Jak ochronić się przed koronawirusem SARS-COV-2 i COVID-19

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19

Nie giełda kryptowalut czy giełda Bitcoin – dziś co innego!

Dziś temat zupełnie nie związany z tematyką naszego portalu jednak wydaje mi się, że bardzo istotny dla nas wszystkich. Przygotowałem ten artykuł by kompleksowo przedstawić Wam informację w jaki sposób możecie ochronić się przed tym nowym koronawirusem SARS-CoV-2 i chorobą, którą wywołuje czyli COVID-19. Niestety w naszych mediach nie ma kompleksowej i wyczerpującej informacji na ten temat, a nasze media zamiast przedstawić nam pigułkę wiedzy informują, że trzeba często myć ręce. Oczywiście częste mycie rąk to bardzo istotna sprawa jednak zdecydowanie za mało by ochronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2 i COVID-19.

Nie będę tutaj opisywał bieżącej sytuacji oraz przedstawiał swoich przemyśleń w tej kwestii. Skoncentruję się nad tym co jest kluczowe w tym momencie czyli jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2 i COVID-19. Najważniejsze informacje jakie powinny wam przyświecać w tym kontekście to to, że okres inkubacji wirusa jest różny i trwa od 7-10 do nawet 21 dni. Czyli ten okres jest dość długi. Osoby zarażone zakażają innych bezobjawowo prawdopodobnie po około 7-10 dniach co oznacza, że mogą chodzić po ulicach przez kilka dni i nieświadomie roznosić to świństwo.

Teraz jednak przejdźmy już do meritum zagadnienia czyli…

jak ochronić się przed koronawirusem COVID-19
ochrona przed koronawirusem

Jak ochronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2 oraz COVID-19

Po pierwsze – profilaktyka

Pierwszym fundamentem naszej ochrony w tej sytuacji epidemiologicznej jest zdecydowanie profilaktyka. Wirus ten posiada bardzo długi okres inkubacji oraz przenoszony jest bezobjawowo. To oznacza, że my też powinniśmy działać z wyprzedzeniem chcąc się przed nim obronić.

Powinniśmy w miarę możliwości pozostać w domu już dziś i w kolejnych dniach. Należy także unikać większych skupisk ludzi. Nie ma innego rozwiązania. Rządzący o tym nie powiedzą ponieważ będzie to miało bardzo negatywny wpływ na gospodarkę. Oczywiście musimy zarabiać na życie. Pytanie jednak co jest ważniejsze czy nasze obecne zdrowie i naszych bliskich czy kolejne zarobione pieniądze. Jeśli posiadacie oszczędności, które umożliwią wam przetrwać pierwsze zamieszanie związane z tym wirusem to chyba warto z nich skorzystać teraz. Jest to jednak moja osobista opinia. Ja osobiście nie mam zamiaru leżeć w szpitalu bo wiem, że wtedy na pewno nie zarobię gdyż prowadzę działalność gospodarczą.

Pamiętacie starą zasadę, że “lepiej zapobiegać niż leczyć”? Myślę, że wszyscy jesteśmy w momencie, w którym powinniśmy ją zacząć wdrażać w życie.

skuteczna ochrona przed koronawirusem
unikać skupisk ludzi

Higiena czyli druga płaszczyzna tego jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2 i COVID-19

Media od dłuższego czasu mówią na temat częstego mycia rąk. To prawda jest to skuteczny sposób na to by chronić się przed koronawirusem. Niestety w mojej opinii nie wystarczający. Powinniśmy w kolejnych dniach bardzo zadbać o higienę naszą oraz naszego otoczenia.

Co to oznacza?

Ręce powinniście myć tak na prawdę po dotknięciu jakichkolwiek nie wyczyszczonych powierzchni. To oznacza mycie rąk kilkadziesiąt razy dziennie! Nie kilka, nie kilkanaście, a kilkadziesiąt!

Odkażaj powierzchnie!

Powinieneś odkażać wszelkie powierzchnie, z którymi Twoje dłonie mają częsty kontakt. Głównie chodzi tutaj o telefon, który jest siedliskiem bakterii i wirusów. Wszystkie inne także jak najczęściej odkażaj. Na czym to polega? Przede wszystkim ważne jest to, że substancja czyszcząca (najlepiej na bazie alkoholu) powinna być na powierzchni minimum 30 sekund. Więc nie odkazisz telefonu po prostu przecierajac go ściereczką!

Kolejne istotne elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę:

  • posprzątaj i odkaź mieszkanie i rób to często jeśli często wychodzisz lub przyjmujesz gości;
  • wymyj dokładnie podłogi – patogen może być naniesiony butami;
  • zdejmuj ubrania po użyciu i pierz je. Najlepiej dodając środek odkażający do prania (są takie dostępne na rynku);
  • wykąp się po powrocie do domu ze szczególnym uwzględnieniem mycia włosów, na których może zbierać się wirus;
  • myj opakowania produktów, które kupujesz i których dotykasz przed jedzeniem.
higiena
jak chronić się przed koronawirusem?
w jaki sposób skutecznie chronić się przed koronawirusem

3 sposób na to jak skutecznie chronić się przed koronawirusem

Oczywiście powinniście chronić swój nos i oczy przed tym szkodliwym dla zdrowia patogenem. Niestety maseczki chirurgiczne jednorazowego użytku nic tu nie pomogą. Mogą one co najwyżej pomóc osobom chorym aby nie rozsiewały mocniej tego wirusa. Ich trwałość to około 15-30 minut. Reasumując maska chirurgiczna nie ochroni was przed zarażeniem nowym koronawirusem!

Maseczki, które jakkolwiek mogą was ochronić to maski antysmogowe i antypyłowe. Co do zasady maska z filtrem FFP 1 nie będzie zbyt skuteczna. Dopiero te FFP 2 i FFP 3 mogą trochę pomóc. To informacja zaczerpnięta od Pani doktor  Państwowego Zakładu Higieny (źródło).

Zatem gdy będziecie wychodzić i założycie tego typu maskę wasze usta i nos będą w miarę chronione. Niestety mało kto wie i zwraca uwagę na to, że ten patogen przenosi się również przez błonę śluzową w oczach. Dlatego noszenie samej półmaski FFP 3 nic nie da bez okularów ochronnych. Będąc w obecności zarażonego a nie mając na sobie okularów prawdopodbnie ulegniecie zarażeniu.

 

jak ochronić się przed sars cov-2
covid i sars - ochrona

Jak w 100% uchronić się przed zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i COVID-19?

Odpowiedź na to pytanie zawarta została w powyższych akapitach. Do tego należało by dodać również założenie kombinezonu ochronnego, osłony uszu oraz przyłbicy, która sprawi, że na pewno patogen nie dotrze do naszych ust, oczu i nosa. Takie wyposażenie mają na sobie lekarze na oddziałach zakaźnych. A przynajmniej powinni takie mieć.

Mam nadzieję, że ten artykuł i filmik (link poniżej) pomoże nam wszystkim chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19. Wierzę, również, że uda nam się opanować tą epidemię. Niestety nie będzie to łatwe. Dlatego też pomyślałem, że podzielę się z wami wszystkimi informacjami jakie posiadam i jakie zebrałem podczas ponad miesięcznej obserwacji rozwoju tej globalnej epidemii. Życzę Wam wszystkim zdrowia!

Zapraszam także do obejrzenia moje filmiku na ten temat pod tym LINKIEM

okulary ochronne
sars-cov-2 - ochrona

Autor - gielda-kryptowaluty.pl - giełda Bitcoin i giełda kryptowalut.