Jak grać na giełdzie kryptowalut i minimalizować ryzyko straty? Oto kilka porad!

Jak grać na giełdzie kryptowalut i minimalizować ryzyko straty? Oto kilka porad!

giełdy kryptowalut

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Ile trzeba zainwestować w kryptowaluty, by cieszyć się z szybkiego zysku? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To bardzo dynamicznie zmieniający się rynek – zwłaszcza teraz, na przełomie 2022 i 2023 roku. Czy w jakiś sposób można nieco zwiększyć swoje szanse? Sprawdźmy!

Gdzie inwestować w kryptowaluty?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – na profesjonalnych giełdach kryptowalut. A tych w sieci nie brakuje. Warto jednak poszukać platform, które działają na rynku od wielu lat, cieszą się pozytywnymi opiniami społeczności oraz stawiają na pełną transparentność.

Handel kryptowalutami w Polsce jest prawnie uregulowany, więc warto szukać takich giełd, które spełniają rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego. Dobrze byłoby też, gdyby wybrać platformę, która:

  • oferuje ubezpieczenie środków obrotowych do jak najwyższej kwoty,
  • korzysta z silnego szyfrowania danych kluczem RSA,
  • jest w pełni zgodna z polityką V AML,
  • zapewnia cykliczne backupy w wielu różnych lokalizacjach.

Nie są to oczywiście wszystkie wytyczne, jakie warto brać pod uwagę, jednak na pewno stanowią one przesłankę co do tego, że platforma jest godna zaufania. Sporo użytecznych informacji o bezpieczeństwie platform, ale i o tym, jak grać na giełdzie kryptowalut znajdziesz tutaj: https://bitcoinpl.org/jak-zaczac-grac-na-gieldzie-kryptowalut.

Kryptowaluty dla początkujących – czy istnieją uniwersalne metody, by zwiększyć szanse na zysk?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony w sieci można znaleźć setki (a może i tysiące) poradników dla fanów krypto. Z drugiej jednak liczba osób, która w szybki sposób pomnożyła swój majątek, raczej nie jest przesadnie duża.

Wydaje się, że przede wszystkim trzeba śledzić rynek, analizować dane oraz samodzielnie wyciągać wnioski. Warto jednak pamiętać o tym, że kryptowaluty dla początkujących mogą być sporym wyzwaniem! Wciąż wpływają na nie setki zmiennych, w tym decyzje rządów poszczególnych państw – np. Chiny praktycznie z dnia na dzień zdelegalizowały kryptowaluty w kraju.

Tę zmienność doskonale pokazał rok 2022, kiedy nagle, bez żadnej wyraźnej przyczyny, jaką można by było zaobserwować, śledząc branżowe newsy, rynek załamał się. Bitcoin spadł z niemal 200 tysięcy złotych do 75 tys. PLN. Było to największe tąpnięcie od trzeciego kwartału 2020 roku.

O tym, że ten rynek wciąż się kształtuje, dość jednoznacznie świadczy to, że najwyżej wyceniania kryptowaluta wciąż nie wygrzebała się z dołka i nie zaczęła szybko rosnąć. Obecnie za jednego BTC zapłacimy około 85 tys. PLN. Ta stagnacja na rynku trwa już od około siedmiu miesięcy i nie wiadomo, kiedy impas zostanie przełamany. A Bitcoin determinuje wartość wielu innych krypto.

Jak grać na giełdzie kryptowalut, by nie stracić?

Najprawdopodobniej nie istnieje giełda, która wprost zapewni nas, że bez względu na działania, jakie podejmiemy, zawsze będziemy zarabiać. Dotyczy to zarówno tradycyjnych platform, gdzie handluje się papierami wartościowymi czy minerałami, jak i tych, gdzie można kupić i sprzedać kryptowaluty. Praktyka pokazuje, że kluczem do sukcesu jest zdrowy rozsądek oraz podejmowanie kolejnych decyzji na podstawie analizy informacji, jakie do nas trafiają.

Warto jednak pamiętać o tym, by czyjeś prognozy i przewidywania nie determinowały naszych decyzji w stu procentach. Każdy inwestor powinien pamiętać o tym, że w ostatecznym rozrachunku,  na stole leżą właśnie jego pieniądze i to on za nie odpowiada.

Zastrzeżenie: To jest sponsorowana treść marketingowa. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść artykułu. Bądźcie ostrożni przy klikaniu w linki na stronach internetowych i zostawiając Wasze dane osobowe oraz wrażliwe na niepewnych portalach internetowych. Branża kryptowalut pełna jest oszustów i tzw. scamów. Samo inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem utraty całości kapitału lub jego większości.

 

Dodaj komentarz