Google zablokowało reklamy kryptowalut – giełda Bitcoin

Google zablokowało reklamy kryptowalut – giełda Bitcoin

Google blokuje reklamy kryptowalut

Wyszukiwarka Google zablokowała możliwość reklam kryptowalut

W marcu tego roku pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Google planuje wyłączyć reklamy Google Ads dla kryptowalut oraz giełd kryptowalutowych. Informacja, która się pojawiła była lakoniczna i informowała jedynie o tym, że nastąpi to w czerwcu. Czerwiec minął a reklamy szyfrowanych walut cyfrowych nadal były dostępne zarówno w wynikach wyszukiwania jak również na portalu Youtube.

Można tylko było się domyślać o co chodzi… zapewne o pieniądze… Google prawdopodobnie bardzo dużo zarabiało na tych reklamach. Dlaczego chcą je wyłączyć? W dużej mierze ze względu na skalę manipulacji i oszustw, które pojawiły się podczas publicznych emisji nowych kryptowalut tzw. ICO. Google postanowiło nie wspierać tego typu działań i nie narażać swoich użytkowników na straty.

Dziś możemy potwierdzić, że pierwsze reklamy kryptowalut w Google zaczęły znikać. Skąd o tym wiemy? Sami mieliśmy ustawionych kilka takich reklam. 18.07 w naszym panelu administracyjnym zobaczyliśmy takie oto komunikaty:

Reklamy kryptowalut zablokowae przez Google

Jedna z przykładowych naszych reklam, która została wyłączona:

Google blokuje reklamy kryptowalut

Sprawdzając uzasadnienie możemy przeczytać, że:

Kryptowaluty

Czy to dobrze, że reklamy giełd kryptowalut i samych walut elektronicznych zostały wyłączone? W naszej opinii raczej tak ponieważ ograniczy to znacząco podaż nowych kryptowalut co w dłuższym terminie powinno przełożyć się na wzrost wartości szyfrowanych walut cyfrowych, które już są dostępne do kupna na rynku. Na pewno teraz platformy handlu i wymiany kryptowalut będą musiały nieco zmienić podejście do działań promocyjnych w zakresie e-marketingu. Może uda im się skutecznie promować poprzez prawidłowe prowadzenie mediów społecznościowych.

Na szczęście dostępność kupna Bitcoina i innych walut elektronicznych jest obecnie już tak duża, że reklamy nie zawsze są konieczne w przypadku największych giełd Bitcoin.

Polska giełda kryptowalut czy międzynarodowa i duża giełda Bitcoin?

Dziękujemy za wsparcie zaprzyjaźnionej firmy www.evolve-poznan.pl

Jedna odpowiedź

  1. Kamilos12 pisze:

    Nie dziwne, Nikomu nie jest na rękę jakaś rewolucja w świecie finansjery. Ci, którzy z tego czerpią nie pozwolą na zarźnięcie kury znoszącej złote jaja. Mimo dużej wadliwości tego systemu – kolosa na glinianych nogach – jest on wygodny dla tych, którzy doszli dzięki niemu na szczyt. Kryptowaluty naruszają dotychczasową równowagę. Chociaż… Wszystko, co nowe, narusza dotychczasowy ład. 😉 Fajny artykuł, pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *