest uwarunkowany ogromem różnych czynników.

najciekawsze-kryptowaluty-tokeny

W poszukiwaniu kryptowaluty, która zapłaci za wszystko…

Znalezienie wartościowego projektu nie należy do łatwych, zwłaszcza, że w tym momencie jest ich już ponad 10 000. Niektórych potrafi to bardzo zniechęcić, więc poszukując intratnej inwestycji wrzucają post na Facebooku, w którym pada proste pytanie: „W co zainwestować?”. Zadawanie takiego pytania na facebookowych grupach nie jest najlepszym pomysłem. Z jednej strony spotkamy się tłumem „fanboy’ów”, którzy polecą – oczywiście zupełnie przypadkowo – tę kryptowalutę, w jaką sami zainwestowali pieniądze. Z drugiej strony wyleją się żarty, hejt i irytacja bardziej doświadczonych inwestorów, którzy mają świadomość, że nie tędy droga. Koniec końców jednak, wszystko zależy od tego, jakie jest nastawienie osoby wrzucającej takiego posta. Po tym jak już poznamy kilka skrótowców kryptowalut, jakie polecili nam „eksperci” z portali społecznościowych, ZAWSZE należy wykonać własny research. Możecie także posiłkować się naszym autorskim rankingiem najlepszych kryptowalut. Zachęcamy do lektury.

Kolejnym miejscem, z którego tłumnie korzystają kryptowalutowi poszukiwacze jest YouTube. W ciągu ostatnich lat namnożyły się tam tysiące kanałów, które od czasu do czasu wrzucają krótkie filmy, w których prezentują projekty, jakimi warto się zainteresować. W tym wypadku także – wszystko zależy od podejścia widza takiego kanału. Taki film powinien być jedynie wskazówką, która pokaże nam bardziej szczegółowe koordynaty wartościowych projektów. Nie powinien być zaś gwarancją jakości i głównym motywatorem inwestycji. ZAWSZE należy wykonać własny research. Możesz również założyć już teraz bezpłatne konto na giełdzie kryptowalut Zonda i tam wybrać najciekawsze kryptowaluty i projekty. Kliknij w poniższy przycisk.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

kupno-kryptowalut

Jak zrobić własny research kryptowaluty?

Jednymi z najlepszych źródeł do pozyskiwania informacji o ciekawych coinach są strony, takie jak CoinMarketCap, CoinGecko etc. Dla osób cierpliwych, zdolnych przeznaczyć dużo czasu na research, może to być prawdziwa skarbnica wiedzy. W witrynach tego typu znajdziemy bardzo dużo podstawowych informacji o tysiącach projektów. Od liczby monet w obiegu, przez kapitalizację, na giełdach – gdzie można te monety zakupić – skończywszy. Oczywiście na honorowym miejscu będzie widoczna aktualna cena i historyczny wykres jej zmian. Najważniejsza jednak jest mała rubryka, w której wstawione są linki do głównej strony projektu oraz do dokumentu .pdf z whitepaperem. W witrynie projektu znajdziemy podstawowe informacje o przedsięwzięciu oraz roadmap – czyli terminarz rozwoju kryptowaluty. Po dokładniejsze informacje warto sięgnąć do whitepapera, który szczegółowo opisuje cel projektu oraz sposób jego osiągnięcia, a przynajmniej powinien. Ostateczna ocena projektu jest niestety subiektywna, intuicyjna – zwłaszcza, jeżeli przedsięwzięcie jest w początkowej fazie rozwoju. Należy zwrócić uwagę na każdy szczegół i w miarę możliwości ocenić realność celów, jakie narzucili sobie deweloperzy projektu. 

Jeśli chcemy znaleźć czarną perłę wśród kryptowalut, które jeszcze nie zdążyły wbić się do mainstreamu, warto przeglądać strony projektów, które widnieją na CoinMarketCap, czy CoinGecko. Istnieje duża szansa, że będziemy wczesnym inwestorem – a taki, po prostu, kupuje taniej. Chociaż wiąże się to z ryzykiem…

Po dokładnym zapoznaniu się z założeniami kryptowaluty, warto odwiedzić oficjalny telegram, który posiada raczej każdy projekt. Można tam delikatnie zbadać nastroje inwestorów i/lub zadać pytanie twórcom. 

Kryptowaluty w fazie ICO

Istnieją także projekty, których nie znajdziemy na stronach, takich jak Coingecko. Zanim zostaną tam zawarte informacje o projekcie, często mija trochę czasu. Zdarza się tak przede wszystkim w fazie ICO projektów kryptowalutowych, czyli przedsprzedaży coinów celem zebrania kapitału dla zespołu. W internecie można znaleźć wiele kalendarzy, które zawierają informacje o nadchodzących lub trwających przedsprzedażach. Udział w ICO można wziąć także za pośrednictwem takich platform, jak Polka Starter, która organizuje pre-sale projektów, opartych o ekosystem PolkaDot (DOT). Initial Coin Offerings organizują też niektóre giełdy.
Pamiętajmy jednak, że inwestowanie w projekty w fazie ICO jest wysoce ryzykowne. Wiele z takich przedsięwzięć nie przetrwało próby czasu lub okazało się zwykłym oszustwem.

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie

Bezpieczne szyfrowane przekierowanie