Jak blockchain może być kluczowym narzędziem w ratowaniu klimatu

Jak blockchain może być kluczowym narzędziem w ratowaniu klimatu

zielona ziemia-giełda-kryptowalut

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Emisja dwutlenku węgla jest głównym motorem zmian klimatycznych. W oparciu o dane dostarczone przez ekspertów ds. klimatu, jasne jest, że Ziemia jest nadal w jednej trzeciej drogi do osiągnięcia redukcji potrzebnych do utrzymania klimatu na zrównoważonym poziomie.

Technologia Blockchain może pomóc w zapobieganiu zmianom klimatu i emisji dwutlenku węgla poprzez rejestrowanie śladów węglowych firm, monitorowanie i raportowanie handlu, zmniejszanie problemów związanych z podwójnym liczeniem, poprawę przepływów finansowych i budowanie zaufania. Ale to nie wszystko, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak blockchain może być kluczowym narzędziem w ratowaniu klimatu.

W jaki sposób blockchain zmniejsza emisję CO2?

Technologia blockchain stała się ostatnio szczególnie popularna, wraz z najpopularniejsze rodzaje rozrywki online Przyniosła ona więcej zrównoważonego rozwoju i nadziei na przezwyciężenie szalejących kryzysów CO2. Technologia ta ma pozytywny wpływ na kilka obszarów jednocześnie, z których każdy zostanie omówiony poniżej.

Zmniejszenie emisji poprzez rozszerzony handel

Ponieważ technologia blockchain pomaga w transakcjach, może być najlepszą platformą dla umów dotyczących aktywów węglowych w dużych miastach i gęsto zaludnionych obszarach.

Na przykład IBM i Energy Blockchain Lab robią postępy w swoim projekcie technologii blockchain, który ma na celu stworzenie platformy blockchain dla transakcji i zapisów aktywów węglowych w Chinach, ponieważ rejestrowanie tych transakcji na publicznych blockchainach będzie promować wiarygodność, przejrzystość i dokładność przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji.

Ułatwia handel czystą energią

Na rynkach handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla osoby i przedsiębiorstwa mogą zrównoważyć swoje negatywne emisje dwutlenku węgla poprzez zakup kredytów z projektów, które zmniejszają, eliminują emisje lub działają w celu pochłonięcia węgla z atmosfery. Poprzez zakup kredytów węglowych od zweryfikowanych projektów, organizacje mogą utrzymać swój status i ocenę neutralności węglowej.

Korzystając z technologii blockchain obok kredytów węglowych, organizacje i projekty mogą zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez kredyty i blockchain.

Korzystając z technologii blockchain, użytkownicy mogą kupować, sprzedawać lub wymieniać między sobą za pomocą tokenów peer-to-peer lub innych zbywalnych aktywów cyfrowych, które odzwierciedlają ilość wyprodukowanej energii. W ten sposób umożliwia rozwój handlu energią odnawialną. Na przykład protokół Toucan ma na celu stworzenie infrastruktury, która pomoże rynkowi węgla finansować klimat na światowym poziomie.

Umożliwia przepływy finansowe związane z klimatem

Technologia Blockchain może być wykorzystana do pomocy w finansowaniu i wspieraniu pomocy środowiskowej. Poprzez platformę peer-to-peer, crowdfunding może być wykorzystywany do wspierania działań na rzecz klimatu, zapewniając jednocześnie przejrzysty podział środków finansowych pomiędzy projektami.

One Earth, na przykład, zapewnia użytkownikom platformę do przekazywania darowizn na projekty środowiskowe i dyktuje, jak te fundusze zostaną wykorzystane.

To nie wszystko: OceanDrop posiada charytatywną platformę, na której sprzedawane są NFT, a wpływy z nich przeznaczane są na finansowanie projektów, których celem jest wdrożenie działań offsetujących emisję dwutlenku węgla wokół morskich obszarów chronionych Isla. Cocos i Kostaryki.

Usprawnia i przyspiesza innowacyjny recykling

Jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia ziemi jest zanieczyszczenie plastikiem. Starając się ograniczyć to zagrożenie, ONZ zdecydował się na międzynarodowy traktat, który będzie sprawdzał pełny cykl życia plastiku, od produkcji do utylizacji.

Kilka projektów opartych na blockchainie zaproponowało tokenizację kredytów za utylizację plastiku. Na przykład Diatom DAO, projekt DeFi, stosuje blockchain w celu poprawy recyklingu tworzyw sztucznych. Ma również na celu finansowanie projektów utylizacji odpadów o dużym wpływie i zapewnienie platformy dla innowacji.

Podsumowanie

Chociaż technologia blockchain może być najlepiej znana jako architektura stojąca za kryptowalutami takimi jak bitcoin, ma ona zastosowania we wszystkim, od śledzenia zrównoważonego rozwoju produktu do monitorowania zanieczyszczeń online. Wraz z pojawieniem się blockchain, przyszłość walki z zanieczyszczeniem klimatu i emisją CO2 jest jasna. Ta technologia jest kluczem do innowacji energetycznych i klimatycznych. Dzięki niej można znacznie ograniczyć emisje, poprawiając stan środowiska na danym obszarze, jak i globalnie. Nie minie wiele czasu, zanim technologia ta zostanie rozpowszechniona na całym świecie.

Materiał zewnętrzny sponsorowany – właściciel portalu gielda-kryptowaluty.pl nie odpowiada za treści w nim zawarte, ich poprawność merytoryczną czy prawną. Nie odpowiadam również za linki wychodzące z artykułu. Pamiętajcie, że gry hazardowe online są w Polsce zakazane i mogą prowadzić do utraty całości pieniędzy. Nie zachęcamy do korzystania z tego typu gier w internecie oraz klikania w niesprawdzone odnośniki. Niebezpieczne może być również podawanie danych osobowych oraz wpłacania pieniędzy na platformy online.

 

Dodaj komentarz